• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa800 seslerde yarım ses düşme oluyo yardım

ramazanyk

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
korg pa800 seslerde yarım ses düşme oluyo picbente degtim düşüyo bazende kendiliginden picbende degmeden düşüyo bu neden kaynaklanır lütfen yardım

Cevap: korg pa800 seslerde yarım ses düşme oluyo yardım

Picbende arıza vardır. servise götür halledilir. Garantin devam ediyorsa garantiden de yaptırabilirsin.

picbend bogarttan edebilirmi pic ben garitiye giriyomo birde bu ne den böyle oluyor org daha 7 aylık sıfr almıştım

Aynen pichbendin bozulmuş kardeş.DTL ye götür yapsınlar.

Eğer orgu açtıktan sonra pitchbendi hiç ellemeden yapıyorsa bu sorun boardtan oluyor. Ben yaşadım. Hangi seslerde ve tam olarak hangi aşamada ses kayması oluyor bunları yazarsan daha iyi yardımcı oluruz.

abi yarım ses detone oluyo en çok yaylılarda ve baglamadarda belli oluyo orgu acınca yapmıyo hififten picbenti oynattımı sesler yarım ses düşüyo yani picbendi sona dogru cektim hafiften düzeliyo koyuverdim yine aynı ve birde recorda girib cıktım sesler toluyo ama picbende degdim sesler dotene abi birde birşey sorcam nand formatında normalda 0 olması gerekiyo degilmi ama benim orgta nand fotmatı 0 yerinde 1 yazıyo bu ne demektir

abi en çok yaylılar ses düştükdükten sonra hepsinde yanı oluyo bir de nand formatı benim orgta 1 gözüküyo normalde 0 olması lazım degilmi

dostum aynı sorun bendede oldu garanti kapsamında yapıyolar picmentle alakalı değil

Pitch bender problemiyle alakalı bugün dtl ' deydim. Yedek parça problemi var , ellerinde pot ve komple pitch bender yok. Garantin varsa yaparlar ama parçaların 15 mayıstan sonra geleceğini söylüyorlar.

ben beş günde aldım bir parça değişmedi temassızlık olduğunu söylediler sadece lehim yapmışlar bilgine