• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa700 accomp. hk

• Konbuyu başlatan neco79
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 7
  • Görülen : 1K

neco79

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Merhaba arkadaşlar,
çok uzun bir aradan sonra yine org çalmaya karar verdim tabi arada geçen zamanda cihazlar ve özellikleri çok değişmiş.
neredeyse sıfırdan başlamak gibi bir şey.
benim size sormak istediğim: mesela kanun taksimi yaparken arka planda accomp. bir kez basarak ve sol eli boşa alıp sürekli çalmasını nasıl sağlayabilirim?
eski cihazımda HOLD tuşu vardı ve onunla kolayca yapabiliyordum.
Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Memory tusu acik olmasi gerek lower dem yayli koyarsan daha uzun devam eder

teşekkürler. bunun dışında başka bir çözümü yok mu acaba?
izlediğim bazı videolarda yapanları görüyorum çünkü.

Dem ritimleri var hocam onlari kullanabilirsin

Arkadaş bilip bilmeden herkes yorum yapıyor. Hayatında bu cihaza dokunmamış abiler usta gibi cevaplar yazıyor. Şu klavye çalabilen ( bu arada en kolay cihaz olduğunu kabul etmek gerek ) insanlarda nasıl bir kıskançlık nasıl bir fesatlıktır aman başkası öğrenmesin. Merak etmeyin Allah herkese rızkını kısmetini verir. Yaw arkadaş sorduğum sorunun cevabı meğer çok basit. Accomp. Yanında bulunan Memory tuşu bu işe yarıyormuş. Allah herkese ameline göre kısmet nasip etsin.
Müziksiz kalmayın

hoccam ilk başda yazdım zaten memory tuşu diye :)

bende anlamadım.. yorum yazmamayı karar kıldım.. bu gerçektirki 23 yıllık müzisyenim ama yüzde %1 öğrenemedim.. çünkü çooook büyük.. eminim anlamışsındır.

Son düzenleme: