• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

or700 varyasyon sorunu

korgshow

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
arkadaşlar yamaha or700 orgum var ne olduysa varyasyonlardan 2. ile 3. varyasyonlar çalışmıyor.butonları zor basılıyor1 ile 4 iyi hemen basınca calıyorlar ama 2 ile 3 basılmıyor yani üzerine bayagı bir basılı tutunca 3 5 saniye sonra o varyasyonlara geçiyor bu orglarda korgtaki gibi sökülüp buton mu değiştirecegiz program yaparken zor durumda kalıyorum bu neden olur arkadaşlar pa55 inan vallahi bu svişmidir butonmudur o yüzden satmıştım buna iyi diyordum arkadaşlar ne yapmam lagzım acıp temizlenirse düzelirmi yoksa korgtaki gibi buton mu degişmesi lazım bi yardımcı olun arkadaşlar

Cevap: or700 varyasyon sorunu

geçmiş olsun..
varyasyon swiçleri değişecek olmuş..komple( A B C D) değişiyor...
dtl servis den parça olarak talep edebilirsiniz...

saygılarmla

dtl ile nasıl iletişime geçebilirim yılmaz abicim

teşekürler

yıldıray kardeş cok teşekür ederim yardımların için varyasyon sorununu kendim hallettim kendim söktüm bir pamuk ve kolonya ile temizledim tekrar taktım düzeldi şimdi cok güzel çalışıyor

hayırlı olsun.....ama bilinizki yakın bir zamanda yine aynı hataya verecektir...bu durumu bu işaret olarak algılayın..

saygılarımla

A,B,C,D..Varyasyon switchleri tutukluk yapmasının nedenleri bellidir 2 sorundan biri olarak söylersem birincisi switchler toz vb. yabancı maddelerden kaynaklı tutukluklar olabilir,ikincisi bu switch lastikleri yamahanın yumuşaktır bunlar uzun ömürlü olduğu için uzun yıllar kullanabiliyoruz ama bu yumuşak lastiklerde sizin kullanımınıza gore değişir sert ve hor kullanıldıysa switch lastikleri hasar görmüştür. Teknik servislere götürülmeden önce,klavyenizin arızalı olan swithcleri temizlemenizi tavsiye ederim..Şimdiden kolay gelsin.

sagolasınız arkadaşlar dediğim gibi sorunu hallettim açtım orgu bir güzel temizledim şimdi cok güzel tutukluk yapmıyor yıldıray arkadaşımın dediği gibi inşallah sorun cıkmaz şimdi gayet güzel parmagı degegr degmez hemen varyasyon degişiyor