• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa900 pa800 pa700 mü?

Ali Nalbant

Süper Paylaşımcı
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA300 pa600 pa900 pa3x
Bu 3 klavyeyi kullanmayan arkadaşlar yorum yapmasın lütfen evde hobby amaclı kullanmak için düşünüyorum. Pa800 hariç test yaptım sizce hangisi ve sebepleri?

Pa800 ritim olarak daha sert. Biraz ayarsız. Ama düğünlerde daha çok coşturuyor. Diğerleri X serisine yakın, dengeli ve berrak bir tınıya sahip. Trakya'da hepimiz sert ritim seviyoruz. Ama üçü de belli ayarlarla birbirine yaklaştırılabiliyor. Pa800'ün sıfırı artık yok. Parça kalitesi olarak pa800 pek parlak sayılmaz ama evdeki adam zaten temiz kullanır.

Pa800 ritim olarak daha sert. Biraz ayarsız. Ama düğünlerde daha çok coşturuyor. Diğerleri X serisine yakın, dengeli ve berrak bir tınıya sahip. Trakya'da hepimiz sert ritim seviyoruz. Ama üçü de belli ayarlarla birbirine yaklaştırılabiliyor. Pa800'ün sıfırı artık yok. Parça kalitesi olarak pa800 pek parlak sayılmaz ama evdeki adam zaten temiz kullanır.
800 mü diyorsunuz yani 700 hakkında ne düşünüyorsunuz

Temiz pa800 bulmak zor. Pa700 alın bence. Ses olarak bence daha iyi. Ben pa800 kullanıyorum ama fiyat farkı çok olmasa pa1000 alırdım. Evde ne amaçla kullanacağınız da önemlo elbet. Yeni cihazlarda bir iki ilave özellikten başka bir şey de yok pek.

Eğer beste filan yapacaksaniz veya herhangi bir etkinlik için demo hazırlayacaksanız pa700'de mp3 record var. Pa800 için bilgisayara bağlamak şart. 700'de -daha doğrusu yeni serilerde- bazı tuş takımlarının yerlerinin değişmesi güzel olmuş. Belki bu özellikler çoğu kişi için önemsiz de olsa en azından yeni cihaz olmasının avantajları var.

Eğer beste filan yapacaksaniz veya herhangi bir etkinlik için demo hazırlayacaksanız pa700'de mp3 record var. Pa800 için bilgisayara bağlamak şart. 700'de -daha doğrusu yeni serilerde- bazı tuş takımlarının yerlerinin değişmesi güzel olmuş. Belki bu özellikler çoğu kişi için önemsiz de olsa en azından yeni cihaz olmasının avantajları var.

O derecede profesyonel değilim 5 yıl kadar ticaretini yaptım

Şuan 800 eledim 900 ile 700 arasında kaldim acıkcası 900 de vocal ve 196 mb beni cezbediyor 700 ünlü de yeni teknoloji si ve mp 3 kanal kaydı beni cezbediyor kendi toparladığım 3 ayrı rıtım paket inden oluşan karma set var 900 ve 700 alım satım nedeniyle elimde 1 ay bile durmadı bakalım yorumlar gelsin