• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Müzisyeniz Diye Geçinen Grup :(

mesut.camli

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Merhabalar,
Yazmasam içimde kalacaktı, onun için yazmak istiyorum.

Geçen hafta kuzenimin düğünü vardı, Muğla'lı (adı önemli değil) 3 kişilik gir grup düğünde çaldılar. Biri gitar, biri flüt biri de a2000 ve a1000 orgu olan piyanist. Özellikle piyanist o kadar kötüydü ki kalkıp dalasım geldi, hemen yanındaki masasında oturuyordum ve arada bir senin çalacağın orgu .... edalarıyla bakış attım durdum. Güzelim emo usb'ye yazık etti (Gangnam Style çaldı Emo olduğunu oradan anladım). Adam devamlı org üzerinde klarnet sesiyle macun yapmaya çalışıyor, elektroları a1000'den çalıyor, arada bekliyor, çalan altyapı üzerine farklı notadan çalıyor, devamlı sesle oynuyor düğünün içine ...ıçtı yani. Birde bizim buralarda düğünün sonuna doğru Harmandalı oynanır ve piyaniste para verilir, adettendir. Millette gruba uyuz olmuş ki kimsenin para veresi gelmedi. Grupla ne kadara anlaştıklarını öğrenince verilen paraya yazık dedim (İyi paraya anlaşmışlar). Saat 12 ye geliyor, düğünü bitirmeye çalışıyorlar, kuzen biraz daha çalın diye uğraşıyor onlar bırakıp gitmek için uğraşıyor. Sözüm meclisten dışarı ama böyleleri hiç çalmasın. Belki o gruptan sitemizde olan vardır belki, haberi olsun düğün için o geldiği yerden bir daha ekmek yiyemez.

Cevap: Müzisyeniz Diye Geçinen Grup :(

Merhabalar,
Yazmasam içimde kalacaktı, onun için yazmak istiyorum.

Geçen hafta kuzenimin düğünü vardı, Muğla'lı (adı önemli değil) 3 kişilik gir grup düğünde çaldılar. Biri gitar, biri flüt biri de a2000 ve a1000 orgu olan piyanist. Özellikle piyanist o kadar kötüydü ki kalkıp dalasım geldi, hemen yanındaki masasında oturuyordum ve arada bir senin çalacağın orgu .... edalarıyla bakış attım durdum. Güzelim emo usb'ye yazık etti (Gangnam Style çaldı Emo olduğunu oradan anladım). Adam devamlı org üzerinde klarnet sesiyle macun yapmaya çalışıyor, elektroları a1000'den çalıyor, arada bekliyor, çalan altyapı üzerine farklı notadan çalıyor, devamlı sesle oynuyor düğünün içine ...ıçtı yani. Birde bizim buralarda düğünün sonuna doğru Harmandalı oynanır ve piyaniste para verilir, adettendir. Millette gruba uyuz olmuş ki kimsenin para veresi gelmedi. Grupla ne kadara anlaştıklarını öğrenince verilen paraya yazık dedim (İyi paraya anlaşmışlar). Saat 12 ye geliyor, düğünü bitirmeye çalışıyorlar, kuzen biraz daha çalın diye uğraşıyor onlar bırakıp gitmek için uğraşıyor. Sözüm meclisten dışarı ama böyleleri hiç çalmasın. Belki o gruptan sitemizde olan vardır belki, haberi olsun düğün için o geldiği yerden bir daha ekmek yiyemez.

haklısın,bu çok büyük bir sıkıntı...

Paraya göre mal az paraya cok köfte yok biz yillarca saz egitimi aldik 30 yildir ugrasiriz karsiligi koca sifir istersen agxinla kus tut isi bilmeyen bilenden cok para kazaniyor ben yinede oraya gelen arkadaslari kutluyotum cesaretlerinden dolayi dugune gelen adamdan konser beklemeyin sizde

haklısınız işi bilen kazanamıyor bilmeyen yapıyor ben özel repertuar programımı kuruyorum leptobu önüme 1000 şarkılık repertuarım var kım ne isterse sesime notasına bastığım akora kadar dikkat ediyorum kolonlarımı mit leri her düğün kontrol ediyorum 2 saat ses düzenimi mikrofonumu ayarlıyorum sonuç adam yok pahasına zevk için çalıyo bilmeden sallayarak daha çok iş alıyo millet sese bakmıyor notaya bakmıyor tımbırtı olsun yeter diyor işi düzgün yapmak hata mı anlamıyorum ki.

bir türlü çıkaramadım bu grubu yeni olsa gerek :(

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 14 70.0%
  • Kararsızım

Oy: 6 30.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri