• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa800 hakkında bikaç soru?

macitvega

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ketron x1 + yamaha dx7 II hd
sevgili dostlar ben yıllardır ketron x1 xd9 vega tarzı klavyeler kullandım bu gün korg modellerine geçiyorum acaba soundlarına alışabilecekmiyiz? pa1x pa1xpro arasında kalmıştım kısmet pa800 müş pa800 kullanan arkadaşlar sizce pa800 nasıl? ram yanma olayı beni tedirgin ediyor kendim klavyelerde ses editliyorum marka model farketmez ses sıkıntım olmaz fakat pa800 modeline ayrı ayrı kit ekleyip yada ayrı bi ritim seti yüklenebilirmi? ketron marka klavyeden soğuma sebebim sadece bendeki arızalı orgtan dolayı idi sahnede ummadığın anda kapanıyordu bundan dolayı soğudum acaba x1 yada xd9 u aratırmı 800 birde en iyi ritim seti hangisidir? bar ve gazino türü yerde çalışıyorum thm tsm slow oyun havaları vs.. her tarz müzik yapıyoruz tüm ritimleri bulabileceğimiz set hangisidir örnek thm9/8 thm7/8 thm6/8 tsm5/8 tsm10/8 hani sanatçı okurken kusura bakmayın ritimi yok demiyelim sizce hangi set?

Cevap: korg pa800 hakkında bikaç soru?

Besbur seti koy, sesleri editle. Pa800 ünü al. öyle ram yakma falan filan buları millet geçsin, güle güle en az 10 sene kullan. Pich bend botları bozulursa tanesi 15 tl . değiştir 2 yılda bir kullanmana bağlı . oldu bitti.

teşekkür ederim ritim seti lazım ayrı ayrı yüklenirmi seslerim silinmeyecek sadece kit ve ritimler değişecek mümkünmüdür?

arkdaşım sana kısaca şçyle diyim ram yanma gibi ben hiç duymadım kimseden en az 2 sene gider..kit ve ritim atabilirsin ses'de

arkdaşım sana kısaca şçyle diyim ram yanma gibi ben hiç duymadım kimseden en az 2 sene gider..kit ve ritim atabilirsin ses'de

normalde yoğun olmasa da binlerce cihaz arasında parmaklarla sayılacak kadar azdır. Onun da sebebi bazı virüs türevi sayılabilecek sample enstrüman seslerinden kaynaklanır. Denenmiş setler yüklenince sorun yoktur.

zaten yansa ne yazar. !00- 150 ye cihaza hiç bir yan etki olmadan değişiyor. Sonuçta tam kusursuz teknoloji harikası cihaz.

Arkadasim,bence göktug kardesimin seti seni dügünlerde eglencelerde yolda birakmaz,birde benim editledigim sette yani carsi setteki barda kullanabilecegin ritmler var favori 5 de mailini verirsen yollayabilirim..Ram olayinada gelince PCM yi kesinlikle 64 e kadar yükleme bendeki su an 63,4 oda yeterli onun disinda ritm yada sesler zaten orgun hardiskine kayit olmuyor yani agirlik yapmiyor...

arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum fakat ben ketroncuydum pa800 e döndüm fakat ritimler hoş sesler beni sarmadı editleme imkanı var ama adam gibi 1 yaylı yok gündem yapıyorum zevk almıyorum exp strings kullanıyorum zevk yok diğer yaylılar pa80 gibi ketron x1 deki yay ı arıyorum sample nasıl siliniyor? bende bi bağlama taksim var onu silmek yerine başka sample yüklemek istiyorum ?