• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

lütfen pa80 ritim yardımı.

hayta542

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg pa 80
ÖNCELİKLE SONSUZ SAYGILARIMI SUNARIM ORTALAMA ALTI AYLIK PA 80 KULLANICISIYIM YÜZLERCE RİTİM DENEMEME RAGMEN HALEN İSTEDİĞİM GİBİ BİR RİTİM BULAMADIM RİTİM YAZMAYI BİLMİYORUM VEYA DOĞRUMU YAPIYORUM ONUDA BİLMİYORUM ÇOK FAZLA EKSİĞİM VAR RİTİMLER BANA ÇOK SADE GELİYOR BUNUN NEDENİ ORGUN KAPASİTESİMİ PA 80 EN FAZLA BUKADARMI YAPABİLİYOR Bİ LİNK VERECEĞİM BU LİNKDEKİ RİTİMİ BULMAK VEYA YAPMAK MÜMKÜNMÜ İLGİLENENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN ŞİMDİDEN ALLAHIM HERKEZE BOL KAZANÇLAR NASİP ETSİN İNŞALLAH LİNK :

Cevap: lütfen pa80 ritim yardımı.

2/4 RİTİMİ İÇİN BENCE BU SÜPER BUNUN HARİCİNDE EKSİKLERİM ESKİŞEHİR MİHALCIK HAVASI ( KAVAL HAVASI ) RİTİMİ , RUMELİ DAMAT HALAYI RİTİMİ , DABRUKA KAŞIK VE ZİLLİ ÇİFTETELLİ RİTİMİ ( KÜTAHYA DEĞİRMENİN OLUĞU ŞARKISINA UYGUN) BUNLAR EKSİKLERİM ÇİFTETELLİ RİTİMİ ÇOK AMA BAZISINDA DARBUKA VAR KAŞIK YOK KASIK DRUM VAR ZİL YOK BUDA BİZİM KÜTAHYA HALKINA ZAYIF DÜŞÜYO ÇEVRESEL OLARAK OYUNA ÇALGIYA ÖNEM VEREN KESİM OLDUĞU İÇİN BEYENMİYORLAR MALESEF YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM. KAVAL HAVASI RİTİM LİNK :

Kartına 16 MB Türker Multy kart bekapları yükle Türker set yanında benim Ozen set'i de disket yuvasında takılı bırak bunların tümü var.

RİTİM YAZMAK
ritm yazarken baştan kaç mezur olduğunu seçiyorsun cv len olarak görürsün orada birde üst sağda rl yani record lengt =kayıt uzunluğu var onlar kayıtın uzunluğunu belirler önce davulları vur kayıt uzunluğunu davul ile doldur davul kaydında resol dötlük notayı göstersin diger küçük vıruşlarda resol hİ olsun dediğin copye olayı yok bence önce bir mezurluk bir iki dörtlük dene, new style yi ilk baştan seç 2 dörtlük seçeneğini aktif hale getir dört defa davul vur dogru yaptıysan o kendini tekrarlar durur stop yap sonra resol değerini hİ yap hİ yapınca nasıl vurursan aynısını çalar diğer dörtlük notayı gösterirse sen yanlış, geç vursanda kaydırıp gerçek zamanına getirir vuruşunu yanlış yaptığın zaman yanlış vurduğun tuşa basık tut elini ve aynı anda shİft+delete tuşlarına birlikte bas mezur sonuna kadar ritm çalsın sonra durdur ritmi basılı tuttuğun yanlış vuruş silinmiştir.

2) DEĞİŞİK MÜZİK ALETİ SESİNİ MEVCUT SESLERE TEK TEK KOPYALAMAK.
Kartına uyumlu veya çalışabilir setleri bul. orguna diskete atarak tak, veya HD orgunda var ise ona at. Disk’e bas, load’a bas kopyalanacak sesi Hd veya Fd den seç, Hartdiskte ise open ile dosyayı ve performans bölümünü aç, estroman sesini durum tuşuna getir ve seç, Bank tuşlarını open ile aç sesi bul durum tuşu ile işaretle, load’a bas, ekranda fd yazsa bile to ile başlayan 1, 2, 3, .... tuşlardan gerçek tuşlardaki isimler çıkar hangisini değiştireceksen tempo/value düğmesi ile bul durum tuşu karşısına getir işaretle, load’a bas çıkan Are you sure? Enter/Yes kutusunu enter’le. Bu işlem gibi style = Ritim değişikliğini de aynı şekilde yapmak mümkün
kolay gelsin Saygılarımla,

hocam öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim dediklerinizi bir bir yaptım cartı yükledim ritimleri vs hepsini yaptım gayet hoş fakat bu cartdada ziller drum ve enstrumanlar çok hoş fakat dabruka yok isteğime en benzer olan misket ritimi var ayrıca kaval ve rumeli damat halayı ritimide yok içinde rumeli varda damat halayı değil bence budaki 2/4 çok daha zayıf kaldı daha önce cevoyu kullanıyordum tekrar tekrar çok teşekkür ederim fakat bence buda çok sade ve yetersiz acaba sorunum orgdan dolayımı pa 80 in yeteneklerinin bu kadar olduğunu düşünüyorum bu gidişle 800 e mecbur kalacağız anlaşılan saygılarımla.

hocam öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim dediklerinizi bir bir yaptım cartı yükledim ritimleri vs hepsini yaptım gayet hoş fakat bu cartdada ziller drum ve enstrumanlar çok hoş fakat dabruka yok isteğime en benzer olan misket ritimi var ayrıca kaval ve rumeli damat halayı ritimide yok içinde rumeli varda damat halayı değil bence budaki 2/4 çok daha zayıf kaldı daha önce cevoyu kullanıyordum tekrar tekrar çok teşekkür ederim fakat bence buda çok sade ve yetersiz acaba sorunum orgdan dolayımı pa 80 in yeteneklerinin bu kadar olduğunu düşünüyorum bu gidişle 800 e mecbur kalacağız anlaşılan saygılarımla.

ben kaç aylar uğraştım yapamadım sattım geçti artık 80 devri hep aynı şeyler hele kartı disketle yüklemek tam bir zulümdü benim için internette dolaşan setlerin hepsi boş ve eksik ancak tanıdık sağlam müzisyen tanıdııkların varsa belki adam edersin satarkende çabuk satarsın piyasası var diyenlerede inanma ben tam 6 ay bekledim ne arayan vardı ne soran en sonunda zararına zor çıkardım elimden biran önce kurtul yeni nesil orgları dene rahat edersin.

Moderatör tarafında düzenlendi: