• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg'un İcadı ve mucidi: Tsutomu hiko Katoh hakkında...

• Konbuyu başlatan odewin
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 3
  • Görülen : 2K

odewin

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
piano, bağlama, gitar
Türkçe olarak hiçbir yerde anlatmamış. Ben burada çevirisin yayınlıyorum:
Tsutomu hiko Katoh 28 Ağustos 1926 tarihinde Showa-koğuş, Japonya'da Nagoya City'de doğdu. O denizaltı İkinci Dünya Savaşı sırasında "Koryu" (ejderha anlamı) mürettebat arasında nerede 1943 yılında Nagoya Shogyo ticaret lisesi gelişmiş mezun olduktan sonra, O, donanma kaydoldu.

Savaştan sonra, bir ticaret şirketi bir unvan ve sonunda 1960'ların başında bir gece kulübünün sahibi haline geldi. Tadashi Osanai, tanınmış bir Japon akordeoncu, hiko Katoh kulübünde düzenli olarak yapılmaktadır. Hiko Katoh onu dövmek tutmak için bir ritim makinesi olması güzel olurdu, ayrıca Japonya'da prestijli Tokyo İmparatorluk Üniversitesi mühendislik mezunu Osanai, söyledim.

Hiko Katoh ve Osanai dünyanın ilk disk döner ritim makine oluşturmak ve pazarlamak için bir araya geldiler. Proje üzerinde çalışırken, Bay hiko Katoh Keio Elektronik Laboratuvarları kuruldu. İlk ürün, Disk Döner Elektrikli Otomatik Ritm makine veya Doncamatic DA-20, 1963 yılında piyasaya sürüldü.

Doncamatic o ", doncama" yaygın kılavuzu tıklama anlamına Japon müzik ve yayın stüdyoları kullanılan bir sözcüğün kökeni oldu böyle bir çığır açan bir ürün oldu.

En son, Sayın hiko Katoh Doncamatic hayranları popüler İngiltere'de elektronik grubu Gorillaz, isteği üzerine onun sesini ödünç vererek müzik tarihi üzerine yaptığı kişisel damgasını vurmuştur. "Doncamatic" diyerek hiko Katoh A spoken-word örneği aynı başlığın grubun şarkı duyulabilir. 1970 yılında, şirketin şimdiye kadar Japonya'da yapılan ilk birleştirici oldu "Synthesizer Prototip Ben" adlı bir elektronik org bir varyasyon, geliştirdi. Şirket daha sonra ilk ticari klavye satılan ve organ anlamı ', Orgue' Fransız kelime ile hiko Katoh (K) ve Osanai (O) baş harflerini birleştirerek tarafından "KORGUE" adını verdi.

1973 yılında şirket adını resmen miniKORG serbest bırakılması, uygun bir synthesizer, KORG değiştirilmiştir.

bing tarafından çevirilmiştir.
Kaynak ve devamı için:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Korg'un İcadı ve mucidi: Tsutomu hiko Katoh hakkında...

böylesine devrik cümlelerle dolu çeviriyi ancak google translate yapar :)

sağolun hocam korg u İtalyan teknolojisi sanan arkadaşlar için güzel bir bilgilendirme olmuş...

Sizde sağolun hocam. Google 'den dolayı cümleler devrik.