• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

kronos mu motif xf mi

muzibey

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
merhaba arkadaşlar türkçe sitelerde bu konu hakkında hiç bir bilgi bulamadım
sizce hangisi yamaha motif xf mi, korg kronos mu:)

Cevap: kronos mu motif xf mi

Korg kronos tek geçerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kronos daha gerçekçi geliyor

Tam olarak ne amaçla kullanacağını yazarsan yorumlarımı ileteyim hocam.

genel olarak hocam ev studyosu kullanmayı düşünüyorum.
videolarda yamahanın akustik sesleri daha iyi gibi geldi fakat kronosunda kullanım kolaylığı 4 gb ram olayı akustik olarak sadece piyano sesi çok iyi

İkisinin de birbirine üstünlükleri var. Ancak kronosun kullanım kolaylığı var. motifte detaylandırma daha başarılı yapılıyor. Aslında bana sorarsan hiçbir org tam kapasite kullanım kolaylığına sahip değil. Ritmler en güzel ve en rahat bilgisayarla yazılıyor. Bütün orgların, bilgisayarlarla aynı, standart bir midi ses tabanı kullanması gerekiyor. Korgla oluşturulan bir midi yamaha da bozuk çalabiliyor. Hatta korgla yazdığım bir midiyi korgun başka bir modeli bile bozuk çalıyor. Bütün bu zorluklar para kazanmak için kasıtlı olarak çıkartıldığını düşünüyorum.

aynen öyle midi 0 dosyası midi 1 dosyası vs. vs. tamamen ticari çıkarlar söz konusu

yamahanın cubase ile entegrasyonu çok iyi ama sahne işine çıktığın zaman korg kadar pratik değil.

aynen öyle midi 0 dosyası midi 1 dosyası vs. vs. tamamen ticari çıkarlar söz konusu

midi format 0 ve 1 biribirinden farklı şeyler değildir hocam..biri 16 kanalı tek kanal kanal olarak okur/kaydeder diğeri 16 farklı kanal olarak..sonuçta aynı mididir..bilginize..

mevzu altyapıysa eğer yönlenmen gereken marka yamaha bence tabi