• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ÖMERX üstaddan istek...

baybozkurt

Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA800
Slmlar roland tr.Ne zamandır çok güzel ritimler yapıyor üstadlarımız ve sizlerde sunuyorsunuz.Bunun için sizlere çok teşekkürler ediyorum.

Benim bir isteğim var.BK-5 te emo kitler ve davul tonları çok güçlü.Ben birkaç haftadır uğraşıyorum ancak tam istediğim gibi olmuyor.Ritim yazma menüsünde tırılı ve tirili sesleri şu aşamada yazamıyoruz.YAzılımsal bir sorun var sanırım.Üstadlarımız pc üzerinden yazıyorlar bildiğimiz kadarıyla ve ömer üstadımızın roman ritimleri konusunda çok iyi olduğunu duyduk.Ondan rica etsek kurtlar vadisi tarzında yani clup tarzında bir ritim yazabilirmi acaba?

Örnek olması açısından;

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Jfg86gykC4I&feature=related]Izmirli Erco - Karisik Disko Ritim 2o1o [HQ] - YouTube[/ame]

teşekkürler...

Saygılar...

Cevap: ÖMERX üstaddan istek...

Pa80'de Bulunan Taylan Ritimleri Bizim Cihaz İçin Optimize Edilse Süper Olucak.

evet bk-5 üzerinde ritm yazmak bir sıkıntı... olmuyor ben denedim input quantizede sıkıntı var ayar yapıldıktan sonra ritmi yazmaka için start a bastığında input quantize yine off konumuna dönüyor track edit kısmınıda çözemedim ordan quantize edliyor tekrardan sanırım ama beceremedim
ayrıca ömer kardeşimizin yazdığı ağır roman ritmi güzel fakat ritmlerde drumps ta kullanırsa daha iyi olur roman ritmlerin devamını bekliyoruz... birşey daha söylemek isterim bu korg tarzı 9-8 ler baydı artık 4-5 tane ritmde dönüyor bütün şarkılar ve çoğu aynı melodi yeni tarz 9-8 ler (rock sound) birkaç yeni çalışmayla ve besteyle bu sorun aşılır gibi halkta bıktı zaten bu tarza doydu artık benim gözlemlediğim bunlar ayrıca şöyle akıcı bir 2-4 te olsa fena olmaz hani pop halay gibi

Rock saund sert olur hocam roman tarzı ritimler için.İnşallah isteklerimize değer verilir diye düşünüyorum...

saygılar..