• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa80 kart yardım

Piynst tunahann

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Kork pa80
Selam aleykm üstatlarım benim sizlerden istesigim yardım şu ben bitane set kullanyorum karta yeni sesler atmak istiyorum ama kartin hafizasi ful dolu ben ben begendigim 2 3 tane guzel elektro sesler var bunlardan o karttan ses silip yerine nasil atabilirim bu konuda yardimci olurmusunuz bana

Cevap: Korg pa80 kart yardım

Bence bunun için hiç uğraşma kartta yeterli alan zaten yoktur silsen de yeni ekleyeceklerin ile aynı kriterde olmayan bir dosya sana daha problemli işler açar. Örneğin SAZ zannerdersin sana Gitar sesi verir MEY dersin Kemençe sesi alırsın abuk subuk şeyler olur. Sen iyisimi kartına uyumlu setlerden kendine özgü bir set oluştur ve kullan nasılmı,

Soru :) Sevdiğim, beğendiğim Ritm banklarını canlı performans oluşturabilmek için başka bir banka copy ,paste ve move yaparak kopyalayabilirmiyim?
Cevap :) Evet! Eğer arzularsanız bütün banklarınızı özelleştirebilirsiniz..
1. Öncelikle orgunuzun bütün datalarını Backup Data komutuyla yedekleyin (Disk mode, Page 8, "Utilities 1").
2. Disk mode> Page 9 'u seçin ("Utilities 2"),> Ve "Factory Style Protect" parametresini Off yapın.
3. > Page 2 ye geçin ("Save"), hafızadaki içerikleri görün.
4. ALL >Open tusuna basın >. STYLE 'i seçin> ve Open tuşuna tekrar basın. Şu an bellekteki tüm (fabrika ritmleri dahil) Ritmleri göreceksiniz. Herhangi birini seçin >Open tuşuna basın.
5. Ritmi kaydetmek için Save butonuna basın. Ekranda Hedef direktör görüntülenecektir.
6. NEW_NAME.SET üstünde bulunarak (isterseniz ismini Tempo/Value düğmesini kullanarak değiştirebilirsiniz) Hardiskte (veya Floppy diskette)yeni.SET klasörü oluşturun.. Orgun kendi dahili ritmlerini değiştirip bu ritmleri ,bu yeni .SET in içerisine yeni bank olarak kaydedip oluşturabilirsiniz
7. Page 1 ("Load") sayfasına gidin > ,ve yeni oluşturmuş olduğunuz bankları, bellekteki arzuladığınız banklara Load edin.Factory Style Protect parametresini off yaptığımızdan beri , User ve Orgun kendi banklarınının ikisinide Orgun User veya kendi banklarına yükleyebilirsiniz.
8. Kendi özel bankımızı oluşturduktan sonra Page 9 ("Utilities 2") a gelin, ve "Factory Style Protect" parametresini on yapın. (her hangi bir sorunda cihazınızı kapatıp açın bu parametre otomatik olarak on konumuna gelecektir.)

Tesekkur ederim hocam ama anlamadım şimdi anlamadığım birseyi yapmaya çaĺışrsam yanĺış şeyler yaparim

Malesef pa80 lerde sample silme yoktur, karti bastan yazmak gerekir

Anladm hocam onuda ben bilmiyorum kart full dolu sadece bi kactane elektro baglama sesler yuklemek istedim ama yukleyemiyorum