• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Önerilerinize İhtiyacım Var :)

Kory70

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Tyros
Amatör olduğum için tavsiyelerinize ihtiyacım var
Tyros modellerini (2 ve 3) eskide olsa çok beğeniyorum, malum birde butce meselesi:)
Sormak istediğim tyros2-3 yada psr 950 tercihiniz hangisi olurdu? Batı ritimleri tarzında ağırlıkla duruyorum.
Tyros 2-3 ve psr 950 kullanan arkadaşlar öneride bulunabilirmi?
An itibirayleTyros serisinin geç açılması hoparlör eksikliği hor kullanımları vs.
Psr 950 serisi ise yaklasık 13 sene daha iyi bir teknoloji olmasına rağmen Tyrosun tuş hassasiyeti ve sanki daha gerçekçi tonları yok gibi
Bunlar sadece benim için belkide bir önyargı
Önerileriniz olursa sevinirim
Teşekkürler

yamaha s950 cihazım var, sesler ve ritmler tyros 4 ayarında ( tabii ki kısıtlı hali) ama oldukça iyi
yıllarca yamaha kullandım ( evde amatör ) yamaha a300tr - a1000- s750 ve en son S950 kullanıcısıyım
Tabiiki tyros değil ama fiyata göre çok iyi ses ve ritmler var, benim de niyetim TYROS5 e terfi etmek , nasip..
tyros 2-3 e göre tercih S950 olmalı, imkan varsa TYROS 4 tabii ki ( daha geniş super articulation ses ve audio style var )
s950 de de oldukça iyi sayıda super articulation ses var ama audio style az, avantajı hoparlörü olması tyros da hoparlör yok
bu arada Emo usb S950 çok başarılı ..

Selamlar
Savaş ELVAN

Savaş bey ilginiz için teşekkür ederim,
Merak ettiğim mesele, örnek olarak Tyros 2 de bulunan Jazz Org tonu ile, aynı tonu psr950 de kıyaslarsak s950 daha gercekci ve daha mı doğal?
Gene Tyros 2 için sorcak olursam ses çeşitliliği yada ritim fazlalığı değilde, ritim ve ses doğallığı olarak gene s950 midir sizce?

S950 de Tyros4 ses generatoru var diye biliyorum (yanlış isem ustalar duzeltsin) seslerin gerçekliği ve doğallığı tyros 2 & tyros 3 den daha iyi esasen S950 yi tyros 4 ile mukayese etmek daha doğru olur.

S950 biraz daha kısıtlanmış ve üstünde hoparlör seti olan ekonomik seçimdir Tyros 4 daha kapsamlı daha fazla ses ritm ve özelliklere sahip
Ama fiyatı da en az x2 x 2.5 olan bir cihazıdır

Selamlar