• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa500tr kullanicilari dikkat!...

piyanist477

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa3x
Korg pa500tr kullanıcıları sakın orgunuzu satayım demeyin.pişman olursunuz.ben yeni bir set yaptım orga bitirmek üzereyim.pa800 sesleri,yeni güncellenmiş roman ritimleri ve yeni özellikleriyle karşınıza çıkacak.ben pa500 yeni aldım ilk aldığımda biraz pişmanlık hissettim ama daha sonra aletin detayına inince pişmanlığım yerin dibine girdi iyiki almışım dedim.pa500 de genelde elektro sıkıntısı vardır o sıkıntıyı da giderdim.6 adet birbirinden güzel pa800 elektrosu yazdım.seti tamamlıyorum...demolarla karşınıza çıkacağım.

alacak olanlara da hiç kaçırmayın derim.çok güzel alet tavsiye ederim.o kadar alet kullandım hangi aletin güzel olup olmadığını bilirim.beni dinleyin kârlı çıkarsınız...set çok yakında demolarla beraber sizlerle.

ritimlerden biraz bahsedeyim.

- son çıkan taylan roman ritimleri sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
- ankara yöresine ait ritimler, oyun havaları ritimleri sorunsuz çalışıyor.
- doğuya ait koçeri,rıbab,grani,ağır delilo,6-8 halay,ysk halay hepsi sorunsuz.
- göçmenlere ait bulgar ritimleri,eleno,payduşka,damat,tallava ritimleri sorunsuz.

anlayacağınız her tarz her çeşit ritimler mevcut.eksiksiz set olcak...
- bar ve türkü programı için ritimler sorunsuz çalışıyor.

Ekli dosyalar

• PA500.SET.zip
    928.1 KB · Görülen: 1,445
Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Korg pa500tr kullanicilari dikkat!...

pa500 olan destekleriniz için teşekkürler

ama bildiğim kadarıyla pa 500 sample ses yüklemelere karşı kapalı bir alet seslerde bir değişiklik varmı yoksa sadece ritimlerin drumslarını değiştirerek mi okutmayı yaptınız açıklama yaparsanız daha iyi anlaşılır

saygılar

evet pa500 sample ses almıyor.pa800 sound dosyaları ve efektleriyle bu işlem çözülüyor.örnek: pa800 elektro tosun sesi...içeriğinde kuru saza benzeyen bi sample kullanılmış.efektlerle bu elektro sesine dönüşmüş.yani iş efektte bitiyor.aynı soundu aldım sample içeriğine elektro sesini yerleştirdim ve efektleri kopyala yapıştır yaptım...pa800deki sample sesden daha güzel bir ses ortaya çıktı.önemli olan nokta sound dosyalarındaki sample seslerin doğru adreslendirmesini verebilmek.gerisi çok basit.anlayacağınız iş sound dosyasında kullanılan efektlerde bitiyor.pa800 ve pa500 efektleri de aynı olduğuna göre herşey on numara...

kit olayına gelince...mesela pa500de davul sesi hiç yok sanki oyuncak teneke vuruyo gibi...bunu da drum kit içeriğine girerek az transpoze - düşerek biraz ses yükselterek, biraz da efekt ile toklaştırarak güzel bir ton elde edebiliyoruz.

kadircim pa500 ün hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan bende 80 i verip almak istiyorum

aYNI yAMAHA SERİLERİNDE OLDUĞU GİBİ USER SESLERLE OYNAMIŞLAR.. TEBRİK EDERİM__! :) umarım güzel şeyler çıkmıştır ortaya..

kadircim pa500 ün hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan bende 80 i verip almak istiyorum

sağolasın abi aldım pişman olmadım.bugün 4 tane daha elektro yaptım üzerindeki efektler sayesinde çok güzel oldu.tavsiye ederim.bence de en iyi kararı verirsin.pa80 dinlediğim zaman şimdi oyuncak gibi geliyo bana.

abi hemen paylaşta görelim olayı.ben 2.el pa500 ilanı verdim arayan soran yok.ya bu alet çok iyi kimse satmıyor yada alet satılmıyor.kimsede birşey paylaşmıyor.demo yapıp milleti oyalayıp heveslendiriyorlar.sonra arayan soran yok.sıfıra param yetse hemen alacam ama o kadar nakit yok.2.el or700 v2 alayım dedim ona bile dünyaları istiyorlar.elimdeki pa80 i satayım diyorum onada doğru dürüst para veren yok.pa800 e hiç yetmiyor önce bir usb set beğendim ilan verdim bulursam alayım diye millet dünyaları yaptı.yan sıfıra sıfır elde var sıfır.polemik yapıp cevap yazmayın içimden gelenleri söyledim...teşekkürler....

pa500 de güzel alet kullanmasını bildikten sonra güzel şeyler ortaya çıkar fakat benim pa500 de gördüğüm olay bu org pa800 den çok sonra çıktı ve içine pa800 deki beğenilen gündem yaylı edi zurna ve kaliteli elektrolardan koysalardı çok iyi olurdu malesef sesler eski sesler fakat bende pa80 alacağıma pa500 alırdım hiç olmazsa davul kitler güzel ritimlerde güzel ama kasa ve klavye yine oyuncak

Moderatör tarafında düzenlendi:

abi hemen paylaşta görelim olayı.

set biter bitmez paylaşıcam merak etme.burdakiler beni bilir paylaşcam dediğim zaman paylaşırım.

pa500 de güzel alet kullanmasını bildikten sonra güzel şeyler ortaya çıkar fakat benim pa500 de gördüğüm olay bu org pa800 den çok sonra çıktı ve içine pa800 deki beğenilen gündem yaylı edi zurna ve kaliteli elektrolardan koysalardı çok iyi olurdu malesef sesler eski sesler fakat bende pa80 alacağıma pa500 alırdım hiç olmazsa davul kitler güzel ritimlerde güzel ama kasa ve klavye yine oyuncak

evet abi kasa konusunda haklısın.klavyesi or700e benziyo ama biraz daha iyi.dediğin gibi edi zurna eksikliği var.ama elektro olayı çok güzel oldu.demolarda dinleyince hak vereceksiniz zaten.gündem yaylı içinde var ama tam bi gündem yaylı değil.onu anımsatıyo sadece.ama o da orgun pa800 sistem özelliğiyle halledilebilecek bişey.

emeğinize ve çalışmalarınızı canı gönülden destekliyorum takıntın oldugu zaman paylaş aydınlatalım en azından sofrada tuzumuz olsun gündem yaylarda portamento vermen gerekecek ve yayvan ses olmasını sağla yumuşak