• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

KORK PA80 abilerim lütfen yardım(başka setten introlu ritim yükleme)

kayseri_inces

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
RolandG600-Pa80- Bağlama-
üstadlarım pa80 e başka setlerden olusan card lı cardsız inrolu ritimlerden yüklemek istiyorum. ritimleri doğru çalışşın diye proğramdan drum kitlerini almayıda biliyorum disketime yüklerken xxxx.SET şeklinde bir klöserle atıyorum hersey olması gerektiği gibi fakat disketi orguma takıp load deyip ritimi yüklemek istediğimde -not pa-series- ile başlayan hata veriyor yani -pa serisi için uygun değil yada bozuk veri- anlamına gelen bir uyarı. başka ne yapmam gerekiyor. ritim alacağım setler bozuk desem aynı şekilde diskete yükleme yaparak tam 10 tane farklı denedim ama nafile. bana yol gösterin. pa 80 imde cardlı bacuplu hardiskimdede yedeği bulunan karma bi setim var memnunun ek olarak introlu ritimleri dinlemek istiyorum bazen eşlik etmek istiyorum introlara. ben floop usb emulatör le bu işi yapıyorum yanı biliyosunuzdur. disket yerine emülatör cihazını takıyorum disket yerine flas bellekle hallediyorum. tapi yükleme işini emülatörün kendi proğramıyla yapıyorum çözemedim gitti lütfen yardımda bulunun duacınız olacam.
eğer sizlerde denemek isterseniz yüklemeye çalıştığım 10 adet introlu ritimleri buraya koyayım ustadlarım belki arayan arkadaşlar vardır onlarda indirmiş olur fakatt dosyalar alıntıdır alıntıdır alıntıdır bilginiz olsun

Cevap: KORK PA80 abilerim lütfen yardım(başka setten introlu ritim yükleme)

Canım kardeşim PA-80 tüm setleri okumaz böyle ekle kaldır asla görmez. Hele de diskket teki set adını org ile yazmadıysan vede isim noktalı yani i, ü, ş, ğ tarzı bir harfler barındırıyor ise gene göremeye bilir. Öncelikle hangi kartı kullanıyor isen o karta ait veya o karka uyumlu setler bulmalısın bunları da orgunda mevcut sette beğenmediğin rtim veya sesleri not alıp üzerine disket ile tek tek (Disketi orga takıyorsun Direct FD tuşuna her basışta 8 tane ritim çıkar onları yüklemeden diren çalıp tesat et sonra tek tek yükle) yüklüyorsun ve kendine özgü disketi bu şekilde hazırlıyorsun. Kartına uymayanlardan zaten kapı gıcırtısı veya börtü böcek sesleri alırsın bunlar da kartın ile çalışmadıkları yanıtını almış olursun. Kolay gelsin Saygılarımla,

Moderatör tarafında düzenlendi:

hocam o seslerde börtü böcek çıkmaması için gerkenleri yapıyorum bu hatayı nasıl giderebilirim allah aşkına biliyosanız yardımcı olun kafayı yemek üzereyim ka kafayı yiycem ya orgu parçalıycam kmp alma hakkında bilginiz varsa bi zahmet onuda detaylıca anlatın kmp alırken bir takım hatalarla karşılaşıyorum

Muzaffer abinin dediği gibi dosya ismini değiştir.Bende de oluyordu usb den veya hdd den yüklerken aynı hatayı alıyordum setin ismini değiştirdim düzeldi

KMP olayını bende araştırdım ancak zor iş bulaşma dediler bende üstadları dinledim :) Ayrıca kartında boş yer olması lazım muhtemelen hafızayla alakalı hata alıyorsundur.Kolay gelsin...