• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa55tr Aldım, Set Önerisi ve Sistemsel Güncellemeler

mehmetcik19

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa800,elektro bağlama,darbuka
Merhaba arkadaşlar çok temiz bir korg pa55tr aldım, sağolsun satan arkadaş yanında 15 tane disket verdi farklı setler mevcut. ama dereden tepeden böyle karışık kuruşuk.
1)Cİhazımı Korg PA80 e benzetecek, çok kaliteli PA55 set öneriniz var mı?
2)Bu arada Cihazımın Versiyonu 1.02. Bunu nasıl yükseltirim, son versiyonu kaç? sizde dosyası var mı?
3)Bana usb floppy disket sürücüsü lazım gibi görünüyor, internette 30 35 tl arası bir fiyatı var, ondan alıp, bilgisayara atacağım güncelleme dosyası, ritm set vs. leri diskete atar mıyım?
4)cihazımı temizlemek adına, ya da performansı yükseltmek, cihazı daha kaliteli yapmak adına yapacağım birşeyler var mıdır?
5) Cihazım Slow ve Vahde 3 ritimlerinde belli variation larda hoparlörden tıkırtı geliyor gibi, tak tak bi ses geliyor. bu neden kaynaklanır? diğer hiçbir ritm ve seste sorun yok gümbür gümbür.?
Teşekkürler.

Cevap: Korg Pa55tr Aldım, Set Önerisi ve Sistemsel Güncellemeler

Arkadaşlar hiç mi pa55 kullanan yok , keşke biraz yardımcı olsanız

arkadaşım ritmdeki saçmalamalar drum kitleriyle oynanmıştır o yüzden bozuk ses verir, kendi ritmlerindense formatlayınca düzelir, diğer sorularını araştır cevapları sitede mevcut, düzgün set bulman çok zor tek tek ritm yüklemeyi çözdükten sonra setlerden beğendiklerini al kendi setini oluştur öyle kullan, disket sürücün yoksa alman lazım indirdiğin setleri diskete atman için. hayırlı olsun bu arada cihazın.

orgun sesini açınca dızlama yapıyor sağ hoparlör özellikle, orgun üzerine elimle bastırınca duruyor dızlama, anlayamadım durum nedir acaba?

orgun sesini açınca dızlama yapıyor sağ hoparlör özellikle, orgun üzerine elimle bastırınca duruyor dızlama, anlayamadım durum nedir acaba?

org u çalarkenmi yani ritim açık ikenmi ses yapıyor yoksa org açık sadece sesi açtığındamı onu anlayamadım

sesi yarıdan fazla açıp sadece ritmlerde yapıyor güm güm kısımlarında, yani sadece ritmlerde yapıyor dızlama, yatağımın üstüne koydum galiba ayakları sağla tutuyor dızlama kesildi anlamadım... bi sorun var ama nerde?

o zaman davul bass seslerini kısman lazım ondan olabilir bende 55 de böyle sorun yasamıştım öyle yaptım da düzelmişti

ilk orgum olduğu için çözmeye çalışıyorum, ayar vs. kısımlarını bilmiyorum zamanla öğrenirim umarım, ama belki arkadaşlarında dediği gibi bi format atıp sn sürümüne güncellesem kitlerdeki abuk subukluklar da düzelir. AMa araştırdım bendeki sürüm 1.02, 2005 sürümü, eminim bunun ileri bir sürümü var ama hiçbiryerde bulamadım, buradakinde de link kırık?

Hocam kaan tan seti deneyin, yanlış hatırlamıyorsam kitleri orjinal türk ritimlerine de uyuyodu... Yaklaşık 3 4 yıl kullandım güzel alet, ama başka bi konu açmışsınız elektro bağlama bağladım diye , büyük bi hata yapmışsınız, muhtemelen hoparlörü patlattınız.

patlasa sürekli dızlama cızlama yapar mesela bu sn 3 4 gündür hiçbir dızlama bumlama yok hoparlörde, hoparlör patlasa baya bi rahatsız ederdi galiba... başka birşey var ama nerde?