Mürhen Sarmacı kimdir? | Trakya Müzik
  • Trakya Müzik 18. yılındadır. Lütfen Bildiğiniz konu açanlara yardımcı olunuz.. saygılar.

Mürhen Sarmacı kimdir?

IMG_20191105_130723.jpg

Müzik Hayatına küçük yaşlarda başladı. 8 yaşındayken kendi deneyimleri ile org çalmaya başladı. İlkokul ve orta okulda bando takımında trampet çaldı. Blok flüt ve mandolin gibi çalgılarıda ilkokul yıllarında çalıştı. Okul Korosunda solo ve koroda törenlerde görev aldı. 2002 yılında orta okul eğitimini tasmamladıktan sonra okuldaki müzik öğretmeni tarafından Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü Yetenek sınavı programına hazırlandı ve Edirne Şehit Hasan Rıza Anadolu Güzel Sanatlar Lisesini dereceyle kazandı. Keman branşına seçildi.4yıl Keman Eğitimi ve yan branş piyano eğitimi aldı. Aynı zamanda Çok sesli koro ve Şan(Ses Eğitimi) alanlarında çalışmalarını devam ettirdi. Lisede Çok sesli Oda Orkestrasında Keman çaldı.
Okulun birçok konserinde solo piyanist,şan,Keman ve koroda görev aldı. İl içi ve İldışı konserlerde klavyeci olarak görev aldı. Okulun Halk Müziği topluluğu ve Pop Müzik orkestrasında klavye çaldı. Lise Öğreniminden sonra 2006 yılında Eğitim Fakültelerinin Müzik Öğretmenliği bölümü programlarının yetenek sınavlarına katıldı. Bu sınavlardada başarılı bir performans gösterip tercih ettiği bölüm üniversite olan MARMARA ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK EĞİTİM FAKÜLTESİ MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜNÜ kazandı. Burada 4 yıllık Müzik öğretmenliği programını tamamlayarak Müzik Öğretmeni Diplomasını aldı. Eğitim hayatına devam ederken çeşitili şarkıcıların orkestrasında klavye çaldı. Roland Türkiye ile demo ve bazı aranjör klavyelere ritim programlama,tanıtım,ses yazma,yazılım ve işletim sistemlerinin geliştirilmesi için öneri ve çalışmalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve özel kurumlarda Müzik Öğretmenliği yaptı. Halen mesleğine devam etmektedir.
Müzik Öğretmenliği,Konservatuvar,Güzel Sanatlar lisesi Müzik bölümlerinin yetenek sınavlarına öğrenci hazırlamaktadır. Kadrolu müzik öğretmenliği için KPSS sınavına hazırlanmakta ve siteye katılım yapmaktadır.

Aynı zamanda
Bas gitar,davulda,Bağlama,gitar,akordeon,klavye,Viola,Mandolin,Ukulele,blok flüt çalmaktadır

Mürhen Sarmacı Babaeski de oturuyor. müziğin içinde İstanbul güzel sanatlar mezunudur..babası Müjdat Sarmacı gitaristtir..

Trakyamuzik.net bizim mahalleden olduğu ve aynı meslekten olduğu için yönetime alınmıştır.. ve arkadaşımdır..

Müzikte olan başarısını.. Türkiye web olayında da başarmıştır..
Roland Türkiye Zuhal müzik video
İşte bir kaçı

Mürhen Sarmacı traktamuzik.net in bel kemiğidir !
Mürhen Mürhen

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Timur İlhan

Yorumlar