• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

micro arranger mi s650 mi?

• Konbuyu başlatan pymmemo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 11
  • Görülen : 4K

pymmemo

paylaşımcı üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa3x & pa800
değerli arkadaşlar sizlerde biliyorsunuz ki korg ve yamaha dar bütçeli kullanıcıya hitap eden klavyeler çıkardılar.bunlardan birisi korg micro arranger,bir diğeri ise yamaha s650...iki klavyede parasının hakkını veren aletler...iki klavyede hemen hemen aynı fiyat aralığında satılıyor.micro arranger hafif ve küçük oluşu,kasasının pa55,80 serisi ile aynı olması,saundunun iyi olması,pa55,50,60 ve kartsız 80 setlerini okuması insanı kendine çeken yönleri.hiç olmazsa benim açımdan 800'ün altında can simidi olarak durur...s650'ye gelince alıp kullananlar memnun olduklarını söylüyorlar.ancak aletin ciddi derecede demo eksiği var.aletin üzerindeki Türk ritim ve sesleri dinleme şansımız olmuyor.o yüzden yorum yapamayacağım.evet sizin tercihiniz hangisi olurdu?

Cevap: micro arranger mi s650 mi?

Ben olsam korg alırdım kafan rahat olur, evet tuşları falan küçük ama ses ritim bol, kartsız pa80 den farkı yok,

Baktın klavye çok küçük geliyor al güzel bir midi keyboard bağla onu kullan. ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

bence yamaha s650 al üstad ben dinledim ritmleri bayağı iyi neredeyse a2000 e yakın denilebilir.Korg micro arranger ufku kapalı bi alet ama s650 ye ses ve ritm genişletmeleri yapılacak diye biliyorum.
Saygılar

microda kart giriş falan olsaydı kesinlikle al derdim ama kapalı alet üstünde turk sesleride yok boşuna paranı heba etme s650 ben aldım cok güzel bi cihaz kesinlikle tavsiye ederim demo sıkıntısı falan var diyorsunuz ama a1000 rtm lerini okuyor zaten alet a1000 demolarından fikir edinebilirsiniz....

bide microdakı sesler pa80 sesleriyle aynı yaklaşık 10-12 yıllık bi ses datasi yani korg orda yanliş yapti bence enazından 800un romdaki sesleri koysaydı daha iydi....

korg micro ufak tuşlu alet ben olsam almazdım.s650 yi dinlemedim yorum yapamıyorum.

değerli arkadaşlar sizlerde biliyorsunuz ki korg ve yamaha dar bütçeli kullanıcıya hitap eden klavyeler çıkardılar.bunlardan birisi korg micro arranger,bir diğeri ise yamaha s650...iki klavyede parasının hakkını veren aletler...iki klavyede hemen hemen aynı fiyat aralığında satılıyor.micro arranger hafif ve küçük oluşu,kasasının pa55,80 serisi ile aynı olması,saundunun iyi olması,pa55,50,60 ve kartsız 80 setlerini okuması insanı kendine çeken yönleri.hiç olmazsa benim açımdan 800'ün altında can simidi olarak durur...s650'ye gelince alıp kullananlar memnun olduklarını söylüyorlar.ancak aletin ciddi derecede demo eksiği var.aletin üzerindeki Türk ritim ve sesleri dinleme şansımız olmuyor.o yüzden yorum yapamayacağım.evet sizin tercihiniz hangisi olurdu?

değerli arkadaşlar peki roland gw8 ikinci bir klavye olarak nasıl olur...pa800 kullanıyorum onun altına almak istiyorum,ikinci bir klavye olarak...

Ben de bu iki alet arasında kaldım. Dün Beyoğlu Tünel'de ikisini de deneme şansım oldu. Korg şirin bir klavye yapmış. Sesler ritimler kulağa hoş geliyor. Lakin tuşları gerçekten ufak. Videolar sizi aldatmasın. İnternetteki videolarda daha büyük bir klavye gibi duruyor. Yakından bakınca, dokununca durum farklı. Hızlı çalarken bir parmağınız iki tuşa basabilir. Akor geçişleri sıkıntı oluşturabilir. Tuşların uak olması ergonomik kullanım açısından sıkıntılı. Kartsız PA 50-60-80 setlerini okuyormuş. Fiyatı da 1350 TL civarı. Bu aleti satın almadan önce iyi karar vermek lazım. Yamaha PSR S650'ye gelince 1280 TL fiyatı ile daha makul görünüyor. Ayrıca tam boy tuşları var. Üzerindeki sesler ve ritimler gayet iyi. Ev kullanıcıları için ideal. İşlenirse daha kaliteli bir hale gelebilir.

ben olsam iki klavye arasında yamahayı tercih ederim

hocam daha yeni aldım alır almaz programa cıktım s650 diyorum...