• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa55tr sistem versiyon hk.

labirent75

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Arkadaşlar orgumu açtığım zaman ekranda PA-50 V01 yazıyor...Bu orga PA-50 nin sisteminin yüklendiği anlamına mı geliyor. Bunu Pa-55 ile değiştirsem orgtaki kendi türk ritmleri ve sesler felan silinmez değilmi. Versiyon değiştirsem ne artısı olur......Çok soru sordu biliyorum ama korg pa serisini ilk kez kullanıyorum...Kusura bakmayın...Herkese çok teşekkür.

Cevap: Korg pa55tr sistem versiyon hk.

Arkadaşlar orgumu açtığım zaman ekranda PA-50 V01 yazıyor...Bu orga PA-50 nin sisteminin yüklendiği anlamına mı geliyor. Bunu Pa-55 ile değiştirsem orgtaki kendi türk ritmleri ve sesler felan silinmez değilmi. Versiyon değiştirsem ne artısı olur......Çok soru sordu biliyorum ama korg pa serisini ilk kez kullanıyorum...Kusura bakmayın...Herkese çok teşekkür.

:D :D,hocam ilk defa böyle bi olay ile karşılaşıyorum,

pa 55 tr os ve restore dosyalarını orga yeniden yükle,sanırım pa 50 os dosyası yükledin,yada pa 50 ful bakup set yükledin,

pa 55 tr os ve restore versiyon yükle,

pa 55 tr os restore versiyon yüklediğin zaman fabrikasyon ses ve ritimler silinmez,kolay gelsin

Valla ben yüklemedim önceden öyle yüklemişler :)))

Valla ben yüklemedim önceden öyle yüklemişler :)))

pa 55 tr bölümünde pa 55 tr os restore var nasıl yükleneceğini ben yazdım konu açarak,bilmiyorsanız eğer oraya bakarak yapabilirsiniz hocam,dosyalarda var indirin,kolay gelsin

Benim sorunum İşletim sistemi ile.
Yeni sistemi yüklemek için şu işlemleri yapınız diyor.
1. Üç işletim sistemi dosyasını boş MS-DOS formatlı HD tipi diskete kopyalayın. Gerekli dosyalar şunlardır:
• OSPa55Tr.LZX
• Bpa55Tr.SYS
• NBPa55Tr.SYS
2. Enstrümanı kapatın ve disket sürücüsüne işletim sistemi disketini yerleştirin.
3. Enstrümanı açın. Ekranda işletim sistemini yükleme onay görüntüsü çıkacaktır.
4. Yüklemek için ENTER düğmesine, işlemi iptal için EXIT düğmesine basın. ENTER'a basmanız halinde
yükleme bitene kadar beklemelisiniz. İşletim sistemi yüklemeyi bitirince disketi çıkartıp herhangi bir
düğmeye basmanızı isteyen bir mesaj görüntülenecektir.
5. Disketi çıkartıp herhangi bir düğmeye basınız.

Ancak ORGU AÇTIĞIMDA HERHANGİ BİR YÜKLEME MESAJI GELMİYOR. DAHA ÖCEDEN DEDİĞİM GİBİ PA50 SİSTEMİ YÜKLÜ ORGTA. ACABA DİSKET Mİ BOZUK DİYORUM. AMA ORGTA DİSK TUŞUNA BASTIĞIMDA SİSTEM DOSYALARINI GÖREBİLİYORUM. SİZCE SORUN NEDİR???? NE YAPMAM GEREKİR...ÇILDIRACAĞIMMM

Benim sorunum İşletim sistemi ile.
Yeni sistemi yüklemek için şu işlemleri yapınız diyor.
1. Üç işletim sistemi dosyasını boş MS-DOS formatlı HD tipi diskete kopyalayın. Gerekli dosyalar şunlardır:
• OSPa55Tr.LZX
• Bpa55Tr.SYS
• NBPa55Tr.SYS
2. Enstrümanı kapatın ve disket sürücüsüne işletim sistemi disketini yerleştirin.
3. Enstrümanı açın. Ekranda işletim sistemini yükleme onay görüntüsü çıkacaktır.
4. Yüklemek için ENTER düğmesine, işlemi iptal için EXIT düğmesine basın. ENTER'a basmanız halinde
yükleme bitene kadar beklemelisiniz. İşletim sistemi yüklemeyi bitirince disketi çıkartıp herhangi bir
düğmeye basmanızı isteyen bir mesaj görüntülenecektir.
5. Disketi çıkartıp herhangi bir düğmeye basınız.

Ancak ORGU AÇTIĞIMDA HERHANGİ BİR YÜKLEME MESAJI GELMİYOR. DAHA ÖCEDEN DEDİĞİM GİBİ PA50 SİSTEMİ YÜKLÜ ORGTA. ACABA DİSKET Mİ BOZUK DİYORUM. AMA ORGTA DİSK TUŞUNA BASTIĞIMDA SİSTEM DOSYALARINI GÖREBİLİYORUM. SİZCE SORUN NEDİR???? NE YAPMAM GEREKİR...ÇILDIRACAĞIMMM

hocam os dosyasını diske yükledikten diski orga takın,orgu yeniden açın,

os loader ,,,, enter eixt uzun bi yazı olacak o yazı çıkar çıkmaz enter basmanız lazım,yani kısaca herhangi bir uyarı yazısı çıkmıyo enter exit basmak için,org normal açılıyo normal açılışından ayrı olarak açılırken ekranda pa 55 tr yazan yerin hemen altında uzun bi yazı çıkacak tam hatırlayamadım,(os loader ,,,,,enter eixt)gibi yazı olacak

Olmuyor olmuyor olmuyor.....Enterede bastım exitede bastım ikisine beraderde bastım birtürlü olmuyor.Sinir geldi üstüme. Sadece Shift tuşu ile birlikte enter ve exite basınca versiyonu yazıyor.Abi Pa55 orga neden Pa50 işletim sistemi yüklenir. Biri bana mantıklı bi açıklamasını yapsın yaaa.

Yardım edebilecek kimse yok mu....