• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Nota Yardim

sazcihalim

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
herkese merhabalar ben fransadan serkan simdi arkadaslar bana nota lazim yeni basladim yeni derken 1 ay oldu burdan nota indirdim fakat do re mi seklinde degil ve resimli notalara bakinca anlamiyorum hangi
bana do re mi seklinde nota verirseniz sevinirim

umarim bu forumda bana yardim edecek birise vardir

allah'a emanet olun :)

Cevap: Nota Yardim

Bu yanlış bir seçim olur. Müzikle uğraştığınız sürece bu sorun hep kaşınıza çıkacak
Bir an önce nota okumanızı tavsiye ederim.
Her seferinde bunlarla uğraşacağınıza, video sitelerinde yüzlerce nota okuma ile ilgili ders videoları var. Biraz çalıştınız mı gerisi kendiliğinden gelir.
Nota okumak zor değildir. Aksine çok kolaydır. Bir kaç haftanızı ayırıp BONA çalışmaları yaptınız mı gerisi kendiliğinden gelir. Şakır şakır nota okursunuz.
Bu kadar basit bir şeyi kendi kafanızda zor hale getirmeyin.
İlkokul öğrencileri bile nota okuyabiliyorsa siz rahatlıkla okursunuz. Kendinize güvenin.
Zamanım yok demeyin, nota öğrendiğinizde; daha kısa sürede daha zor şeyleri başardığınızda size oldukça uzun zamanlar kalacak.
1. Bir kitapçıya gidin ve bir BONA kitabı alın.(İnternetten daha ucuza alırsınız)
2. İnternetten nota okuma ya da bona için video derslerini inceleyin.
3. Her gün 15 dakikanızı ayırın ve BONA çalışın
4. 1-2 ay sonra şakır şakır nota okuyun.
(BONA Bir müzik eserinin notasını, notların sürelerine ve vuruşlarına göre konuşma sesi ile okumadır)
Saygılar.

tesekkurleerrr

Şöyle bir yerlerden başlayabilirsin kolay gelsin Saygılarımla,