• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

OR 700v1 Ritimlerde kayıtlı enstrümanlar nasıl değişir/eklenir?

lonely_eagle34

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
YAMAHA OR 700 TR
Merhaba;
Ben de OR700v1 kullanıcısıyım. Orgumu çok seviyorum,ancak acemi olduğum için de bazı durumlarda sıkıntı yaşıyorum.Çözemediğim için orgtan soğumak istemiyorum. Şimdi sorum şu: Ritimlerde her bir varyasyona atanmış sesler var(OTS galiba). Kimi ritimlerde ise hiç yok. Ben onları değiştirmek yada olmayanlara ses atamak istiyorum. Nasıl yapılacağı konusunda yardımınızı rica ediyorum. Umarım tarif edebilmişimdir:)

Cevap: OR 700v1 Ritimlerde kayıtlı enstrümanlar nasıl değişir/eklenir?

sesini ayarlar Registrasyon düğmelerinin yanında bulunan memory tuşuna basılı tutarken sesi hangi ots ye atmak istiyorsan ona bas.(1-2-3-4 gibi)sonra ekranda save etmek istiyormusun diye sorar.ister hemen save et istersen no deyip 4 ots yi de doldurup 4.ots de aynı mesaja save yes basıp ritmi kaydet işlem tamam.

umarım beceririm..:). bir de midiler farklı perdeden çalıyor. ben "mi" notasından çalmaya çalışıyorum. onların perdelerini nasıl değiştirebilirim....

menüde transpoze sayfası var 3.ve 4.sayfa yanlış hatırlamıyorsam.orada song-kbd transpoaze yazan yer var.oradan çaldığın midiyi song yazan yerdeki tranzpozu değiştirip istediğin yere getirebilirsin.Mesela şarkı re çalsın.sen +2 transpoze yap mi olsun.umarım anlatabildim.

akşam eve bi gideyim. bunların hepsini deneyeceğim. desteğiniz için hepinize teşekkürler...

.
Sayın lonely_eagle34 arkadaşım yamahas arkadaşımızın yazdıkları doğrudur.
Kolay gelsin

yok ben yanlıştır demiyorum zaten. bilmediğim birşey hakkında doğru-yanlış diyemem zaten. ben bu sitedeki yardımlaşmadan çok memnunum. Allah hepinizden razı olsun... cevapsız hiçbir sorum olmadı şimdiye dek...

bende elimden geldğince yardımcı olmaya çalışırım. başka bir sorunuz olursa yardımcı oluyum. bu arada aleti plus yaptırın o aleti hiç bırakamazsınız. SAYGILAR.

hocam o biraz daha sonra.ekonomik olarak biraz düze çıkayım, biraz da şu acemiliğimi atayım da.onu da düşünüyorum.borsadan orgla uğraşmaya pek vaktim olmuyor. akşamları 1 saat ancak çalabiliyorum... OTS leri değiştirmeyi öğrendim de şu midilerde perde değiştirmeyi anlayamadım. midiyi çalınca transpozeye basınca klavyeninde midinin de perdesi değişiyor. bi tanesinde midi ayarlarından girip değiştirmeye çalıştım. kullanıcı tarafından kilitli gibi bi uyarı verdi. sorun bende yine galiba.

yapması çok kolay anlatırdım ama üniversitede oldugum için tam anlatamam.ama tatilde bir gidiyim size yardımcı olurum.