• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

kork pa80 flaş kart bilgisayarda açılmıyor

piyanist tunahan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
kork pa80
elimde kork pa80 kartını takmak için bilgisayar var biraz eski kartı taktığım zaman takıldığı için takıldı sesi geliyo bilgisayarda çıkarıldığı zamanda ses geliyo ama bir türlü bilgisayar kartı görmüyor ama taktığm zaman dit sesi geliyo bilgisayar kartı okuyo ama görmüyor bunla ilgili bir fikri olan vardır

Cevap: kork pa80 flaş kart bilgisayarda açılmıyor

elimde kork pa80 kartını takmak için bilgisayar var biraz eski kartı taktığım zaman takıldığı için takıldı sesi geliyo bilgisayarda çıkarıldığı zamanda ses geliyo ama bir türlü bilgisayar kartı görmüyor ama taktığm zaman dit sesi geliyo bilgisayar kartı okuyo ama görmüyor bunla ilgili bir fikri olan vardır

Format atmayi denedinmi?

Tamam donanim bulundugu icin ses geliyor, sen MCE explorer programini kurdunmu onunla ilgili bir hata varsa onu once ogrenelim.. kolay gelsin

İlk öncelikle mce programının işletim sisteminle uyumlu olması gerekmekte bu bir
İkinci olarak flash kartı bilgisayar doğrudan görmez çünkü flash kartlar kendi driver lerini kuramazlar
Üçüncü olarak mce programının Windows versiyonuna uygun sürümünü indireceksiniz Windows Xp Windows 7 hangi işletim sistemini kullanıyorsanız
Kurulumu tamamladıktan sonra programı açın küçük bi pencere açılacak ok tamam okey ibarelerinin birini gördüğünüzde tıklayarak programa geçişi sağlayacaksınız
Enson flash kartınızı bilgisayarınıza takın programın üst bölümünde kartınızın bilgilerini göreceksiniz ondan sonra dilediğiniz gibi kartınız üzerinde işlem yapabilirsiniz
Unutmayın flash kartlar USB bellekler memory kartlar gibi değildir kendi başına içine bakıp bişeyler silemezsiniz yada yükleme yapamazsınız çünkü bin dosyası doğrudan karta yüklenemez bunun için mutlaka mce programı kullanırız bin dosyaları küçük dosyaların bi uzantı üzerinde toplandığı bi uzantıdır
Saygı ve sevgilerimle

MCE explorer programını indirdim kurdum açıyoru programı ama nasıl kullanıldğını bilmiyorum yani yine kartı açamıyorum kartı açabilmek için tam olarak neler yapmam lazı ağbiler yardımcı olurusunuz

Moderatör tarafında düzenlendi:

MCE explorer programını indirdim kurdum açıyoru programı ama nasıl kullanıldğını bilmiyorum yani yine kartı açamıyorum kartı açabilmek için tam olarak neler yapmam lazı ağbiler yardımcı olurusunuz

İlk olarak programı açacaksın
Küçük bi pencere çıkacak ok deyip programa geçecek
Sonra kartı bilgisayara takacaksın
En üstte beyaz bi yer var orda kartın bilgileri gelecek otomatik
Sonra orda bulunan write earese falan filan düğmeler var kartın üstünde işlemi bu taşlarla yapacaksın
Orda solda bi çubuk var kırmızı renkli kartının doluluk oranını gösterir
MCE kullanımı diye sitemiz de detaylı anlatımı mevcut