• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa500trde picbend sorunu yardımm...

KARABULUT

Gold
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.youtube.com
Enst.
KORG PA800
arkadaşlar benim pa500trde picbend sorunu var...2 seferdir yaptırıyorum biraz gidiyo sonra yine aynı içinden kablo kopuyomus anlamadım gitti...bunun kalıcı bir çözümü varmı...ve aynı zamanda ben evde bu sorunu kendim yapabilirmiyim...aletin içini açmaya cesaret edemiyorum çünkü garantisi var o yüzden...ama küçük bi sorun içinde servise götürmek bana biraz meşakkatli oluyor...bu sorun başına gelen arkadaşlar ne yapmam gerekiyo bana bilgi verin...teşekürler

Cevap: korg pa500trde picbend sorunu yardımm...

Hiç dokunma gönder servise pa500 piçmenti dtl de yaptırdık 10 gün sonra gitti.Başka yerlerde yaptırdık yine aynı en sonunda arkadaş orgu sattı ben illallah ettim böğle bişey görmedim pa500 piçmentini dtl bile yaptı gene olmadı geçmiş olsun.

Bak sevgili kardeşim ya bu sitede yada başka bir sitede gördüm vatandaş resimlemiş olayı ama bulursam söz sana o adresi vereceğim adam şunu yapmış pa500tr de pitcbend çobuk bozuluyor sebebi kablo kopması demiş ve çözüm olarak pitcbend in hareket eden mekanizmasına gelen kabloları sabitlemiş ama pek ilgimi çekmediği için şöyle bir göz ucu ile bakmıştım...Dün şöyle bir bulmaya çalıştım ama bulamadım senin için tekrardan bakacağım...Kal sağlıcakla

buldum linki bizim forumdaymış umarım işini görür...

aynı problemi bende yaşadım sorun kablolardan kaynaklanıyor cihazı açın kendiniz halledin basit bir iş cat5 (pc ethernet kablosu) kablo kullanabilirsiniz cat5 in dış plastiğini sıyırdığınızda içinden 8 adet ince kablo çıkar pitch bend ve modülasyon için yanlış hatırlamıyorsam 6 kablo var değiştirin hepsini içiniz rahat etsin

Alalallah benim çevremde kullanan hiçbi arkadaşımda bu sorun olmadı

arkadaşım bende 500 kullanıyorum (şimdilik). bendede sıkıntı oldu. cihazı açtım picbende giden çoklu bi kablo var sonra ikiye ayrılıyor bir ucu modulasyon diğer tarafı sağ-sol kontrolü için. bu kablolar soketlidir,mekanizmanı hareketiyle beraber zamanla boşluk kazanıyor (adi soket kullanılmış). benim yaptığım boşluk olan tarafın kabloları kesip direk lehim yaptım problem kalmadı.

arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum bende sizin yazdıklarınızı okudum benmide daha 5 aylık doğru düzgün kullanmadığım halde pa 500 tr yi, pitch bend arıza yaptı sizlerin dediğini yaptım açtım orgun içini ve baktım kablolar kopuktu. direk olarak lehim attım ama kabloları ekledim çünkü tekrar kopuyor ve şimdi problem kalmadı çok basit yeterki doğru yere lehim atın hepinize tekrar teşekkür ediyorum yardımlarınız için yoksa kara kara düşünüyordum sağolun telrar...