• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa800 256 ram-korg pa 600 96-pa 900....

• Konbuyu başlatan desmon
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 3
  • Görülen : 2K

desmon

Gold
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
herkese merhabalar bilgisi olan lütfen paylaşssın-Teşekkür ediyorum
her orgun ram hafızası var bunada anladığıma kadarıyla sample dedikleri ses ve ritim-Setler yüklenebiliyor. korg pa800 üretim olarak eski bir org, korg pa900 ise yeni ve güncel bir org. ben tutup orjinal bir darbuka kiti ile orjinal kaval zurna mey ney keman gibi sesleri orglara yüklesem Korg Pa 800 org ile Korg Pa900 org veya Pa600 veya Pa80 orga yüklesem orjinali gibi ses alırmıyım yani bir orgta ram hafızasının olması yeterlimi-eski veya yeni olması önemli değilmi,Her orgun vereceği seslerdeki gerçeklik aynımı, Keman sesi hepsindede aynı kalitedemi çıkar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: korg pa800 256 ram-korg pa 600 96-pa 900....

arkadaşlar soruma cevap verecek kimse yokmu

Cevap: korg pa800 256 ram-korg pa 600 96-pa 900....

evet % 90 aynı sesi alırsın fakat tamamen işlenmesi ile alakalı yani ayarlari ile alakalı 800 de yapıp yuklediğiniz sample örnk keman sesi 900 de 600 de 800 de aynı sesi alırsın bazı arkadaşlar 800 un sesi daha guçlü falan iddaa ediyorlar ama bence mixere girince arasın da fark olmadığını anlarsınız 800 un sadece kendi üstundeki hoparlorve amfisi daha güçlü başka fark yok

Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz

teşekkür ederim, Eklemek isteyenler olursa lütfen görüşlerinizi yazssınlar