• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Or700 V1 Ekran Sorunu

DreamSongs

**Müzik**
Yönetici
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha,Roland,Epiphone Gitar
Bir arkadaşımın cihazının ekranı gidip gelmeler yaşıyor..Bu duruma neyin sebep olduğunu anlayamadık ne zaman nerede yapacağı belli olmuyor..Düzelmeside kendi kendine oluyor belirli bir şey yapmıyoruz..İşin ilginç tarafı Ankara'da yetkili servis olan Pan Müzik sorunun ne olduğunu anlayamadı teknik bilgi ve tecrübesine güvendiğimiz Yadigar kardeşimiz belirli bir sorun algılayamadı bu konuda Yamaha profesörleri ne düşünür acaba?

Cevap: Or700 V1 Ekran Sorunu

kontrast gidip gelmesi olabilirmi?

mesela kontrast potu?

yoksa ekran lambası mı?

elektrik akımından olabilir yada rtimlerin seslerini çok açıyosundur

Bir arkadaşımın cihazının ekranı gidip gelmeler yaşıyor..Bu duruma neyin sebep olduğunu anlayamadık ne zaman nerede yapacağı belli olmuyor..Düzelmeside kendi kendine oluyor belirli bir şey yapmıyoruz..İşin ilginç tarafı Ankara'da yetkili servis olan Pan Müzik sorunun ne olduğunu anlayamadı teknik bilgi ve tecrübesine güvendiğimiz Yadigar kardeşimiz belirli bir sorun algılayamadı bu konuda Yamaha profesörleri ne düşünür acaba?

Merhaba aynı sorun benim başımada geldi dtl ye götürdüm üç dört gün kalacak dediler ben biraz hata yaptım acele ettim iki günde alayım diye yaptılar bir gün sonra aynı sorun tekrar başladı Can bey ile görüştüm kendisi bizzat ilgilendi ve dört günde verdiler şimdi aradan 10 ay geçti hiç bir sorun yok buradan Can beye ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum sizede tavsiyem dtl ye götürmeniz hatta Can beyede bilgi vermeniz endişe edecek bir şey yok.

kontrast gidip gelmesi olabilirmi?

mesela kontrast potu?

yoksa ekran lambası mı?
Salim üstad şöyle diyeyim ekran dotları (yanlış telaffuz etmiyorsam) sağlam yanı arka plan ışıklandırması normal ama yazılar gidip gliyor ve bazen yazılar hiç olmuyor ama orgun diğer fonksiyonları normal çalışıyor..Kontrast potu değil ..

içiniz rahat olsun abi. can bey ilgilenir yada dtl mutlaka yapar. bence en garanti yol servise gitmesi. kimseye oynatmayın ve oynamayın ....

merak ettim şimdi.

ekran komple gidiyosa o halde flat (şerit) kabloda bi ornama yada gevşeme vardır die tahmin ediyorum.

öyle bi durumda bi foto cekebilir misin abi?

merak ettim şimdi.

ekran komple gidiyosa o halde flat (şerit) kabloda bi ornama yada gevşeme vardır die tahmin ediyorum.

öyle bi durumda bi foto cekebilir misin abi?
Çekmeye çalışırım ne zaman yapacağı belli olmuyor da:D cihaz dediğim gibi arkadaşımın onada söylerim..Bu dediğim durum olduğunda registrasyondan idare ediyor program aksamasın diye:D..Hakkaten ilginç:confused: