• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Kurmayı amaçladığım sistemde Görüşlerinizi bekliyorum

casemaster111

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Arkadaşlar Abilerim Kardeşlerim kurmayı düşündüğüm cihazlarin modellerini yazıyorum bu cihazlar hakkinda bilgisi ve tecrübesi olan uyelerin yorumlarını bekliyorum

Dynacord powermate 600-3 2×1000 watt mixer
Electro voice Elx 215 pasif kule Rms 600 watt (2adet)
RCF ART 715 aktif iki yollu rms 700 wat kabin (2adet)
Klavyem korg pa3x kullanıyorum sizinde tecrübelerinize dayanarak yorumlarınızı bekliyorum

Cevap: Kurmayı amaçladığım sistemde Görüşlerinizi bekliyorum

Volumü sonuna kadar açma elektrovoys kolonlara yazık olur. Hatta yarıyı geçme. Tesisat uyumsuz.
mikser 2x1000 vat ise kolonlar da 1000 vat olsun.
ya da kolonlar 600 vat olacaksa mikser de 2x600 olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kulenin tek bir göbeği 600 watt onu açmayı unutmuşum :) yani 1200 watt topluyor Kulenin 1 tanesi yorumunuz için teşekkür ederim

merhaba;

kardeşim bu sistem bana göre vereceğin paraya göre yanlış bi oluşum

öncelikle ortalama 5000tl dynacort a vereceksin ve sadece 4+4 yani 8 kanal ????
ayrıca farklı marka hoparlörleri kombinlemen de ses algısı bakımından yanlış bi tercih

benim nacizane tavsiyem ortalama aynı fiyatlara

soundcraft signature 12 deck mixer (farklı marka model de olabilir bu sadece bi örnek)
2 adet aktif kule 2 adet aktif monitör örneğin DB tecnologies,EV,RCF v.b.
ortalama sana aynı fiyatlara gelir

aktif hoparlör her zaman daha net, güçlü ve kusursuz iş yapar

dediğim gibi sana ortalama aynı fiyatlara gelir özelden bana mesaj at yardımcı olurum

Moderatör tarafında düzenlendi:

arkadaşlar pasif sisteme yönelmeyin aktiften şaşmayın bu kadar para verene kadar 4 tane yamaha msr 400 1 adet yamaha mgp12x dec miker 2 tanede aktif dxs 15 subbas tadından yiyemessin banada dua edersin hele hele msr 400 ler yerine dxr 12 alırsan sırtın yere gelmez 130 dsbl adamı yere mıhlıyor

Arkadaşlar bende iki adet yamaha msr 400 var sıfır . iki adette rcf 715a mk II alayım diyorum ve iki adette electrovoice elx118p aktif subbas ve yamaha mg16xu deck mikser almak istiyorum nasıl olur hepsi aktif olsun istiyorum ne dersiniz ? Klavye pa3x zaten bu arada

Verdiğiniz tavsiyeler icin tesekkur ederim dynacord power mixer in bana fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum kalite ve işlevsel olarak cok iyi bir ürün sizinde dediğiniz gibi rcfa serisinin yerine zlx-115p kullansam yada yamaha nın aktif kolonlarindan dsr 400 sokak düğünlerinde benim işimi görürmü

Verdiğiniz tavsiyeler icin tesekkur ederim dynacord power mixer in bana fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum kalite ve işlevsel olarak cok iyi bir ürün sizinde dediğiniz gibi rcfa serisinin yerine zlx-115p kullansam yada yamaha nın aktif kolonlarindan dsr 400 sokak düğünlerinde benim işimi görürmü

arkadaş sen zaten kafana bu sistemi oturtmuşsun bence tavsiyeye ihtiyacın yok

ayrıca yamaha nın DSR 400 diye bi ürünü yok MSR 400 dür o. ve aktif hoparlörle powermixer i birleştirerek bi sistem oluşturma ????? ne yapmak istediğini çözmüş değilim.

gelelim sokak düğününe 2 adet pasif ortalama bi hoparlörle bile iş yaparsın.
gümbür gümbür sese ihtiyacın varsa daha çoook şey eklemen lazım.

Arkadaşlar bende iki adet yamaha msr 400 var sıfır . iki adette rcf 715a mk II alayım diyorum ve iki adette electrovoice elx118p aktif subbas ve yamaha mg16xu deck mikser almak istiyorum nasıl olur hepsi aktif olsun istiyorum ne dersiniz ? Klavye pa3x zaten bu arada

yamaha,electrovoice,rcf :)

güzel markalar ama bence sistemin tamamını aynı marka kullanman çok daha iyi performans almanı sağlar.

arkadaş sen zaten kafana bu sistemi oturtmuşsun bence tavsiyeye ihtiyacın yok

ayrıca yamaha nın DSR 400 diye bi ürünü yok MSR 400 dür o. ve aktif hoparlörle powermixer i birleştirerek bi sistem oluşturma ????? ne yapmak istediğini çözmüş değilim.

gelelim sokak düğününe 2 adet pasif ortalama bi hoparlörle bile iş yaparsın.
gümbür gümbür sese ihtiyacın varsa daha çoook şey eklemen lazım.

Hocam tavsiyeye ihtiyacım var tabikide görüşlerine saygı duyuyorum sokak düğünü yapıyorum ve trakya bölgesinde yaşıyorum bu sistemin ustunde durmamin sebebi daha önce bir kaç kez kullandığım electro voice kabinlerin performans olarak beni etkilemesi idi siz aktif sistemle pasiff sistemi birlestirme diyorsunuz peki bana nasıl bir çözüm üretebiliriz :) aslinda kullanmak isteğim sistem ortalama olarak bu sizinde gördüğünüz gibi ama mixerimi kesinlikle dynacord alıcam burda servo kullaniyoruz ve piyasa olarak genelde herkes servo kullaniyor gumbur gumbur ses sistemi ama dadece gürültü 2. Ele cok kuvetli gümbür gümbür çalacak bi sistem kurarim baska markalarda ama yukarıda yazdığım gibi EV yi beğeniyorum yorumlar için teşekkür ederim

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 14 70.0%
  • Kararsızım

Oy: 6 30.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri