• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Nasıl bir tesisat?

çaba -müzik

Tecrübeli Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.serkanhoca.azbuz.com
Enst.
KORG PA 3X
Merhaba arkadaşlar açık alanda güçlü net bir ses için nasıl bir tesisat önerirsiniz? Önerdiğiniz ses tesisatı için ortalama bir fiyatta yazarsanız çok iyi olur. Aslında bir mikser ve aktif hoparlör mü ya da mikser+power ve pasif kolonlar mı?

Cevap: Nasıl bir tesisat?

açık alan icın herkes dynacord dıcek ama bızde yamaha msr 400 var 4 adet yamaha mg24 fx mikser var 32 kanal cok net verıyor ama pahalı kaçar elımızde bıde mcs var aktif guzl ses verıyor onlarda

mixer 32 kanal değil de daha küçüğü de olabilir değil mi tek klavye ve mikrofon ara sıra bağlama ya da kemençe için :) 300w lık 4 kabin doyurucu oluyor mu peki ? Pardon ben hiç aktif kolon görmedim cahilliğime ver. Kıyaslama yaparsak pasif kolonlarla yani? MSR 400 benim de bi kaç gündür araştırdığım bir model. 2 tane alıp bi tane subb bas ile takviye etsem nasıl olur mesela?

Moderatör tarafında düzenlendi:

behringer pmp serisi pawer amfiler ki bende 4000 i var 2 adette servo hoparlör alırsan 3 yollu süper olur diye düşünüyorm

behringer pmp serisi pawer amfiler ki bende 4000 i var 2 adette servo hoparlör alırsan 3 yollu süper olur diye düşünüyorm

Teşekkür ederim. Yaklaşık kaça çıkar bu tesisat arkadaşım ?

Hocam sakın ucuza yönelmeyin. Marka olsun, ama sırf marka diyede bilinçsiz almayın...

Dynacord Türkiye'nin Tofaş'ı gibidir. Sağlamdır. Her türlü işinizi görür. Parçaları nispeten diğer markalara göre daha kolay bulunur tamiri mümkündür...

Cihaz power çıkışlı olmalı, yani pasif hoparlörleri beslemeli ama mümkünse harici amfi de kullanmalısınız. Özellikle açık havada sadece amfiye yada power çıkışlara güvenmek risk almaktır.

Dynacord Powermate 1000 tavsiye ederim. Ama yeni üretim olmalı. Bazı özellikler eklediler ve evladiyeliktir...

Hoparlör ise çeşit çeşit bütçenize göre seçebilirsiniz. EV (Electro Voice) Yamaha biraz pahalıdır ama sağlamlık ve performans olarak memnun kalırsınız.

Dört hoparlör, mikser için (sıfır) yaklaşık 6-8 bin lira bütçeyi göze almalısınız.

Kolay gelsin...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam sakın ucuza yönelmeyin. Marka olsun, ama sırf marka diyede bilinçsiz almayın...

Dynacord Türkiye'nin Tofaş'ı gibidir. Sağlamdır. Her türlü işinizi görür. Parçaları nispeten diğer markalara göre daha kolay bulunur tamiri mümkündür...

Cihaz power çıkışlı olmalı, yani pasif hoparlörleri beslemeli ama mümkünse harici amfi de kullanmalısınız. Özellikle açık havada sadece amfiye yada power çıkışlara güvenmek risk almaktır.

Dynacord Powermate 1000 tavsiye ederim. Ama yeni üretim olmalı. Bazı özellikler eklediler ve evladiyeliktir...

Hoparlör ise çeşit çeşit bütçenize göre seçebilirsiniz. EV (Electro Voice) Yamaha biraz pahalıdır ama sağlamlık ve performans olarak memnun kalırsınız.

Dört hoparlör, mikser için (sıfır) yaklaşık 6-8 bin lira bütçeyi göze almalısınız.

Kolay gelsin...

Teşekkür ederim. Powermate 600 olmaz mı diyorsunuz? Deck mikser ve aktif hoparlör ve sub bass yeterli olmaz mı sizce ?

kardşm al 1 tane 8 tane aktif kolon 2 de aktif kolon bk keyfne hatta sna bı numara vereym ara goruş elımızde ck malzeme var ararsn verm noyu

kardşm al 1 tane 8 tane aktif kolon 2 de aktif kolon bk keyfne hatta sna bı numara vereym ara goruş elımızde ck malzeme var ararsn verm noyu

tam olarak anlayamadım kaç kolon olduğunu telefonu da yaz bir sakıncası yoksa. teşekkürler...

benim bahsettiğim tesisar 4. 4,5 civarı çıkar amfi 1500 lira civarlarında sadece ama siz fiyat belirleyin yardımcı olalım