• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Necarman Manyetik

• Konbuyu başlatan mhmt06
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 3
  • Görülen : 2K
Enst.
elektro bağlama
Arkadaşlar sazımdaki manyetikleri değiştireceğim. Uzun uzaya araştırdım, bütçeme uygun necarman almaya karar verdim. Ton olarakta Alaçayırın son bağlamasındaki NK44 hoşuma gitti. Sorularım şunlar;
1) Klavye ve eşiğe de aynı manyetiği takmayı düşünüyorum, ikiside nk44 rainbow olacak, takan deneyen varmıdır?
2) Yeni çıkan NS serilerini kullanan (NS44-45) varmıdır?
3) Bulunduğum şehirde 1 kişi var, manyetik bağlantısı yapan, o da şans. Bağladığı 10 manyetikten 5inin tonu güzel. Necarmanın fabrikasını aradım, "İstedğin manyetikleri potlar ve switchleriyle beraber bir kartona bağlantısını güzelce yapıp göndeririiz, sen sadece montajını yaparsın." dediler. Böyle yaptıran varmı? ne derece sağlıklı olur bilmiyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar, iyi veya kötü yorum yaparsanız sevinirim. Saygılar...

Cevap: Necarman Manyetik

merhaba usta bende bir eski baglamacı olarak bir yerli bir yapanci manyetik takdir saza dimerzio bir necarman ozaman harika ses alirsin sazdan

Cevap: Necarman Manyetik

merhaba usta bende bir eski baglamacı olarak bir yerli bir yapanci manyetik takdir saza dimerzio bir necarman ozaman harika ses alirsin sazdan

Aslında Dimarzio ve necarman arasında kalıyorum. dimarzio, nasıl desem biraz bas kaçıyor gibi necarmanın yanında, yani bazı tonları tambur gibi geliyor bana, tabi gördüğüm ve dinlediğim sazlarda böyle ya da bana öyle geliyor olabilir, çok tecrübeli değilim.
Mesela Yurt dışından arkadaşıma bir çift al dimeola dp201 getirttik, orta tel resmen çok kalın sesi, 2-3 kere bağlantısını değiştirip tekrar tekrar yaptırdık, alt üst iyi, ortaya geçince aynı.Artık nokta manyetik olduğundan mıdır bilemem.
Necarman biraz daha tiz geldi, orta teli en azından :D gerçi onu da internetten dinlediğim kadarıyla konuşuyorum.

Eşik dimarzio, klayve necarman mantıklı olabilir aslında, bi düşünelim.