• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa80 Elektrik Akımı Arızası

StarPiskopat

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa800 Korg Pa80
Selam aleyküm herkese, benim pa80 orgumun giriş, çıkış ve kart yuvasında elektrik var. Kartı bi taktım elektrik çarptı beni. Orgu beyaz renkli bir fiş ile çalıştırmıştık sıkıntı yoktu sonra bu fişi değiştirdik siyah renkli bir fiş aldık elektrik olayı oldu. Acaba sorun fişten midir yoksa orgta mıdır?

Orgun fişini prize taktım ve daha arkasındaki power tuşuna basmadan kartı taktım elektrik olduğunu farkettim ve bi 5 dakka sonra fişi çektim. Acaba org yanmaz dimi yada kart yanmaz dimi? :(

Cevap: Korg Pa80 Elektrik Akımı Arızası

yanlış anlamıyorsam org tan kaynaklanır.. çünkü kart yuvası elektirik çarpmaması gerekir..

en iyisimi orgun ustalarına göster.. hiç olmadımı sana söyler..

yanlış anlamıyorsam org tan kaynaklanır.. çünkü kart yuvası elektirik çarpmaması gerekir..

en iyisimi orgun ustalarına göster.. hiç olmadımı sana söyler..

valla bugün org sorunsuz çalışıyordu, fişini değiştirdim eve gittim belki 1 saat bile daha olmamıştı elektrik çarptı. Orgtaysa yandım ustasıda yok, yine fiştense gider değiştiririm.

Fişten o fişin topraklama soketlerinde hata var. Geri dönüşümden fazı klavye ye veriyor.. Acil o kabloyu değiştir.. Klavye yi de yakarsın

Fişten o fişin topraklama soketlerinde hata var. Geri dönüşümden fazı klavye ye veriyor.. Acil o kabloyu değiştir.. Klavye yi de yakarsın

Tamam abi yarın ilk işim o fişi değiştirmek olacak. İnşallah şuan org yada flash kartına zarar vermemiştir.

Bence de kabahat fişten dir Çünkü Topraklama almadığı gibi, enerjinin şase ye dönmesine neden oluyor. Daha fazla orga zarar vermeden fişi değiştir. Geçmiş olsun Saygılarımla,

Bence de kabahat fişten dir Çünkü Topraklama almadığı gibi, enerjinin şase ye dönmesine neden oluyor. Daha fazla orga zarar vermeden fişi değiştir. Geçmiş olsun Saygılarımla,

Peki anladım abi. Fişi değiştirmek için bugün gönderdim. :)