• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Nefrete Dönüşen Klavye Sevdası...

karanfil

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa1x
Klavye sevdam askerde orduevinde başlamıştı. Orduevinde terkedilmiş şekilde sandık dibinde bulunan Roland G-600 ü keşfetmiş ve akşamları müsait oldukca kurcalamaya başlamıştım. Her geçen gün parmaklarım daha iyi alışıyor ve uyum sağlıyordum, hatta komutana bi ara yakalanmış olup kısa bir dönem restaurantta çalmama vesile olmuştu.

Askerden sonra klavyeyi aramaya başlamıştım anladımki bana bağımlılık yaptı. Asgari ücretle çalıştığım iş yerinden izin alıp Beyoğlu tünele klavye bakmaya gittim. Bütçem en uygun o zaman Roland E-40 vardı. Aldım eve geldim ama kısa bir zaman sonra bütçemden dolayı zararına satmak zorunda kaldım.

Ama bendeki bu sevda yine bitmemişti ve tekrar bir tanıdık vesilesi ile Roland E-86 aldım, tanıdık olduğu için güvenmiştim ama piyasa fiyatının üstünde bir para ödediğimi araştırınca öğrendim ve hevesim kırılmış olup maddi sebeplerden dolayı yine satmıştım

Ve zaman geldi tekrar heveslenerek Yamaha A-1000 aldım, en çok hoşuma giden klavyeydi. Evde çok güzel kayıtlar yapıp güzel vakitler geçirmiştik ama evlilik hazırlıkları ve maddiyattan dolayı yine zararına satmak zorunda kaldım...

Evlendikten sonra maddi açıdan zor günler yaşıyordum ama ne zaman kalvye sesi duysam yine hevesleniyordum ve bir gün şeytana uyup bu seferde kredi kullanarak Korg Pa-500 almıştım. Aldıktan 2 ay sonra kredi borcunu ödeyemeyince zararına satıp borcumu kapatmak zorunda kaldım. 7-8 ay sonra tekrar borçlanarak Korg Pa 1x aldım ama yine altından kalkamayıp hevesimi alamadan yine zararına satmak zorunda kaldım. Belki çok aptal durumdayıp şuan ama inanın bu bir bağımlılık alkolik gibi bir şey bilen bilir.

Ve 1 sene aradan sonra bu gün Yamaha Or-700 için kredi çektim, hatta çok temizde bi alet buldum yine aynı hataya düştüğümün farkındaydım ama alacaktım ama yapamadım krediyi çektim ama almaya gönlüm el vermedi, çünki yine hevesim yarım kalacak zarara uğrayan kaybeden yine ben olacaktım, bu benim kaderim...

Ve diyorumki müziği ve müzik yapmayı seviyorum ama elde edememekten klavyeden artık nefret ediyorum...

Saygılarımla

Cevap: Nefrete Dönüşen Klavye Sevdası...

Kardeşim seni anlıyorum. Sana tavsiyem şuan fiyatları yerlede olan KORG İX300 almandır. 300 tlye bile alırsın. Kredi ile falan uğraşma. Bu klavye işi hastalık. Dediğim klavyeden al, ritimleri falan çok canlı. Zaten evde kullanacaksın. Zamanla paran odukça, iyissini alırsın. Ama borçla aldığın yine zarar ettirir sana...

kaça alackson or 700 ü v2 mi v+ bide ne alacaksan al satacağım diye düşünme.Bence klavyelerde bi sıkını yok sende sıkıntı.Bende hala pa 800 almayı düşünüyorum ama sıkıntılardan dolayı alamıyorum.Kredi olayı çok yanlış.Sakın bulaşma ayak ve yorgan olayı.Murat kardeşim gayet güzel yol göstermiş.Yolu koşarak değil yürüyerek hatta emekleyerek gitmelisin.Bu yol zaten çok uzun.Başarılar dilerim...

Klavye sevdam askerde orduevinde başlamıştı. Orduevinde terkedilmiş şekilde sandık dibinde bulunan Roland G-600 ü keşfetmiş ve akşamları müsait oldukca kurcalamaya başlamıştım. Her geçen gün parmaklarım daha iyi alışıyor ve uyum sağlıyordum, hatta komutana bi ara yakalanmış olup kısa bir dönem restaurantta çalmama vesile olmuştu.

Askerden sonra klavyeyi aramaya başlamıştım anladımki bana bağımlılık yaptı. Asgari ücretle çalıştığım iş yerinden izin alıp Beyoğlu tünele klavye bakmaya gittim. Bütçem en uygun o zaman Roland E-40 vardı. Aldım eve geldim ama kısa bir zaman sonra bütçemden dolayı zararına satmak zorunda kaldım.

Ama bendeki bu sevda yine bitmemişti ve tekrar bir tanıdık vesilesi ile Roland E-86 aldım, tanıdık olduğu için güvenmiştim ama piyasa fiyatının üstünde bir para ödediğimi araştırınca öğrendim ve hevesim kırılmış olup maddi sebeplerden dolayı yine satmıştım

Ve zaman geldi tekrar heveslenerek Yamaha A-1000 aldım, en çok hoşuma giden klavyeydi. Evde çok güzel kayıtlar yapıp güzel vakitler geçirmiştik ama evlilik hazırlıkları ve maddiyattan dolayı yine zararına satmak zorunda kaldım...

Evlendikten sonra maddi açıdan zor günler yaşıyordum ama ne zaman kalvye sesi duysam yine hevesleniyordum ve bir gün şeytana uyup bu seferde kredi kullanarak Korg Pa-500 almıştım. Aldıktan 2 ay sonra kredi borcunu ödeyemeyince zararına satıp borcumu kapatmak zorunda kaldım. 7-8 ay sonra tekrar borçlanarak Korg Pa 1x aldım ama yine altından kalkamayıp hevesimi alamadan yine zararına satmak zorunda kaldım. Belki çok aptal durumdayıp şuan ama inanın bu bir bağımlılık alkolik gibi bir şey bilen bilir.

Ve 1 sene aradan sonra bu gün Yamaha Or-700 için kredi çektim, hatta çok temizde bi alet buldum yine aynı hataya düştüğümün farkındaydım ama alacaktım ama yapamadım krediyi çektim ama almaya gönlüm el vermedi, çünki yine hevesim yarım kalacak zarara uğrayan kaybeden yine ben olacaktım, bu benim kaderim...

Ve diyorumki müziği ve müzik yapmayı seviyorum ama elde edememekten klavyeden artık nefret ediyorum...

Saygılarımla
Lafım orta yere. Murator700, kardeşime bir yere kadar katılıyorum. Ama yanlış. Vaktinde amatörün en Allah'lığı olarak (1980 sonları 1990 başları, Tünel ve Şişhane'de ve hatta Sıraselviler'de Güney Pasajı) bir alet alacağım zaman ''evdemi, sahnedemi, stüdyoda mı'' vs. kullanacaksın diye sorarlardı. Yekten sana ne deyip zevk meselesi olduğunu vurgulamıştım. Tabiiki adamların tek derdi satış olup aynı zamanda en uygun saflara veya uygun müzik sevdalılarına mal kakalamaktı. Diyeceğim bu arkadaşımız, ona ne mutlu ki askerde en azından bu özelliğini keşfetmiş. Türlü güzel ve kaliteli aletlerle başbaşa olmuş, hele, hele pa 1x' e kadar ilerlemiş ve sonunda bütçe krizi olarak bize baş vurmuş. Kalkıpta bu kişiye gönlüne sinmez ama fiyatı ucuz diyede düdük de önerilmez. Bu kişiyi attan indirip, eşeğede değil hatta sıpaya bindirmektir. Bunun psikolojik tarafınıda düşünmenizi isterim. Haaaa! o arkadaşıma da tavsiyem. Öncelikle bir evlilik yapmışsın. Ailen en ön planda olmalı ve bütçe meselesini hallettikten sonra bu işlere girmeni tavsiye ederim. Aksi takdirde benim gözümde kumarbazdan hiç bir farkın olmayacaktır. Ben bile bu yaşta aile sorumluluğumdan yeni yeni kurtulup hayatımda ilk defa sıfır org aldım. O bile, promasyondan 2.300.TL.ye 9 taksitle. Gözünü seveyim, ailenin ihtiyaçlarını deruhte ettikten sonra bu işlere girmendir. Ondan sonra en kral orglar emrine amadedir. Bu arada ıslık çal be kardeşim :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hepinize tesekkur ederim ilginize.
Klavye sevdasını ilerleyen zamana erteledim en dogrusu bu sanirim. Islık calmaya devam... :)

Flüt çal o zaman ıslık yerine.. :) flütle bile neler çalarsın..

Değerli ustadım bende senin gibi müzik yapmaya hasta müzikle uğraşmayı seven biriyim. Aynı şeyleri bende yaşadım. İlk klavyem korg i-30 du aynen sattım.Sonra evlilik ve korg - pa55tr yine bir zaman sonra sattım. Aradan 4 yıl geçti 50 tane pa 80e baktım param hazırdı. Ama 800 vardı renkli dokunmatik ekran ritimler falan bomba usb var. Hayaldi gerçek oldu. Şu anda odamda 800 var. Akşamları 1 -2 saat beraber takılıyoruz.. Düğün Bar falan calmam ama çalacak seviyedeyim.....Buda heves işi işte...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri