• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Or 700 hoparlör sorunu cozumu bulduk

EMRE_53

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
YAMAHA A2000 PLUS EMO USB
Arkadaşlar or 700 un hoparlör patlama sorununu çözdük ses kartindaki bas sürgündeki (entegresi değil) bas bağlantı kablosundaki dirençle 2ohm bu direncleri +olanı 10 ohm. _ olanı 5 ölüm dirençle degistirdinizmi baslarin kusma olayı ortadan kalkmış oluyor arkadaşlar tiz bağlantısına dokunmuyoruz. Orgun ana volumude düşmüyor üstelik sesi sonunda kadar açıp kullanabilirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim anlamadığım Yamaha gibi bir firma nasıl böyle basit bir hata yapıyor.

Cevap: Or 700 hoparlör sorunu cozumu bulduk

çok seckin markaların buyuk açıkları var bu olası bi durum özellıkle elektrık ve elekrtonik dalında ..
marka vermıyecegım çok buyuk bir markanın partnerlıgıyle çalıştım yeni yeni karşı firmaya son kabulu yaptırıyoruz ...
ama bir şekılde olay çözülüyor . Or700 kullanıcıları için bir bilgidaha oldu herşeyde vardır bir hayır ))

Benim elektronik yüksek lisans yapmış arkadaşımla bulduk bu sorunu aletin filtre bas bölümüne müdahale ettin olay çok basit bu filtre bass bölümünde 2 ohm direncler var bunları 2 ohm dan +olanı 70 ohm ve _olanı da 70 ohm direnç taktik ve sorun çözüldü aletin volumunde kısılması ses düşmesi olmuyor ve son ses 6 saat calistirdik aleti sorunu çözdük hem baslar daha sağlam çakıyor hocam aletin wawe okumasida daha netleşti alet sanki128 polifonini n daha üstünde okuyor çok berrak ve temiz bir ses alıyoruz örgün kendi hoparlörlerinden çok memnunuz alet ten

Wallahi bende bu olaya sevinmek istiyorum lakin büyük bir arge çalışması sonucu üretilen bu aletlere bir direnç sorunu ile bu kadar çözümsüzlük bana gerçekten çok zor bir durum olarak geliyor. Sonuç ta üzerinde her tür deney çalışma yapılıp üretilen bir cihaz da 2 adet direnç (Maliyeti 1 tl değil) nasıl keşif edilmez veya telafisi bulunmaz. Kendimiz değiştirdiğimizde orgun bordu üzerinde başka tahribatlara zemin hazırlayabiliriz kuşkusundayım. Gene de karar sizin aklınıza yatıyorsa yapabilirsiniz. En azından bu olayı bu işin piri Sn. Can BAŞAR bey e danışmakta da yarar görüyorum. Kolay gelsin Saygılarımla,

Zaten aleti kendiniz denemeyin ve degistirmeyin bu işlemi yapan arkadaşım klavye org tamircisi

Merhaba.

Peki bu işlemi kime nasıl yaptıracağız?

Hadi hayırlı olsun.

2 ohm ve 70 ohm standart bulunan dirençler değil. Zor bulunabilir. Yamaha neden 2.2 veya 1.8 değil de 2 ohm kullanmış acaba? veya siz neden standartta çok bulunan 68 ohm değil de 70 ohm kullandınız merak ettim?

68 ohm direncleri denedik ama en guzel şekilde 70 ohm da sonuç aldık o yüzden 70 ohm direnç kullandık kardeşim