• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

kork pa80 ses gitti

tunahan can

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
kork pa80
kork pa80 kullanıyorum orkumun sesi bir anda gitti hiç bir ses ggelmiyor ama tesisata taktığım zaman ses var bir kaç kişiye sordum ses kartı yanmış dedi ne olmuştur acaba yardımcı olurmusunuz

Cevap: kork pa80 ses gitti

Hoparlör jakları sorunlu olabilir ses potu bozulmuş olabilir yanlız tesisata taktığımda dediğiniz sanırım mixer ve hoparlörler bunlara taktığınız da ses geliyorsa sorun hoparlörlerden kaynaklanıyor olabilir birde size küçük bi bilgi vereceğim ses pozunu köküne kadar açıp bangır bangır çalmayın bi tık aşağıda kullanın bu aksi taktirde ses geldiğinde yine sesi dip sese dayarsanız ses yine gidecektir buda ses kartının ömrünü tamamladığını gösterir değiştirmeniz de fayda var saygılarımla

ewt hocam amfi yoluyla ses var ama orku hiç birşeye bağlamadan çalamıyorum hiç bir ses yok birisine sordum ses kartın yanmış diyor sesin gitmesi için başka bir sebep yoktur sanırım nekadardır onu yaptırmak hocan bir bilginiz varmı

Orgun içinde Ekranın altında kibrit kutusu büyüklüğünde bir aparat var bu aparat tan kolonlara kablolar gider muhtemelen bu kablo soketleri falan oksitlenmiş veya bu aparat işlevini yapmıyor demektir. Yapabilirseniz önve bu soketleri oynatarak yerinden çıkmışlarsa sabitlemelisiniz veya hafif kontak sprey sıkıp oksitlenmeyi gidermelisiniz. gene olmadıysa bu aparatı değiştirmeden başka çareniz yok demektir. Geçmiş olsun Saygılarımla,

dediğiniz herşeyi yaptım yine ses yok hocam mixere takıyorum jak çıkışlardan ses var ama sadece orku açıyorum ses yok

Hiç pa80 kullanmadım ama pa1x, pa800, pa3x gibi üst modellerin global ayarlarında audio ayarlarının içerisinde speaker seçeneği var. Yanındaki kutucuğu işaretleyerek hoparlörleri kapatıp açıyoruz. Acaba bu özellik bunda da var mı? Var ise bundan olmuş olabilir mi?

Üstadım pa800lerde evet dediğin gibi hoparlör sesini menüden kapatamıyoruz mixer var oradan sesle ilgili ayarlamalar yapılıyor fakat hoparlör sesini kapatmak yapılamıyor mikrofon dediğiniz gibi kapatılıp açılabilir şimdi üstadım mixere başladığınızda ses geliyor orgun hoparlör ünden gelmiyorsa mutlaka hoparlör bağlantılarını kontrol edin ses kartıyla ilgili sorun olsa out çıkışından sinyal alamazsınız şunu deneyebilirsiniz orgunuza mikrofon bağlayın sonra ana ekrana gelin ekranın sol tarafında bulunan küçük tuşlara basın en altta ki ikitane sine aynı anda ve mikrofonu aktif hale getirin orgun arkasında bulunan mikrofon ses düğmeleri var ikitane oradan sesi açın ve bi deneme yapın ses gelecekmi bi bakın ve sonucu yazın mutlaka

yaptım hocam ama mirafondada ses yok mikrofnu taktığımızda signal yazan bi yeşil ışıkn var orkta o yanması lazımmış oda yanmıyo sorduğum kişiler ses entegresi yanmış diolar

Üzgünüm Ozaman ses kartının değişmesi şart kardeşim bu sorun hoparlör tada çıkış arızası değil dtl servisiyle görüşün yada tabirini yapabilecek bi elektronikçi ile görüşün