Kurmayı amaçladığım sistemde Görüşlerinizi bekliyorum | Trakya Müzik
  • Trakya Müzik 18. yılındadır. Lütfen Bildiğiniz konu açanlara yardımcı olunuz.. saygılar.

Kurmayı amaçladığım sistemde Görüşlerinizi bekliyorum

casemaster111

Yeni Üye
Enst.
Yok
Arkadaşlar Abilerim Kardeşlerim kurmayı düşündüğüm cihazlarin modellerini yazıyorum bu cihazlar hakkinda bilgisi ve tecrübesi olan uyelerin yorumlarını bekliyorum

Dynacord powermate 600-3 2×1000 watt mixer
Electro voice Elx 215 pasif kule Rms 600 watt (2adet)
RCF ART 715 aktif iki yollu rms 700 wat kabin (2adet)
Klavyem korg pa3x kullanıyorum sizinde tecrübelerinize dayanarak yorumlarınızı bekliyorum

Enst.
EBağlama+RolandBK5Türk
Cevap: Kurmayı amaçladığım sistemde Görüşlerinizi bekliyorum

Volumü sonuna kadar açma elektrovoys kolonlara yazık olur. Hatta yarıyı geçme. Tesisat uyumsuz.
mikser 2x1000 vat ise kolonlar da 1000 vat olsun.
ya da kolonlar 600 vat olacaksa mikser de 2x600 olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

casemaster111

Yeni Üye
Enst.
Yok

Kulenin tek bir göbeği 600 watt onu açmayı unutmuşum :) yani 1200 watt topluyor Kulenin 1 tanesi yorumunuz için teşekkür ederim

musyshen

Üye
Enst.
yamaha A2000, Korg pa3x pro, bağlama

merhaba;

kardeşim bu sistem bana göre vereceğin paraya göre yanlış bi oluşum

öncelikle ortalama 5000tl dynacort a vereceksin ve sadece 4+4 yani 8 kanal ????
ayrıca farklı marka hoparlörleri kombinlemen de ses algısı bakımından yanlış bi tercih

benim nacizane tavsiyem ortalama aynı fiyatlara

soundcraft signature 12 deck mixer (farklı marka model de olabilir bu sadece bi örnek)
2 adet aktif kule 2 adet aktif monitör örneğin DB tecnologies,EV,RCF v.b.
ortalama sana aynı fiyatlara gelir

aktif hoparlör her zaman daha net, güçlü ve kusursuz iş yapar

dediğim gibi sana ortalama aynı fiyatlara gelir özelden bana mesaj at yardımcı olurum

Moderatör tarafında düzenlendi:

macellan

Yeni Üye
Enst.
Korg kronos2+Korg pa4x+Korg pa900

arkadaşlar pasif sisteme yönelmeyin aktiften şaşmayın bu kadar para verene kadar 4 tane yamaha msr 400 1 adet yamaha mgp12x dec miker 2 tanede aktif dxs 15 subbas tadından yiyemessin banada dua edersin hele hele msr 400 ler yerine dxr 12 alırsan sırtın yere gelmez 130 dsbl adamı yere mıhlıyor

Hicaz !

Üye
Enst.
Pa800

Arkadaşlar bende iki adet yamaha msr 400 var sıfır . iki adette rcf 715a mk II alayım diyorum ve iki adette electrovoice elx118p aktif subbas ve yamaha mg16xu deck mikser almak istiyorum nasıl olur hepsi aktif olsun istiyorum ne dersiniz ? Klavye pa3x zaten bu arada

casemaster111

Yeni Üye
Enst.
Yok

Verdiğiniz tavsiyeler icin tesekkur ederim dynacord power mixer in bana fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum kalite ve işlevsel olarak cok iyi bir ürün sizinde dediğiniz gibi rcfa serisinin yerine zlx-115p kullansam yada yamaha nın aktif kolonlarindan dsr 400 sokak düğünlerinde benim işimi görürmü

musyshen

Üye
Enst.

Verdiğiniz tavsiyeler icin tesekkur ederim dynacord power mixer in bana fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum kalite ve işlevsel olarak cok iyi bir ürün sizinde dediğiniz gibi rcfa serisinin yerine zlx-115p kullansam yada yamaha nın aktif kolonlarindan dsr 400 sokak düğünlerinde benim işimi görürmü
arkadaş sen zaten kafana bu sistemi oturtmuşsun bence tavsiyeye ihtiyacın yok

ayrıca yamaha nın DSR 400 diye bi ürünü yok MSR 400 dür o. ve aktif hoparlörle powermixer i birleştirerek bi sistem oluşturma ????? ne yapmak istediğini çözmüş değilim.

gelelim sokak düğününe 2 adet pasif ortalama bi hoparlörle bile iş yaparsın.
gümbür gümbür sese ihtiyacın varsa daha çoook şey eklemen lazım.

musyshen

Üye
Enst.

Arkadaşlar bende iki adet yamaha msr 400 var sıfır . iki adette rcf 715a mk II alayım diyorum ve iki adette electrovoice elx118p aktif subbas ve yamaha mg16xu deck mikser almak istiyorum nasıl olur hepsi aktif olsun istiyorum ne dersiniz ? Klavye pa3x zaten bu arada
yamaha,electrovoice,rcf :)

güzel markalar ama bence sistemin tamamını aynı marka kullanman çok daha iyi performans almanı sağlar.

casemaster111

Yeni Üye
Enst.
Yok

arkadaş sen zaten kafana bu sistemi oturtmuşsun bence tavsiyeye ihtiyacın yok

ayrıca yamaha nın DSR 400 diye bi ürünü yok MSR 400 dür o. ve aktif hoparlörle powermixer i birleştirerek bi sistem oluşturma ????? ne yapmak istediğini çözmüş değilim.

gelelim sokak düğününe 2 adet pasif ortalama bi hoparlörle bile iş yaparsın.
gümbür gümbür sese ihtiyacın varsa daha çoook şey eklemen lazım.

Hocam tavsiyeye ihtiyacım var tabikide görüşlerine saygı duyuyorum sokak düğünü yapıyorum ve trakya bölgesinde yaşıyorum bu sistemin ustunde durmamin sebebi daha önce bir kaç kez kullandığım electro voice kabinlerin performans olarak beni etkilemesi idi siz aktif sistemle pasiff sistemi birlestirme diyorsunuz peki bana nasıl bir çözüm üretebiliriz :) aslinda kullanmak isteğim sistem ortalama olarak bu sizinde gördüğünüz gibi ama mixerimi kesinlikle dynacord alıcam burda servo kullaniyoruz ve piyasa olarak genelde herkes servo kullaniyor gumbur gumbur ses sistemi ama dadece gürültü 2. Ele cok kuvetli gümbür gümbür çalacak bi sistem kurarim baska markalarda ama yukarıda yazdığım gibi EV yi beğeniyorum yorumlar için teşekkür ederim

casemaster111

Yeni Üye
Enst.
Yok

Benim.kullanmak.isteğim sistem şuanda
Ev nin elx 215 pasif kule kabinleri (2adet)
Ev nin zlx-115p aktif 2yollu kabinleri 2 adet ama biri aktif diğeri pasif napicaz şimdi :)

yeha

Yeni Üye
Enst.
pa80

2 tane aktif rcf kolon bitane rcf subbbass aktif bide allen heat zed12 fx oldumu dack mikser tadından yenmez

musyshen

Üye
Enst.

Benim.kullanmak.isteğim sistem şuanda
Ev nin elx 215 pasif kule kabinleri (2adet)
Ev nin zlx-115p aktif 2yollu kabinleri 2 adet ama biri aktif diğeri pasif napicaz şimdi :)
şimdi kardeşim
aktif hoparlörle pasif hoparlörü bir arada kullanman için kullanacağın powermixerin deck mixleme olması lazım ki bu senin tesisatına çooooook ciddi anlamda bi zarar verir zaten Türk zekasının ürünüdür. :)

illaki dynacort alcam diyosan al kardeşim
dynacort ve electrovoice markalarını zaten bosch satın aldı ve artık hepsi çinde üretiliyor
iki marka birbirini destekler
bu arada demişsin ya Servo ve E.V. sesini beğendim diye emin ol RCF, JBL,DB tec., HK gibi markaların sesini daha çok beğenirsin.

işin özü ya pasif tesisat kuracaksın ki!!!! ben tavsiye etmiyorum
yada aktif sistem kuracaksın gözün arkada kalmıcak

birde şöyle bi durum var
pasif sistemde power mixerin çıkışından sağ ve sol olarak çıkış yaptıktan sonra seri olarak diğer hoparlörleri bağlayacaksan OHM değeri düşer yani güçlü ses elde etmiş olmaz sadece çıkış gücünü bölerek dağıtmış olursun aktif sistemde ise her hoparlör kendi içindeki amplifikatörle beslendiği için daha güçlü, temiz ve bi o kadar tatlı ses alırsın

sen bana bütçeyi söyle ben sana yardımcı olurum kardeşim

yvzd

Yeni Üye
Enst.
pa900 tr11

2 adet kutusunda aktif electrovoice elx115p var ihtiyaci olan varsa verebilirim

KORAYYYYY

Yeni Üye
Enst.
s 770 bk5

3x kullanıyorsan bence tonları sert korg a daynacord dan sasma derim kullanan bilir bence

BOLDOR

**Müzik**

musyshen size bişey sorucam izninizle tesisat hakkında pek bir bilgim yok markadanda anlamam düğün salonu için tavanda 4 adet hopörlör var yamaha nın mıxseri alttada power var.Bendede pa800 var ama ritimleri kendi üzerinde gayet güzelken salonda iğrenç.ne tavsiye ederisiniz.hopörler 4 adet aldırmaya çalışacam patrona.Bizdekiler sanırım pasif.Ve bir süre sonrada şişiyorlar ses berbat hale geliyor.??

musyshen

Üye
Enst.

musyshen size bişey sorucam izninizle tesisat hakkında pek bir bilgim yok markadanda anlamam düğün salonu için tavanda 4 adet hopörlör var yamaha nın mıxseri alttada power var.Bendede pa800 var ama ritimleri kendi üzerinde gayet güzelken salonda iğrenç.ne tavsiye ederisiniz.hopörler 4 adet aldırmaya çalışacam patrona.Bizdekiler sanırım pasif.Ve bir süre sonrada şişiyorlar ses berbat hale geliyor.??
merhaba kardeşim özelden yazdım.. :)

BOLDOR

**Müzik**

gelmedi özelden ama olsun ilgilenmekte yeter ..

KORAYYYYY

Yeni Üye
Enst.
s 770 bk5

BOLDOR kardeş bu mushhen anlamıyo işten heralde sen halı kaplı kabin kullan bence kapalı alanda en iyisi odur birde komple hoparlör kullan toplama kabin olmasın daha iii ses alırsın