• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa500tr mi yoksa yamaha or700tr mi???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ünsal İçmez

**Müzik**
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ne bulursa :)
arkadaşlar bi kaç güne klavye alıcam fakat korg pa500tr mi yoksa yamaha or700tr mi ona karar veremedim. ikisininde 2. el fiyatları hemen hemen aynı ama karar veremedim. bana yardımcı olur musunuz. bu arada 2 günlük klavyeci değilim, yani demek istediğim aletin sınırlı olmaması gerek. ikisinide kullanmadım o yuzden bilgi istiyorum...

Cevap: korg pa500tr mi yoksa yamaha or700tr mi???

senin yerinde olsam ve param olsa tereddüt bile etmem 500tr alırım, yada üstüne biraz daha katarım bi pa800 alırım..

Hocam eğer ikisi arasında kaldıysan or700TR almanı tavsiye ederim hatta imkanın varsa or 700TR V2 almanı öneririm.

bu aletlerin ikiside kısıtlı. yapacakları şeyler bir yere kadar gider. 2 günlük klavyeci değilim diyorsun, ama bunu farkedemedin mi kardeşim?

kardeşim pa500 tr kullanıyorum çokta memnunum karar senin ama bence pa500 tr istersen sitedeki demoları dinleyebilirisin.

Cevap: Re: korg pa500tr mi yoksa yamaha or700tr mi???

bu aletlerin ikiside kısıtlı. yapacakları şeyler bir yere kadar gider. 2 günlük klavyeci değilim diyorsun, ama bunu farkedemedin mi kardeşim?

kesinlikle haklı. mesela sitede yeni bir klarnet sample paylaşılacak, herkes alıp yükleyecek çalışmalarında kullanacak ama sen öyle bakacaksın.

bu aletlerle yapacağın ritimlerin, aranjelerin tonları hep aynı seyri gösterecek. ama sample okuyan bir cihaz aldığında istediğin türde istediğin seslerle cihazını istediğin şekle sokabileceksin.

hocam bende yeni aldım pa 500 tr yi,bende iki cihaz arasında kalmıştım,gittim denedim iki cihazıda,pa 500 tr daha dolgun daha canlı geldi bana,düğünlere v.s çıkarsan kesinlikle pa 500 tr derim,bende çok kararszı kalmıştım,istersen iki cihazıda dene öyle karar ver,
ben tek kelime pa 500 tr diyorum,yukarıda link ler var istersen demoları dinle sana yardımcı olur,yamaha bölümünde or 700 demolarıda var onlarıda dinle kolay karar verebilirsin

Moderatör tarafında düzenlendi:

aynen kardeşim linkteki sesleri dinle süper elektrolar sesler var...

bence bu konuya genel olarak pa500tr kullananlar pa500tr der.. or700 kullananlar or700 al der ..bence bu aletler hakkında şu an sahibi olmayıp önceden kullanıp satmış yada kullanıp bilgisi olanlarında yorumlarını al derim aletin şimdiden hayırlı olsun

Cevap: Re: korg pa500tr mi yoksa yamaha or700tr mi???

tabiiki farkındayım,
bütçeme göre bu iki klavyeyi almak zorundayım şimdilik, ilerde ne olur bilemem. ikisi arasında kıyaslama istedim, ikiside sınırlı ama birinin digerinden daha geniş olmalı! işte bende onu sordum ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...