• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa600 QT Denedim Görüşlerim.

Djorhan

Altın
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Klarnet
Arkadaşlar Öncelikle Merhaba Dün Taksimde PA600 QT Denedim.

1.Malzeme Çok Kaliteli Degil 800 Gibi Baştan Belirteyeyim. ( Lastik Tuşlar A2000 Gibi ) Ve Tuşları Ufak Yapmışlar. Alet Çin Malı. Ara Ürün Olarak Çıkarıldı ( Kendi Kaanatim Pa500 Tr Pa55tr Gibi ) Picht Bend Güzel Fena Degil Sonuçta Plastik Parçası :) Tuş Takımı 800 Gibi Degil Ama Fenada Degil ( Or700 Kullandıgım İçin OR700 Den İyi ) Sonucta Piano Tuş Takımıda Beklememek Lazım. Ekranın Dokunmatigi Elle Basınca Almıyor Tırnak ile Basmak Gerekiyor. Eli Tanımıyor Yani.
Ama Toplamda Bakarsak Şu Var Sonucta Tüm Aletler Plastik Ne Kadar Saglam Olursa Olsun Kırılma Çatlamaya Mahkum Plastigin Geninde Bu Var. Aleti Düzgün Kullanırsan Özenirsen Biraz Temiz Bir Şekilde Hiç Birşey Olmaz Sonucta Kendi Kendine Kırılmaz Çatlamaz.

2. Sounda Olayı Fena Degil Yani Yok Darbukalar Oyuncak Gibi Geliyor Teneke Gibi Geliyor Diyorlar. Teneke Gibi Gelmiyor Arkadaş Eger O Darbuka Sesine Teneke Gibi Diyebiliyorsan Darbuka Sesini Almış Ve Anlamış Olmalısın Yoksa Teneke Gibi Degil Direk Teneke Derdin. Sonucta Her Klavyedeki Darbuklar Bit Kadar Sampleden Oluşuyor Ne Kadar İyi Olursa Olsun Gerçek Tadı Vermez. Çok Darbuka İstiyorsan. Verirsin 50 60 Lira Para Getirirsin Darbukatörü Çaldırırsın Dügünde Kesin Çözüm. Pa500 Tr Canlı Dinlemedim. Ama Şöyle bir durum var sound 500 tr ile aynı ise arkadasım hiç bosuna para verme 500tr al. ( Ama 800 Seti Okutamazsın Sampleler Zayıf ) İşte Pa600tr 800 Seti Okudugu İçin Prim Yapıyor.Sound Kalite Okadar Önemli Degil Sesler Ritim İyimi Bitmiştir Olay.

Artı Ben Pa600 Qt'da Pa 80 Sound'u Aldım. Bence İyiydi. ve zaten korgun sound'u yamaha ketron gibi degil ama tad veriyor sonucta.

3. Bu Alet Evet Ara Ürün Ama 500tr gibi degil. yani tutulur alet. çünkü dedim ya 800 3x 2x setleri okuması bir prim. 500tr okumuyordu sample atılmıyordu ve bundan geride kaldı. 55tr de ara üründe ama tutuldu çünkü çalışma yapıldı.

Şimdi Gelelim 80 Mi Pa600qt mu ? veya Pa800 Mü Korg Pa600 Qt Sorusuna

Pa80 2002 de üretilen 2003 de 8 mb kart ile patlama yapan alet. toplamda 11 senelik alet. Temizi Zor Bulunuyor. %90 Tamirli Alet % 10 İlk Sahibi veya 2. sahibi veya almış evde kullanmış ögretmen felan. Ve Artık Korg 80'lerin Ekranı Piyasada Yok Kırıldı Çatladı. Yapacak Birşey Yok.

Şuanda Pa80 Piyasası 1700 1900 Arası Tünelde. 2 Bin Lira İsteyende var. 2000 Var Sayalım. Şimdi Pa80'ne 2000 lira para verecegin 700 lira fazla var Korg Pa 600 Qt Al. Hem Sıfır Hem Yeni Teknoloji. 800 Seti Okuyor Ve 80 Nin Setlerini 800 E Çevirdiler Böylelikle 800 'E Çevrilmiş 80 Setini Korg Pa600 Qt Da Kullanabilirsin. Korg Pa600 Qt 96 Mb.

Pa800 Sorusuna Cevap

Korg Pa800 Ayrı Bir Cihaz Mukayese Etmeye Gerek Yok Olacaksada Şunu Söyleyeyim

Soundda Daglar Kadar Bir Fark Yok Bire bir Seti Okuyor 600 qt birebir utar yükledim ve 1 dkda yükledi birebir okudu. Bazı Kitleri Çalısıtırmıyor ve ritim sesleri atmıyor bununda nedeni. Pa800 de 16 dk Yazılımı Çıktı 600QT da Daha 16 Dk Yok Bundan Dolayı Sayfa Olmadıgı Yetmedigi için o sesi veya kiti atmıyor. buda bir yazılımla düzeltilebilir birşey.

Pa800 de Mikrafon ve Vocal Özelligi Var ( Bu Aslında Önemli Bir Özellik )
Pa800 Açık Alet İstedigin Sampleyi At.
Pa800 Ekran ve Tuş Takımı Daha iyi.
Pa800 Ün Çıkışları Daha Çok Ve Daha Geniş Kapsamlı.

Aklıma Gelen Bu Kadar.

Eklemek İsteyen Arkadaşlar Polemik Çıkarmadan Uygun Bir Dilde Yazarlarsa Sevirinim. Hepimiz Olgun İnsanlarız...

SONUÇ : Korg Pa600 QT Fiyatına Göre İyi Bir Alet. Özellik ve malzemeden Kısarak Ucuza Mal Edilen Bir Alet. Bir Mikrafon Özelligi Eklenmiş Olsa Maliyet Yükselecek Parasında Göre Bir Kalite Arayın.

Cevap: Korg Pa600 QT Denedim Görüşlerim.

orhan kardeşim naber nasıl gidiyor alete bakmışsın senle aynı kanıdayım ya 80 le devam yada 800 le ara alet olarak hiç ama hiç maceraya gerak yok isteyen alıp kullana bilir herkesin zevki kendine ii bak saygılarımla...ha senin i 30 x2 si olan birine sattım adam havada kaptı temizliini görünce inanamazsın 2. alet olarak kulanıyor kolay gelsin sana hayırlı işler...

iyiyim abicim sagol sen nasılsın :) walla benim aklımda var 600qt. 800 sıfırına alamam 2.elde sakat en azından sıfır :) korg i30 u bende ilk gördügmde atlamıştım acayip temizdi alet hiç pazarlık bile yapmadım adamla hakkıydı çünkü.

şimdi bazıları diyorki 10 senelik aletler arıza çıkartır gelsinlerde görsünler o i 30 hala taş taş 15 senelik cihaz daha ne düğünler yapıyor tek sıkıntısı smpıl başka derdi yok alayına basar...:)

çok güzel değerlendirme olmuş artı ve eksi yönleri ile eline sağlık. bir seydaha ekliyeyim. can elektronik hiç gerekli olmayan bir set yaptırdı.ve bu bahane ile müzisyenlerin cebinden 100 dolar fazla aldı ve alıyor.gerek varmı bence yok.pa800 ve pa3x setlemi satıldı . hayır.

ya boşverin niye boşa para veriyorsunuz elinzdeki neyinize yetmiyor. stüdyoda her ay albümmü yapıyorsunuzda sesler yetmedi

Çok teşekkürler gayet net emeğine sağlık...

vala şu 8dk 16 dk olayı bozdu işi

Arkadaşlar Öncelikle Merhaba Dün Taksimde PA600 QT Denedim.

1.Malzeme Çok Kaliteli Degil 800 Gibi Baştan Belirteyeyim. ( Lastik Tuşlar A2000 Gibi ) Ve Tuşları Ufak Yapmışlar. Alet Çin Malı. Ara Ürün Olarak Çıkarıldı ( Kendi Kaanatim Pa500 Tr Pa55tr Gibi ) Picht Bend Güzel Fena Degil Sonuçta Plastik Parçası :) Tuş Takımı 800 Gibi Degil Ama Fenada Degil ( Or700 Kullandıgım İçin OR700 Den İyi ) Sonucta Piano Tuş Takımıda Beklememek Lazım. Ekranın Dokunmatigi Elle Basınca Almıyor Tırnak ile Basmak Gerekiyor. Eli Tanımıyor Yani.
Ama Toplamda Bakarsak Şu Var Sonucta Tüm Aletler Plastik Ne Kadar Saglam Olursa Olsun Kırılma Çatlamaya Mahkum Plastigin Geninde Bu Var. Aleti Düzgün Kullanırsan Özenirsen Biraz Temiz Bir Şekilde Hiç Birşey Olmaz Sonucta Kendi Kendine Kırılmaz Çatlamaz.

2. Sounda Olayı Fena Degil Yani Yok Darbukalar Oyuncak Gibi Geliyor Teneke Gibi Geliyor Diyorlar. Teneke Gibi Gelmiyor Arkadaş Eger O Darbuka Sesine Teneke Gibi Diyebiliyorsan Darbuka Sesini Almış Ve Anlamış Olmalısın Yoksa Teneke Gibi Degil Direk Teneke Derdin. Sonucta Her Klavyedeki Darbuklar Bit Kadar Sampleden Oluşuyor Ne Kadar İyi Olursa Olsun Gerçek Tadı Vermez. Çok Darbuka İstiyorsan. Verirsin 50 60 Lira Para Getirirsin Darbukatörü Çaldırırsın Dügünde Kesin Çözüm. Pa500 Tr Canlı Dinlemedim. Ama Şöyle bir durum var sound 500 tr ile aynı ise arkadasım hiç bosuna para verme 500tr al. ( Ama 800 Seti Okutamazsın Sampleler Zayıf ) İşte Pa600tr 800 Seti Okudugu İçin Prim Yapıyor.Sound Kalite Okadar Önemli Degil Sesler Ritim İyimi Bitmiştir Olay.

Artı Ben Pa600 Qt'da Pa 80 Sound'u Aldım. Bence İyiydi. ve zaten korgun sound'u yamaha ketron gibi degil ama tad veriyor sonucta.

3. Bu Alet Evet Ara Ürün Ama 500tr gibi degil. yani tutulur alet. çünkü dedim ya 800 3x 2x setleri okuması bir prim. 500tr okumuyordu sample atılmıyordu ve bundan geride kaldı. 55tr de ara üründe ama tutuldu çünkü çalışma yapıldı.

Şimdi Gelelim 80 Mi Pa600qt mu ? veya Pa800 Mü Korg Pa600 Qt Sorusuna

Pa80 2002 de üretilen 2003 de 8 mb kart ile patlama yapan alet. toplamda 11 senelik alet. Temizi Zor Bulunuyor. %90 Tamirli Alet % 10 İlk Sahibi veya 2. sahibi veya almış evde kullanmış ögretmen felan. Ve Artık Korg 80'lerin Ekranı Piyasada Yok Kırıldı Çatladı. Yapacak Birşey Yok.

Şuanda Pa80 Piyasası 1700 1900 Arası Tünelde. 2 Bin Lira İsteyende var. 2000 Var Sayalım. Şimdi Pa80'ne 2000 lira para verecegin 700 lira fazla var Korg Pa 600 Qt Al. Hem Sıfır Hem Yeni Teknoloji. 800 Seti Okuyor Ve 80 Nin Setlerini 800 E Çevirdiler Böylelikle 800 'E Çevrilmiş 80 Setini Korg Pa600 Qt Da Kullanabilirsin. Korg Pa600 Qt 96 Mb.

Pa800 Sorusuna Cevap

Korg Pa800 Ayrı Bir Cihaz Mukayese Etmeye Gerek Yok Olacaksada Şunu Söyleyeyim

Soundda Daglar Kadar Bir Fark Yok Bire bir Seti Okuyor 600 qt birebir utar yükledim ve 1 dkda yükledi birebir okudu. Bazı Kitleri Çalısıtırmıyor ve ritim sesleri atmıyor bununda nedeni. Pa800 de 16 dk Yazılımı Çıktı 600QT da Daha 16 Dk Yok Bundan Dolayı Sayfa Olmadıgı Yetmedigi için o sesi veya kiti atmıyor. buda bir yazılımla düzeltilebilir birşey.

Pa800 de Mikrafon ve Vocal Özelligi Var ( Bu Aslında Önemli Bir Özellik )
Pa800 Açık Alet İstedigin Sampleyi At.
Pa800 Ekran ve Tuş Takımı Daha iyi.
Pa800 Ün Çıkışları Daha Çok Ve Daha Geniş Kapsamlı.

Aklıma Gelen Bu Kadar.

Eklemek İsteyen Arkadaşlar Polemik Çıkarmadan Uygun Bir Dilde Yazarlarsa Sevirinim. Hepimiz Olgun İnsanlarız...

SONUÇ : Korg Pa600 QT Fiyatına Göre İyi Bir Alet. Özellik ve malzemeden Kısarak Ucuza Mal Edilen Bir Alet. Bir Mikrafon Özelligi Eklenmiş Olsa Maliyet Yükselecek Parasında Göre Bir Kalite Arayın.

Size tamamen katılıyorum. Aleti 1 saat inceledim 800 seti de yukledim ve o şekilde de denedim. Şunu söylemek istiyorum aleti denemek isteyenler mutlaka ama mutlaka global den eko ayarları ile oynasınlar hele de tesisata bağlı değilse kendi hoparlörlerinden ses alıyorlarsa eko ayarları ile ayar yapsınlar. Çunki uzerinde gelen ayar CE'nin studyoda yaptığı ve onun studyodaki kaliteli tesisatı ile yapılmış ayar. Kendi hoparlörlerinde aynı lezzeti vermiyor onun için basları ve orta ses ayarlarını yapıp dinlemenizi tavsiye ederim kesinlikle 800 e yakın saund var. Birde Ana reverb ayarınıda unutmayın. Aleti kurcalamadan ve ayar yapmayı bilmeden sadece internetten dinlemek ile yorum yapılmasını doğru bulmuyorum. Set olarak ta CE sesler olarak yeterli fakat ritim eksiklikleri var. Fazla buyutmeye gerek yok nede olsa diğer setlerden tamamlanabilir. Mesela CE nin kitlerindeki asma davul yerine CEVO nun asma davulu mutlaka şart. Bir de tabiki CEVO nun Çiftetelli ritimleri. Bunlarda olursa bence harika olur.

(Kusura bakmayın U harfinin noktalısı klavyemde kopuk olduğundan yazamadım)

Moderatör tarafında düzenlendi:

bende deneyeceğim bunu test sürüşü nerde... getirin bi pa 600 bana bakiim... soundunu tuşesini yiyim onun yav org işte daha ne olsun... bir org için bu kadar konu açılmaz yahu... hep orglardan konuşuyorsunuz hoparlör ve ses sisteminden bahseden yok... kaç oldu söylüyorum orgun bir önemi yoktur ses sisteminin çok önemi vardır... pa 600 için düşüncelerime gelince güzel bir org fiyatıda uygun düğün için birebir daha ne istiyorsunuz yahu... dandik org mu kaldı artık hepsi iyi orgların pa 800 hariç :D