• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa55tr yardım isteği

labirent75

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Selam arkadaşlar. Benim Pa55tr orgum var. Fabrika ritimlerinde 2 gün önce hiçbir şey yoktu. Daha sonra orgu bugün açtıgımda ritmlerde çoss çoss diye ses gelmeye başladı. Bide orgta bi parça çalarken sanki sürekli pich benderla oynuyormuşun gibi ses kayıyor. Ritm ses açma tuşlarının olduğu düğmelere hafif vuruncu düzeliyor sonra yine bozuluyor. Şu malum 5 li sistem disketlerini defalarca yükledim tıss sesi yine düzelmiyor. Sorun nedir?? Kafayı yiycem.Veya kısa bir süre sonra org elimde kalacak. tECRÜBELİ ARKADAŞLARIN CEVAPLARINI BEKLİYORUM. Şimdiden çokkk teşekürler...

Cevap: Korg pa55tr yardım isteği

Selam arkadaşlar. Benim Pa55tr orgum var. Fabrika ritimlerinde 2 gün önce hiçbir şey yoktu. Daha sonra orgu bugün açtıgımda ritmlerde çoss çoss diye ses gelmeye başladı. Bide orgta bi parça çalarken sanki sürekli pich benderla oynuyormuşun gibi ses kayıyor. Ritm ses açma tuşlarının olduğu düğmelere hafif vuruncu düzeliyor sonra yine bozuluyor. Şu malum 5 li sistem disketlerini defalarca yükledim tıss sesi yine düzelmiyor. Sorun nedir?? Kafayı yiycem.Veya kısa bir süre sonra org elimde kalacak. tECRÜBELİ ARKADAŞLARIN CEVAPLARINI BEKLİYORUM. Şimdiden çokkk teşekürler...

hocam öncelikle sakin olup çözüm üretin canınız sıkmayın derim :) bunlar herkesin başına aniden gelebilen sorunlarıdr,

benim tahminime göre ptcbenderin potu değişecek orgunuzun içerisinde aşırı toz var,veya temassızlık var tabi bunlar bi tahmimndir,isterseniz dtl elektroniği bi arayın bi görüşün size gerekli bilgileri verirler,geçmiş olsun

kardeşim saolasın yardımların için. Her sorunuma cevap yazdın saolasın.Galiba başka çare yok orgu bi göstermemiz lazım...

kardeşim saolasın yardımların için. Her sorunuma cevap yazdın saolasın.Galiba başka çare yok orgu bi göstermemiz lazım...

Hocam Cihazın içini aç bi hava falan tut biraz temizle düzelir.

Hocam Cihazın içini aç bi hava falan tut biraz temizle düzelir.

technodex e aynen katılıyorum,benim pa 55 tr de bazen hoperlörlerden hışırtı geliyordu seslerde hışırtıdan ses zor duyuluyordu,bazen bi tuhaflık oluyordu,bi gün canım sıkıldı dedim şu orgu bi sökeyim bi bakım belki kablo falan koptu ise ben lehimlerim düşüncesiyle,neyse orgu söktüm kasayı çok dikkatli ve yavaşca kadırmanız gerekir,kasayı kaldırınca zaten çok az bişey kalkıyo içini anca görüyorsunuz,baktım bişey göremedim,dedim bari içini temizlim,bi hava tuttum temizledim kasayı kapattım vidaları takarken yarın ben bunu dtl ye götüreyim diye düşünürken orgu bi açtım ne hışırtı kalmış nede başka bi sorun,şaşırdım kaldım valla,ondan sonra 4 ay falan kullandım hiçbir sorun teşkil etmedi,

o zaman şu oluyorki arada bi orgun içini temizlemek gerekiyormuş :)

hocam isterseniz bi deneyin pa 55 tr genelde tozdan çok arıza veriyo,
ama çok dikkat et üst kasayı kaldırırken kasayı yavaşca klavye tuşlarına doğru çekerek kaldır,fazla kalkmıyo dikkat et kabloları kopartırma,

denemek sana kalmış bişey hocam,kolay gelsin

Kardeş dediklerini aynen yaptım.İçini temizledim biraz orgun. Ama galiba acı bir gerçekle karşı karşıyayım. Çünkü kasayı açtığımda 2 tane parçada Pa50 diye bişeyler yazıyordu. Bunlardan bi tanesine Pa55 Preamplifikator yazıyordu. Acaba orgun board'u Pa50 mi :((. Çünkü Pa55 O.S ondan yüklenmemiş olabilir. Ama işin ilginç yanı eskiden ritmlerde seslerde hiçbir problemde yoktu. ÇAtır çatır çalışıyordu. Şunu öğrenmek istiyorum.Şayet board PA50 ise Pa55 in board fiyatı ne kadardır tahmininizce..????

Yani demek istediğim board Pa50 olsaydı Pa55 in fabrika ritimleri ilk baştada çalışmazdı.Yanılıyormuyum siz ne diyosunuz...???

Haklısın Çalışmazdı, Fakat yanlış hatırlamıyorsam benim eski pa55tr de de aynısı yazıyordu o cihazın pa50 serisi olduğunu benlirten birşey yani pa50 pa55 aynı board kullnıyor sanırım tabiki farklılıklar var,

meraba bende pa 55 in içini temizlemek istiyorum açmak için bir resimli anlatım daha iyi olmazmı çokmu zahmet olur bilmiyorum şimdiden teşekkürler