• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa3x olanlar okusun önemli.!!!

stetra

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa3x
slm arkdaşlar . benim pitch bend sorunum vardı . detone oluyordu buda rahatsızlık veriyor haliyle..
pitch bend i tamir ettireyim dedim. tam üç defa pitch bend potansı değiştim ama hep detone..
sonra öğrendimki DİKKAT!!!! bilmeyenler için yazıyorum. pa3x e orjinal pitch bend potansı olaması gerekiyor.
yani pa800 ,pa2x ,pa80 'lere takılanlardan değil.. yani çin malı olmıyacak.pa3x , pa300, pa600, pa900'e orjinal olması gerekiyor..

aydınlata bildiysem ne mutlu... :)

Cevap: korg pa3x olanlar okusun önemli.!!!

.............................:D ne gerenk var

öğrenmiş oldun. ondan gerek...:eek:

Benim klavyem de 2 yaşında, hafiften kaymalar başladı, bu orijinal parçayı dtl den bulamaz mıyız acaba?

merhabalar. bulabilirsiniz tabikide. üstelik hem orjinal hemde fiyat uygun.
iki gün önce tuşe lastiği sipariş ettim oktavı 20 tl den hemde pa3x orjinal lastiği.
ertesi gün saat bir de elimdeydi..

Korg pa55tr pa500tr pa80 2 pa600 pa800 pa1x yamaha a1000tr or700. Ketron xd9 sx3000 hepsine pichbend potansları Çin model taktik 1 kere şikayet gelmedi tuş lastikleri de dahil

tabiikide söyledikleriniz doğru.. ama ben zaten belirrtim sizin söyledğiğniz modellere uygun. yalınızca pa3x ve pa900 'e ojinal potans olaması lazım..çin uymuyor..
tuşe lastiği farketmez..

ses kaymasi potanstan olabilwcegi gibi yayin bastigi sag ve sol taraftaki plastik aksamin asinnasindanda olabilir.

Cok teşekkür ederim bilgi için....