• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg PA80 Yardımmm

• Konbuyu başlatan kiyli24
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 15
  • Görülen : 3K

kiyli24

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa80 , Roland E40or
Size bir kaç sorum olacak.Saçma gelebilir ama bulamadım.
1-Enstrüman sesleri çok düşük soldaki sürgüyle artırıyorum ancak haliyle ritminde sesi artıyor.Sadece enstrüman sesini nasıl artırabilirim.
2-Bazı Enstrümanların sesi çok dandik geliyo örneğin bi kaç tane edi zurna var cır cır ötüyo videolarda gördüğüm edi zurnalara hiç benzemiyo çok hızlı gibi bunun bir ayarı var mı?
3-Şuan org yanımda değil yanlış hatırlamıyorsam Dsiplay hold (Korg yazısının altındaki en soldaki tuş) bu tuş sürekli basılı muhtemelen takılı kalmış,bozuk ışık sürekli yanıyor.Bu tuş ne işe yarar sürekli yanmasının sakıncası var mı,yaptırayım mı?
Yardımcı olursanız sevinirim

Cevap: Korg PA80 Yardımmm

Yardım edecek kimse yok mu?

1-2- soruyu bilmiyorum..

3. e gelince elinin altında ise yaptır..

Kaç MB ve kime ait kart kullanıyor isen öncelikle o karta ait setler bul bunlardan beğendiklerinden teker teker rtim veya performans sesi olarak orguna yükle ve kendi setini bu şekilde oluştur. Gerekli yerlerde yardımcı oluruz kolay gelsin Saygılarımla,

Cihazın üstünde geldi 16 Mb karma setmiş. Sadece sesleri artırmanın yolu yokmudur

Sesleri sol taraftaki 3 tane sürgülü potanslardan artıra bilirsin lakin bu iş kalıcı olmaz. Kalıcı olarak düşünüldüğünde mutlaka kartının ne olduğunu bilip ona ait setlerden kullanmazsan randıman alamazsın. Kolay gelsin Saygılarımla,

Kartın ne olduğunu öğrenemedim de forumda anlatıldığı gibi kartı silip yeni kart ve set yüklesem olmaz mı?
2 Sorum daha olacak
1.si 8-10 tane set indirdim setlerin içinde CRD ve SET klasörleri mevcut sadece ömer setin içinde haricen BACKUP klasörü var,bu backup klasörü ne işe yarar ve diğerleinde neden yok
2.si Bugüne kadar kullandığınız ses olsun ritim olsun en iyi kart hangisi onu yükleyeyim

Sazgrubu üstadım bi yardım etsen senden başka kimseden bana hayır yok

Kartın ne olduğunu öğrenemedim de forumda anlatıldığı gibi kartı silip yeni kart ve set yüklesem olmaz mı?
2 Sorum daha olacak
1.si 8-10 tane set indirdim setlerin içinde CRD ve SET klasörleri mevcut sadece ömer setin içinde haricen BACKUP klasörü var,bu backup klasörü ne işe yarar ve diğerleinde neden yok
2.si Bugüne kadar kullandığınız ses olsun ritim olsun en iyi kart hangisi onu yükleyeyim

Olur neden olmasın da biraz meziyet ister yapa bilecekmisin orası önemli, En azından 13 tane formatlı ve sıfır Disket sana lazım veya Orgunda Harddisk olması lazım bunlar varmı ? Var dersen piyasayı araştır sana hangi kart uyar onun BACKUP larını ve setini de bul sana yardımcı olurum. Kolay gelsin Saygılarımla,

Üstad bu disket işi can sıkacak gibi en iyisi usb disket sürücü taktırayım hem daha kolay olacak hemde daha az masraflı olacak anladığım kadarıyla
Birde klavyede hardisk olup olmadığını nasıl anlayabilirim.Hardisk tam olarak ne işe yarar kart yerine hardiske mi yükleme yapılır