• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

or700 v1 v2 arasındaki farklar acill

free_kid

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
DARBUKA
öncelikle slmlar yamaha or700 v1 v2 ne anlama gelior anladıgım kadarıyla v1 normal v2 tr versiyonmu oluyor biri bana bunların arasında ne gibi farklar ve degişikler var kısaca anlatırsa yamaha or700 almayı düşünüyorum da donanımsal olarak mı sesler ritimler olarakmı ne gibi farklar var çok saolun tskler

Cevap: or700 v1 v2 arasındaki farklar acill

Or700 Arabic, Or700TR V1, OR700TR V2 Tarihçesi

Yamaha, fabrkasyon olarak OR700 'ü arabic olarak piyasaya sürdü. Bu alet, içerik anlamında türk müziği için oldukça yetersiz kalıyordu.

Bunun üzerine Can BAŞAR, OR700TR V1 projesi adı altında Or700ü türkçeleştirme çalışmalarına başladı. Yaklaşık 8 ay süren bir çalışma sonucunda, Or700 Arabic modeline, Yeni türk ritim ve sesler içeren ROM'lar programlayarak OR700TR V1 'i çıkarttı. OR700V1 modelindeki aletlerin arkasına bir de anahtar koyuldu. Bu anahtar, Eski sistemle (arabic) yeni sistem (TR V1) arasında geçiş yapıyordu. Kısacası aletini Or700 V1 yaptıranlar Hem arabic, hem de TR modeline saihp oluyordu.

V1 'e 43 adet türk sample sesi 115 adet yeni türk ritmi eklendi. Ben dahil piyasada ritim yazanlar, Dr.Salim-Beta Set, Fuat-Salim Extreme Set, Fuat Set, Orhan DORE set gibi setler yapılmıştır. Or700 V1 için toplamda 400'den fazla ritim mevcuttur.

Or700TR V1'in 1 yıllık yaşamından sonra, yeni bir model projesine girildi. Yine Can BAŞAR, Or700 için V2 projesini başlattı. Bu proje de V1 projesi yapımı kadar sürdü ve o da tamamlanıp, yeni türk ses ve ritimleri ROM'lara programlanarak, Or700 ve Or700TR V1 modellerine entegre edildi. Orgun arkasındaki anahtar yerini korudu ve bu kez V1-V2 sistemi arası geçiş yapmak için kullanıldı.

V2 projesinde sample sesler bu kez 44100Hz 16 bit çözünürlükte çiplerde (romlarda) yerlerini aldı. 43 sample ses, 135 ritim hazırlanarak kullanıclara sunuldu.

V2 porjesi tamamladıktan sonra 1 yıl boyunca her ay güncelleme yapıldı. V2 ritim güncellemelerine ait ortalama 100 adet te farklı ritim yaızlarak ücretsiz olarak internette yayınlandı.

Şuanda V2 üzerinde nevale çalışmalarına halen devam edilmektedir.

açıklama için teşekkürler abi.bir ara Yamaha Psr A1000 Arabic ve Yamaha Psr A1000 Tr Çipli arasındaki farkları açıklarsan iyi olur hala psr A1000i olup modelini bilmeyenler var.

selam v1 v2 orgun versiyonlarıdır. 1 inci versiyon üzerindeki ilk yüklenmiş ritim estrüman ve sesleri içerir 2 inci versiyon ise seslerin ve ritmlerin birazdaha geliştirilip orjinal enstrüman soundunu almak için yapılmıştır ve arasındaki farkı dinleyince anlarsın demo bölümünden versiyon 1 ve 2 yi dinleryebilirsin . SAYGILAR...

selam v1 v2 orgun versiyonlarıdır. 1 inci versiyon üzerindeki ilk yüklenmiş ritim estrüman ve sesleri içerir 2 inci versiyon ise seslerin ve ritmlerin birazdaha geliştirilip orjinal enstrüman soundunu almak için yapılmıştır ve arasındaki farkı dinleyince anlarsın demo bölümünden versiyon 1 ve 2 yi dinleryebilirsin . SAYGILAR...

sadece dinlemekle aradaki fark anlaşılmaz.V2 V1den özellik olarak çok çok üstün bir cihaz.Can Başar V2ye türkçe menü 128mb rom ekledi.Hatta Tyros 3ten bazı megavoice seslerde var V2de.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu arada v1 orgunuda belli bir ücret karşiliği v2 ye yükseltilmektedir...

açıklamalar için çok saolun allah razı olsun hepinizden tskler

çok saol salim abi biz piyanistler için gündüz gece demeden orgun başında sınız işiniz zor kafa dayanmaz akşama kadar yok o koma yok bu ritim yok bu klarnet sesi yokbu ritim 2/4 yok şu yok bu .. allah razı olsun abi sizlerden saolun var olun en güzel yöntem bu hafta taksime gidip utar müzigi ziyaret etmek or700 ü canlı canlı görmek ... :)

Bir aletin her zaman üst versiyonları daha gelişmiştir.V2 detay açısından ve ses güzelliği açısından her daim üstündür v1 den ancak , v1 i tam anlamıyla kullanmak da iyi sonuçlar getirir.sonuçta 2 bin tl lik alet. :D