• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

O Ses Türkiye Birincisi

haberci_arif

Administrator
Yönetici
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.ceptelefonuparcasi.com
Enst.
Korg İS40
Bu sezonun birincisi Mustafa Bozkurt oldu. Sizce hak ettimi yoksa sms'mi kazandı?

Bu arada geçen sezonun birincisi kendisi toprağım olur keşanda karşılaşıyoruz bazen ;) oğuz berkay fidan ile murat bozun parçasıda süper olmuş bence...

Cevap: O Ses Türkiye Birincisi

bence yarışmanın birincisi Ahmet Kaya oldu...kirli siyaset ne yazik ki yarışmalara kadar bulaştı...birinci olan arkadaş şarkılarını seslendirirken çoğu kez kelimeleri duyamadım.Geniş bir kitle tarafından severek dinlenilen Ahmet Kaya şarkılarına aşina olduğumuz için bu çok önemli özelliği kulak ardı ettik...yarışmacıların içinde çok daha iyi müzisyenler ve sesler vardı...ne yapalım takdir halkındır...

evet ahmet kaya taklidinin kazanacağı baştan belliydi.bu sene medyada adına ağıtlar yazılınca gençler bundan etkilendi.adamın pop şarkı söyleme kabiliyeti yok.evvelki yarışmalarda yok sesin tarkana benziyor yok bilmem kime benziyor diye şarkıcılar eleniyordu.ama medyatik jüriden ne bekliyecen ki.gerçek müzikten anlayan bir jüri olsa ilk elemede giderdi zaten.

ses yarismasimi yoksa Taklit mi ?

rezillik işte ne beklersinki amaç belli ilgi çekmek reyting artırmak falan filan iyiki seyredipte vaktimi boşa harcamamışım ben zaten hiç televizyon seyretmiyorum hepsi düzmece yalan dolan.

Maalesef Türkiye'de düzenlenen bir ses yarışmasında çakma Ahmet Kaya üstelik halkın oyları ile birinci oluyorsa benim bu ülkenin müzik kültürüne edecek pek lafım kalmadı...
taklidini yaptığı zevatla ilgili yorum dahi yapmıyorum...
yazık...

Ch.

hepinizin yorumlarına saygım var ama başından beri ahmet kayadan söylemiş yani finalde oy toplama adına bişey olduğuna inanmıyorum.ki bariz belli.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Evet maalesef Ahmet Kaya taklidi kazandı. Aslında taklit olarak da çok başarılı değildi. Çünkü Ahmet Kaya taklit edilebilecek bir yorumcu değildi; kendine has ses tonu ve yorumuyla muhteşem bir yorumcuydu. ( bu benim fikrim katılmayanlar olabilir ).
Halkımız öyle takdir etti: İyi de şimdi halka kızalım mı? Halkımız bu işten anlamıyor mu diyelim? :) Sms atan vatandaştan ziyade, oradaki jüriye bakmak lazım. Bence jüri içinde müziği en çok bilen Mustafa Sandaldı, gerisi reyting maymunu.
Bence asıl sıkıntı Türk televizyonlarında, bir tane kendine özgü program var mı? Hepsi ithal formatlar. Ya dizilere ne demeli! 150-200 kişilik bir sözde oyuncu gurubu, o dizi senin bu dizi benim dolaşıp para kazanıyorlar. Hadi oyuncular neyse, ya senaryolara ne demeli? Bu kadar mı konu üretme kısırı olunur. Saçma sapan hikayeler ve saçma sapan kültürler empoze ediliyor bizlere. Kimin eli kimin cebinde belli değil, iğrençlik diz boyu.
Daha da derine inersek: Adamın fabrikası var ve üretiyor, fabrikasında asgari ücretle kim çalışıyor? Biz ve bizim gibiler. Üretiiği malları kime satacak? Sana bana. Ürettiklerini ya da ithal ettiklerini satmak için reklama ihtiyacı var, reklam için de tv kanallarına, bu kanalları izletmek için de saçma sapan, reyting yapacak programlara. İşin özü: Bizleri sömürerek ürettirdikleri malları yine bizlere satmak için tv izletiyorlar. Biz bu ürünleri birkaç katı fiyata satın alıyoruz, neden? Çünkü reklam maliyeti var, reklam izletmek için çekilen saçma sapan işlerin maliyeti var. :) Başladım ama bitiremicem galiba.
İzlemeyelim ve izlettirmeyelim bu rezillikleri.

benim izlediğim fox harem dizisi eğleniyorum gerisi boş

maalesef yine bir şöhret adayıda daha yarattılar ya sonra aynı daha önceki yarışmalarda oldugu gıbı şöhret olanlar sonu ıyıbıtmeyen hıkayelere kahraman oldular.yine bir yarışma yeni şöhret yaratmak için ARZ TALEPMESELESİ toplum olarakda kültürümüz hep bırılerının kontrolundeoldugu için bu yemi hep yutyrz .eee nedemışler YÖNETEN YÖNETILENIN AYNASIDIR yaşasın MEDYA-POPULAR KULTUR yeni STARLAR bulması sayemızde selamlar saygılar.