• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa80 genetıc device error

DAGDEVIREN

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA800
Evet değerli müzisyen dostlarım bugün başıma gelen şeyi ilk defa Pa80 de yaşadım bütün forumları araştırdım Pa80 de bu gibi bi hata mesajı alan olmamıştır
Set yüklemeye çalışıyorum komple Load yaptığımda seti ya User 2 yada User 3 için yükleme yapmıyor org
Sonra virüsten şüpelendim kontrol ettim herşey olması gerektiği gibi orgta yani virüs falan yok
Sonra set bozuk olabilir dedim başka sette denedim yine aynı User 2 yada 3 mutlaka birisi boş bırakıyor org disket ten olabilir dedim hadi 1 tanesi bozuk 2 tanesi bozuk 15 disketin hepsimi bozuk :)
Dedikten sonra ustalarım Manuel olarak yükleme yapmaya karar verdim seti style dosyasını açtım tek tek yükleme yapmaya karar verdim User 1 yüklendi User 2 yüklendi User 3ü yüklerken ekrana bi uyarı geldi GENETIC DEVİCE ERROR diye ilk defa böyle bi uyarı verdi org bütün forumları araştırdım genelde Pa800 ve pa x serilerinin karşılaştığı sorun bozuk setlerden kaynaklanan bişeymiş fakat setlerin sağlam olduğuna adım kadar eminim
Neyse burada bunları yazmamın sebebi başınıza böyle bişey geldiğinde ne yapmanız gerektiğini anlatacağım sizlere çünkü orgunuza format alamayacaksınız tabi 15 20 disketiniz varsa atarsınız çünkü doğru msdos formatlı disket sağlam disket ne olursa olsun orgunuza işletim sistemi yüklemeyi engelliyor boot sayfasında hata veriyor
Korkmayın bi 10 kez denedikten sonra orgunuz boot alıyor ve sistemi yüklüyor yani format işlemi gerçekleşiyor
Başınıza böyle bişey gelirse orgunuza mutlaka format atıp temiz bi restore ile orgunuz eskisi gibi düzeliyor biraz uzun yazdım ama kusura bakmayın başına benim yazdıklarım gelen olursa faydalansın istedim çünkü her orga virüs bulaşmaz çünkü Pa80 ler ram sız org tur disketinizde yahut karşınızda yada orgunuzda artık dosyalar kalır mutlaka yeni set yüklediğiniz de orgunuzda kalan artık dosyalar sistem tarafından User olarak tekrar numaralandırılır buda set yüklemenizi yada global dosyasındaki ayarlarınızı orga yükleme yapamaz bunda belirttikten sonra artık dosya temizleme işlemini değerli üstadlarım sitede paylaştılar tekrar yazmak istemiyorum sadece benim gördüğüm hatayı sizlerde görürseniz şayet endişelenmeyin dediğim gibi org bootu kilitliyor ve sistem kuramıyorsunuz sadece bi kaç disketle sistem yüklemeyi sürekli olarak tekrarlayın orgunuz sorunsuz bi biçimde açılacaktır
Saygı e sevgilerimle...

Cevap: Korg pa80 genetıc device error

Paylaştığınız için teşekkür ederiz. Bilgi paylaştıkça çoğalır. Saygı ve selamlar

Aynen güzel kardeşim çünkü çoğu arkadaşımız bu tip sorunla karşılaşıp virüs zannediyor orga format atmayı engelleyen bi sorun çünkü onun için paylaşmak istedim bozuk set yükleme sonucu org sürücü hatası veriyor ve sistem kurulumunu engelliyor paylaşalım ki arkadaşlarımız sorunun üstesinden gelebilsin

Dağdeviren abim bende bu tarz bi dertten müzdaribim burdan indirdiğim bir kaç card ve seti yüklemeyi deniyorum 11 disketi yüklüyo alet final setinide atıyorum ama kartın içine girdiğimde set yok boş orgu full formatlasak kartıda formatlasak ama piyasadan bulunan veriler sorunlu hep eğer kendi aletinin sorununu giderebildiğim restore versiyon kart dataları bekapların olduğu verileri final setine kadar sağlam olan bi veri varsa elinde ban paylaşırsan sevinirim

Var kardeşim bende dün çok araştırdım fabrika restore dataları sorunlu çıktı 1 saat içinde sizinle fabrika datalarını ve Pa80 sistem dosyasını paylaşırım yanlız indirdiğiniz 5 disketle restore data dosyaları exe uzantılıdır endişe etmeyin dosyalara tıkladığınızda disketinizi hazır hale getirecektir size sadece orgunuza disketi takarak yükleme yapmak kalıyor

Kardeşim restore dosyaları exe uzantılıdır disketi bilgisayarına tak rar dosyalarının içindeki exe uzantılı dosyalara tıkla disketi formatlayıp restore dosyalarını otomatik yüklenecektir sistem dosyasını ise diskete sürükle bırak yaparak değil kopyala yapıştır yapacaksın sistem dosyalarında rardan çıkar dört tane şey çıkar onları atacaksın diskete klasör olmayacak umarım sorununuz hallolur saygılarımla

Ekli dosyalar

• Pa80 OS v3.06.rar
    1.2 MB · Görülen: 259
  • rs80_v3_dsk1.rar
    891.6 KB · Görülen: 211
  • rs80_v3_dsk2.rar
    849.1 KB · Görülen: 204
  • rs80_v3_dsk3.rar
    983 KB · Görülen: 365
  • rs80_v3_dsk4.rar
    702.7 KB · Görülen: 224
  • rs80_v3_dsk5.rar
    379.4 KB · Görülen: 205

Kullanmak istediğiniz kart ve setide yazarsanız sorunsuz backupları bulumanıza yardımcı olurum mutlaka