• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

LÜTFEN YARDIM,Korg PA300- PA600 ses ve ritim kalitesi

• Konbuyu başlatan desmon
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görülen : 2K

desmon

Gold
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Çok değerli müzisyen arkadaşlar...
Korg pa 300 org almayı düşünüyorum
Korg pa 300 ses ve ritimler canlılık ve gerçek ses verme anlamında korg pa600 ile aynımı...yoksa pa600 daha mı gerçekçi ses veriyor...
(Örneğin Darbuka veya keman sesinin gerçek Darbuka ve Kaman sesine yakınlığı pa300'ün verdiği gerçeklikle pa600'ün aynımı)

bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim

LÜTFEN YARDIM,Korg PA300- PA600 ses ve ritim kalitesi

Cevap: LÜTFEN YARDIM,Korg PA300- PA600 ses ve ritim kalitesi

Her bakımdan pa600 daha iyidir. Neden dersen. PA300 deki drum kitler ve yüklü sampleler zamanla, sizi tatmin etmeyecektir, ancak pa600 şu an 800-900 2x-3x deki tüm setleri okur ve rahatlıkla kullanabilirsin. 96 mb rem ile 3x teki setlerden beğendiğini yükler beğenmediğini silersin. Kafana göre set yaparsın. Şu an 800 bile 3x yada 600-900 setlerini okuyamıyor, ama pa 600 okuyor. İstediğin keman sesinden 10-15 tane atar istediğini kullanırsın. PA300 de bu şansın yok. Elde ne varsa onla yetinmek zorundasın. Arada çok ahım şahım bir fiyat farkı yok. Bu sebeple 600 öneririm.

Cevabınız için teşekkür ederim murator700. Hocam ben fiyat sordurdum 1200 tl fark var iki org arasında, Merak ettiğim konu iki org'da bulunan seslerin kalitesi ve canlılığı aynımı..(Örneğin Darbuka veya keman sesinin gerçek Darbuka ve Kaman sesine yakınlığı pa300'ün verdiği gerçeklikle pa600'ün aynımı)

temiz 2. el PA600 alın. Murat arkadaş gayet güzel açıklamış. PA300 sesleri zamanla yetmeyecek size...

Cevabınız için teşekkür ederim szdemir_06. Hocam Merak ettiğim konu iki org'da bulunan seslerin kalitesi ve canlılığı aynımı..(Örneğin Darbuka veya keman sesinin gerçek Darbuka ve Kaman sesine yakınlığı pa300'ün verdiği gerçeklikle pa600'ün aynımı)

Moderatör tarafında düzenlendi: