• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa900 Set silme ve yükleme

Utku11

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Korg pa900
Arkadaslar korg pa900 ´e set yükledim ve simdi yeni bir Set aldim. Eski aldigim Seti nasil silebilirim orgun üstünden ? yanliz orgun üstündeki kendi orijinal sesleri silmek istemiyorum.
Bana yardimci olursaniz sevinirim

Cevap: Korg pa900 Set silme ve yükleme

Bu set yuklemeden sadece sılme işlemını bende merak edıyorum cevap veren olmadı galba

Üstüne yükle silmene gerek yok ramı komple boşaltmak istersen factory reset yap.

Sagol tesekkür ederim

Buyrun arkadaşlar videoda Ayhan bey konuyu detaylı olarak anlatmış. Korg'un bütün serilerinde geçerlidir.

sound tusuna basalim sonra record tusuna basalim zaten orada sampling info var ramin durumunu görebilirsin .. bos mu dolumu veya ne kadar yer kaldigini .. nese Sound>record>>menu tusu ve multi sample seciyoruz son olarakta delete yapiyoruz ve all files seciyoruz.. sonra exite bas tekrar sampling infodan görebilirsin rami tamamen bosalttigini ve tekrar recorda bas artik yeni set yuklemek icin hazirsin tesekkurler umarim yardimci olabilimisimdir... saygiLar...

Tufan arkadaşım yanlış biliyorsun konuyu. Doğru olan piyanistimemrah arkadaşın dediği yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen.

eğer orgunuza yükleme yapacağınız bir set var ise ve bunun sonu .SET ise mesela xxx.SET şeklinde ise orgtan load yaptığınızda önce pcm i siler yani ram i siler sonra yükleme yapar ekstra dan ram i silmenize gerek yok. ancak set içine girip sadece sound bölümünden user1 2 3 veya user dk dan birşeyler yüklerseniz mevcut ramin boş miktarı kadar yükleme yaparsınız. rami silmek için izlenecek yok şudur sound>record> a geldiğinizde listeden istediğinizi silmek için tırnaktan delete yapın eğer sadece atanmamış sample silmek için assignable not sampling gibi bişey di onu seçin eğer komple ramdeki sample ları silmek isterseniz en altta all delete sample drum sample vs bişey yazar onu seçip ok leyin. eğer multisample silmek isterseniz sound>record>menu>multisample e dokunun ve listeden multi sample ı seçin sonra tırnaktan delete yapın ve bi altındaki seçeneğide işaretleyin işaretlemezseniz multisample ı oluşturan sample lar ramden silinmez ve raminizde yer açılmaz. sadece multisample dosyası silinir.

media-utily- factory resete bas ekran çıkar çıkan ekranda neyi silmek istiyorsan o kutuyu işaretle pcm-global-vs ..... all dersen komple setini siler bu kadar basit bir işlem bir kişi dışında kimsede bilmiyormuş şaşırdım ramı falan her şeyi setini komple siler orgun fabrika seslerine dokunmaz

Moderatör tarafında düzenlendi: