• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa800 yardım ?

alingirikk

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa900
arkadaşlar korg pa800 de şöyle bir sorunum var bazı sesler ve padlar de tek hoparlörden ses çıkıyor bunu stereo yapmak mümkünmü yapılıyorsa nasıl yardımcı olursanız sevinirim

Cevap: korg pa800 yardım ?

Sound edite gir, basic de osilatör sayısı örnek 1 se 2 yap, sonra üst tırnak menüsünden copy osilatör yap, açılan pencerede 1 to 2 yap yani 1. Osilatörü 2 ye kopyala, amp dan pan bölümünü biri tam sağ diğeri tam sol yap. Veya önce pan ayarını kontrol et, bir tarafa yatırılmışsa düzeltirsen gerek kalmaz. Pad de ise yine sesin kaynağı ne ise onu bulup düzeltmen lazım, yani kitse kit, sesse ses. Record, pad edit, track control bölümünden sesin kaynağına ve pad in kendi pan ayarlarına ulaşabilirsin. Yani kısacası once performans, sonra sound veya drum kit te normal pan ayarlarını kontrol et, sorun orada değilse yukarıdaki gibi düzeltebilirsin.

Sound edite gir, basic de osilatör sayısı örnek 1 se 2 yap, sonra üst tırnak menüsünden copy osilatör yap, açılan pencerede 1 to 2 yap yani 1. Osilatörü 2 ye kopyala, amp dan pan bölümünü biri tam sağ diğeri tam sol yap. Veya önce pan ayarını kontrol et, bir tarafa yatırılmışsa düzeltirsen gerek kalmaz. Pad de ise yine sesin kaynağı ne ise onu bulup düzeltmen lazım, yani kitse kit, sesse ses. Record, pad edit, track control bölümünden sesin kaynağına ve pad in kendi pan ayarlarına ulaşabilirsin. Yani kısacası once performans, sonra sound veya drum kit te normal pan ayarlarını kontrol et, sorun orada değilse yukarıdaki gibi düzeltebilirsin.

hocam çok teşekkür ederim ellerine bilgine sağlık...

fakat sound edit bölümünü bulamadım direk sound tuşuna bastığımızda çıkan yermi

sound menü tuşuna bas basic ayarları

hocam dediğin gibi pan sola yatırılmış ilk başta oraya bakmak iyi oldu yardımların için teşekkür ederim