• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Kronos hakkında bilgi acil

jembeycem

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha a2000 v2 plus-korg 3x pro
Merhabalar arkadaşlar setuplara yenisi eklenen kronos hakkında hiç bilgim yok ve şuan istanbul seyrantepede oturuyorum ama 6 gün sonra sakarya karasuya yerleşiyoruz şimdiden kalvyeleri koliledim ve bilmek istediğim temel şeyler var bunları bilip başına oturursam daha iyi olucak çok fazla yorulcam çünkü yeni eve yerleşmek alışmak için o yüzden sizden sorucam sorular için lütfen sıfır bilgim olduğunu unutmayın kronosta çok detaylı açıklayarak yazarsanız sevinirim çünkü bende açık ve detaylı sorucam.

Ben klavyeyi pratik kullanmak isterim yani komalar ve tonlar olarak genelde bellidir benim sahne tonlarım babamla şöyle;
Re üzeridir
re+3=fa
re+5=sol
re+7=la

Koma olarak mi ve si

şimdi mesela 1 tane yaylı sesi var onu sevdiniz o sesi 6 çeşit kayıt yapmak istiyorum yani şöyle;
1.re+3 mi si koma nasıl kayderirim nerden koma veririm nasıl tranpoze yapılır bunlarıda öğrenmem lazım
2.re+5 mi si koma
3.re+7 mi si koma
4.re+3 naturel
5.re+5 naturel
6.re+7 naturel

Bu şekilde yapmak istiyorum anlatabildimmi acaba derdimi
Çünkü düğün sahnesinde re üzeri çalıyorum pratik olarak 3 klavye var ve normal bir bar programı olsa sadece solo çalsam tranpoze yapmadan her tondan çalabiliyorum ama koma olaylarını hızlı çözmem lazım lütfen açıklarsanız sevinirim herkese lazım olur bunların eğitimi yok korg pa serisi gibi videolar anlatımlar yok şimdiden teşekkür ederim.

Cevap: Kronos hakkında bilgi acil

Bu cihazları getirip satıyorlar kullanma klavuzları yok içinden bir kitap çıkıyor ingilizce almanca v.s hatta arapça var türkçe yok yani bizi adam yerine koymuyorlar bununla ilgili bakanlığa yazı yazacağım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Kronos hakkında bilgi acil

Selam Kardesim

COMBI--TIMBRE/PARAMETER--PITCH--Transpoze-->>
Bu istedigin Combinin seslerini istedigin sese cekmek icin

ayni sayfada Daha Altta SCALE Yazan Yerdende istedigin USER Scale ini secersin ,

Sonra sag ust kose tirnaklar menuden Write Combination Secip istedigin ismi verir bos bir yeri secip OK e bastinmi tamamdir

Kolay gelsin
iLkeR