• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa500tr ye roland e-40 ses ve ritimlerinin yüklenmesi

Piyanist Ahmet

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.youtube.com
Enst.
Korg PA80 & PA800 & PA500TR, Roland E-40 & E-70
Değerli piyanist arkadaşlar ve abilerim. Ben profesyonel olarak çalmıyorum ama 20 yıldır org çalmaya merakım var. Elimdeki orglar MEDELI MC-110, ROLAND E-40, ROLAND E-70 ve yakın zamanda KORG PA500TR aldım. Bilenler bilir, kendi zamanlarında isim yapmış klavyelerdir E-40 ve E-70. Ben elimdeki rolandları elden çıkarmayı düşünmüyorum. Özellikle B18 klarnet sesini ve E-40 ın arap ritimlerini daha üstün teknolojiye sahip KORG PA500TR de kullanabilmeyi istiyorum. Bu ne derece mümkün bilemiyorum. Bunu nasıl yapabilirim, bilen varsa, ya da yapan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.
Bir de araya şunu eklemek isterim. Benim ritim yazma becerim yok. Kurtlar Vadisi Hekimoğlu Türküsünün sadece davul ritmini yazan var mı acaba (ama türküdeki gibi birebir sadece davul ritmi, akumpanyaya gerek yok zaten) ve Korg PA500TR de song book listesi nasıl hazırlanır?
Şimdiden teşekkürler bu arada beni merak eden varsa bir video linkimi de buradan paylaşayım. Herkese iyi çalışmalar, Saygılar.

İbrahim Tatlıses AT GİTSİN kapanış solosu ve şarkının tamamı:

1.jpg

Son düzenleme:
e40 kendine özgü ses yapısı var. zamanında e40 güzel klavyeydi.. şimdi o alet kullanım dışı kaldı.. sizin gibi evde kullananlar var.. pa500 tr diğerlerine göre iyi klavye ama kurtlar vadisini kim yazar bilmiyorum.. saygılar..

Ahmet usta

korg pa500 tr ye sampel atilmadigi icin yani sampel özeligi olmadigi icin rolandin seslerini okutmak mümkün olmadigini biliyorum
yani ses atamasin korg pa500 tr ye aramakta oldugun sorunun cevabi buysa eyer
ritim yazma konusunda bastan sona kadar yapamasan bile( zaten öyle istemiyorsun) editlemeyi kolayca ögrenebilirsin internete cok degerli ustalarimizin ritim yazma konusunda cok sayida videolari var bende öyle ögrendim ve cok faydali
bir bak derim

saygilarimla

Son düzenleme:
pa500tr ye rolandın ses ve ritimlerini yükleyemessin, alet dışarıdan seslere kapalı,açık bile olsa birebir aynısı olmaz bende roland bk-5or vardı bir zamanlar e40 ritimlerini yükleyebiliyorsun bire bir orjinal bir şekilde oda roland bk-5 de oriental 4 kit var var o yüzden bire bir oluyor.

Süpersin usta..Bu eser anca bu kadar güzel calinir.

Yorum için sağ olasın kardeşim. Özellikle sondaki solo zor bir solo. Bire bir aynısını yapmak çok zor. Bu da zaten soloyu atan üstad Murat ŞENPINAR'ın ne derece usta olduğunun kanıtlarından birisi. Elimden geldiğince ona yaklaşmaya çalışıyorum. Aynısı hiç bir zaman olmaz. O solonun tamamen aynısını sadece ŞENPINAR üstat atabilir. Saygılar.

Ahmet usta

korg pa500 tr ye sampel atilmadigi icin yani sampel özeligi olmadigi icin rolandin seslerini okutmak mümkün olmadigini biliyorum
yani ses atamasin korg pa500 tr ye aramakta oldugun sorunun cevabi buysa eyer
ritim yazma konusunda bastan sona kadar yapamasan bile( zaten öyle istemiyorsun) editlemeyi kolayca ögrenebilirsin internete cok degerli ustalarimizin ritim yazma konusunda cok sayida videolari var bende öyle ögrendim ve cok faydali
bir bak derim

saygilarimla

Hocam sağ olasın. Bu yazı dizisini orgu ilk aldığım dönemlerde yazmıştım. Zaman içinde sizin dediklerinizi öğrenmiş oldum ben de. Roland E-40 emektar ve bende manevi değeri yüksek bir org. Allah hepimize, bana ve E-40 a uzun ömürler versin. Daha nice çalışmalar yaparım inşallah :) Saygılar.

pa500tr ye rolandın ses ve ritimlerini yükleyemessin, alet dışarıdan seslere kapalı,açık bile olsa birebir aynısı olmaz bende roland bk-5or vardı bir zamanlar e40 ritimlerini yükleyebiliyorsun bire bir orjinal bir şekilde oda roland bk-5 de oriental 4 kit var var o yüzden bire bir oluyor.

Hocam bilgilendirme ve konuya ilgi gösterdiğin için teşekkür ederim. Sağ olasın. Saygılar.

Ahmet usta

müzige verdigin ilgi ve deger cok yüksek oldugunu videoöarindanda anlasiliyor hep böyle kalmani dilerim ayrica senden ricada bulunmustum ve aninda elinden geleni yaptin burda birkez daha sana tesekür ederim yardimlasmak cok güzeldir
casio orgum olmadi fakat eskilerden biri oldugum icin ilk profosyenel orgumun adi jvc idi hafiza kartli icindede ustamin bize yazmis oldugu türk ritimi var idi hatirladigim kadar 4 adet ritim li idi
sözümü kisa kesersem gercekten eski orglar daha saglam ve daha tat veriyordu simdikiler i kötülemek degil ama sanki yenilerde biseyler eksik gibi

gelgelelim calmakta oldugun eserin solosunu yorumlamak veyada calabilmek gercek zor
eline koluna saglik ben begendim

Ahmet usta

müzige verdigin ilgi ve deger cok yüksek oldugunu videoöarindanda anlasiliyor hep böyle kalmani dilerim ayrica senden ricada bulunmustum ve aninda elinden geleni yaptin burda birkez daha sana tesekür ederim yardimlasmak cok güzeldir
casio orgum olmadi fakat eskilerden biri oldugum icin ilk profosyenel orgumun adi jvc idi hafiza kartli icindede ustamin bize yazmis oldugu türk ritimi var idi hatirladigim kadar 4 adet ritim li idi
sözümü kisa kesersem gercekten eski orglar daha saglam ve daha tat veriyordu simdikiler i kötülemek degil ama sanki yenilerde biseyler eksik gibi

gelgelelim calmakta oldugun eserin solosunu yorumlamak veyada calabilmek gercek zor
eline koluna saglik ben begendim

Az önce Cankut Hocamın da videosuna da cevap yazmıştım. Paylaşma ve dostluk konusuna değinmiştik. Ben bu forumun çok faydasını gördüm ve hala görmekteyim. Güzel temennilerin için teşekkür ederim. Allah inşallah sağlık, fırsat imkan verirse daha da ilerlemek için bu yolda elimden geleni yapacağım. Bu benim ana mesleğim değil ama kendi mesleğimden daha çok seviyorum müzikle uğraşmayı ve yol almayı. Kendi mesleğim zor bir meslek. İş ve aile hayatından kalan tek zaman uyku zamanı. Ben de özellikle hafta içi uyku zamanımdan feragat edip yapıyorum çalışmalarımı. Eskilerin havası başka. E-40 mesela ses karşımlarından kendi seslerini oluşturamıyorsun ama orgun kendi sesleri harika. Arap ritimleri dehşet. Ben de E-40 ın yanında E-70 te vardı. Satıp satmama konusunda çok gidip geldim ama sonunda E-70 i sattım. Ama E-40 ın bende manevi değeri yüksek. Onu satmayı düşünmüyorum. Son sahibi benim Allah'ın izni ile. Saygılar hocam.