• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ÖNEMLi (Dolandırıcılığa Karşı Dikkatli Olalım)

ZAFER 1983

Altın
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 800 PA 500 TR
değerli piyanist arkadaşlarım,belki birçoğunuz biliyordur ama çok önemli bi konu olduğu için bilmeyen arkadaşlarımız varsa uyarmak adına açtım konuyu

BİRÇOK YERLERDE VE İNTOKO sitesinde bir çok ilanlara baktım,

korg pa 800 fiatı 1,700 tl

korg pa 55 tr fiatı,800,tl

korg pa 80.fiatı 1.300 tl

v.s v.s

bunun gibi birçok ilan var,dikkatli olun arkadaşlar,ben bu işin içinde başka işler olduğunu düşünüyorum,org alırken dikkatli olun,en doğrusu orgu gidin görün deneyin öyle alın,ortalıkta baya bi dolandırıcı var,ucuz deyip aldanmayın,

kimse kimseye bedava org vermez,emek verip biriktirdiğiniz paraları böyle insanlara kaptırmayın,
DİKKATLİ OLALIM

unutmayın bu işleri yapanlarda öyle bi dil varki sizi öyle bi kandırırlarki size öyle bi güven vermeye çalışırlarki sakın sakın inanmayın,bi inanırsanız bi daha kurtaramazsınız paranızı,çok dikkatli olalım,emeklerimize yazık etmeyelim,bir kere daha söylemek istiyorum,bu tür alışverişlerde görerek deneyerek elden alıp vermeyi tercih edelim,işimiz mi var çokmu acil,zamanınızmı yok erteleyin kesinlikle elden alalım veya verelim,
bi arkadaşımız dolandırılsa gerçekten çok üzülüyoruz,inşallah bi daha olmaması temennisi ile herkese hayırlı işler bol kazançlar diliyorum

-----------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar artık herkesinde gördüğü gibi maalesef hırsızlık aldı başını gidiyor,

evinden arabadan veya herhangi bir salondan orgu çalınan tessatı çalınan arkadaşlarımız çoğaldı,tabi ikinci el org alırkende dikkatli olmak gerekir,
icabında çalıntı malı sizde alabilirsiniz,ilerde büyük sorunlar yaşayabilirsiniz hiç bir suçunuz olmasa dahi,

bir abiden bana tavsiye bu,bende size söylemek istedim,ilerde başınızın ağrımaması için org alırken şuna dikkat edin,
orgun faturası dahi olsa aranızda küçük bi satış dekontu yapın,
2 adet yapın biri sizde kalacak diğeri cihazı alan şahısta

örnek,,(şu şekilde yapabilirsiniz)

01.01.2012 tarihinde 00000000 seri numaralı ,,(misal yamaha or700tr--korg pa800 gibi),,,,,,,,marka orgu (sattığınız kişinin adı soyadı)....... şahısa sattım

satıcı
kendi adınızı soyadınızı ve imzanızı

alıcı
cihazı alanın adı soyadı imzası

bu şekilde kendinizi güvene alabilirsiniz,

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: sitemiz üyelerine ÖNEMLİ

çok önemli bir konuya değinmişsin zafer.hiç o fiyata olurmu o klavyeler.bir dolandırıcılık var işin içinde mutlaka.bence bütün arkadaşlar okusun.ben çok sağlamcıyımdır bu konularda.uyarı için teşekkürler.

çok önemli bir konuya değinmişsin zafer.hiç o fiyata olurmu o klavyeler.bir dolandırıcılık var işin içinde mutlaka.bence bütün arkadaşlar okusun.ben çok sağlamcıyımdır bu konularda.uyarı için teşekkürler.

bilmeyen biri alır hocam ucuz oluşuna kanar,aklına gelmez dolandırıcılık olduğu, o sitede dolandırıldıklarını yazan piyanist arkadaşlar var,gerçekten onların adına çok üzülüyorum belkide son parası belkide parasının hepsi o idi,belki bi daha bi zaman org alamayacak,zor yani gerçekten,

bilgilendirme için teşekkürler...

bilgilendirme için teşekkürler abi saol.

zafer kardeş haklı dikkatli olmak lazım bence en güzeli cihazı görerek deneyerek almak saygılar...

bunlar tamamen satılan malın değerini düşürmek için yapılan tuzaklar pa 800 ün şu andaki sıfır fiyatı 4500tl pa 80 2400 2300 tl civarları pa 55 de 1600 1800 1900 ortalamalrında daha düşük fiyata yazılmış yada satılmış cihazlara şüpheli bakmak gerekir... saygılar.

arkadaşlar o ilanları veren sadecevesadece afyon ezgi müzikevi 20arkadaşımı dolandırmış tehditettiğine bakmayın siz sadece intokoya ilanı veriyor bir ara 2000tl ye full pa1x ilanını bende gördüm ama gidip 3600tl ye tertemizpa1x aldım bilginize ahanda buraya yazıyorum yerim belli yurdum belli bu aydınlatmaiçin geleceksen gel benki dolandırıcılardan korkmam hele ezgi müzik evi gibi (şuhut afyon) boş insanlardan hiç korkmam bu konuda sabitlenmeli kim kimin 3 kuruşuna tenezzül ediyorsa allah onun belasını versin çocuğuna kefen parası olur inşallah haydi hodri meydan

güncel olsun herkes öğrensin öğrenmeyen kalmasın,bilmeyen kalmasın,yazıktır günahtır,şurada bilmeyen bi arkadaşımızı kardeşimizi bilgilendirsek kardır,böyle insanlar zamanla baktılarki herkes uyandı böyle işlerden ellerini çekerler,dürüstlük kalmadı bu yüzden,güven kalmadı,

Tek kelimeyle bu tür ilanlar dolandırıcılık için açılıyor, hatta sitemizde bu tür konuları direk siliyor ve konu sahibini atıyorum, sizde öyle yapın yetkili arkadaşlar.mal sahibi çok sıkışmışsa bile zannetmiyorum ki malını fiyatının yarısın altında versin hemde nette, yarı fiyata verdikten sonra ben pa800 e çevremde 30 tane alıcı bulurum hiç uğraşmam forumlarda.