• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

or700 yedek parça yardım lütfen...

cagdasdurmus

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
xd9 plus5
Değerli hocalarım. Yamaha or700 v2 plus orgum var. daha önce de sitemizde paylaştığım üzere orgumun anakartım yandı.. tamiratı için DTL teknik servise gönderdim. geçtiğim hafta sonu da gittim orgumun durumunu ögrendim... Özellikle Ahmet Can BAŞAR'dan konuyla ilgili yardım istedim. neler yapılabilir diye. Kendisi de sağolsun ilgilendi ama maalesef orgun anakartı kurtarılacak durumda olmadığını söyledi. Orjinali de yüksek bir meblaa ya tekamul ediyor. Bizde bulabileceğimiz hurda ya ayrılan bir orgun anakartını kullanma yoluna gidecegiz. Tek çaremiz bu kalıyor.. Bu da biraz zaman alacağa benziyor. Sizden istirhamım şudur ki: Eğer elinizde ya da tanıdıgınız bir eşiniz dostunuzda çalışır durumda Anakart var ise talibim (dtl ye sevk edilmek üzere)... Umarım hayırlı ve olumlu cevaplarınız gelir. Allah'a emanet olun.. Hayırlı müzik çalışmaları ve bol kazançlar dilerim......
Sağlıcakla kalın.

Cevap: or700 yedek parça yardım lütfen...

güzel kardeşim geçmişler olsun bahse konu alet daha yeni bir alet sayılır yamahadan söz ediyoruz kolay kolay hurdaya ayrılan alet dediğin gibi zaman alacak yapılacak iki şey var ya beklemek yada aleti parçalara ayırıp satmak
şimdiden allah kolaylık versin.

Hocam düşünceleriniz için çok teşekkür ederim... Zaten DTL de bunu tavsiye etti bende acizane formlarda parça arayarak bu süreci hızlandırmaya çalışıyorum... Tekrar teşekkür ederim hocam. Allah razı olsn.

Ustadlarım sorun güncel yardımcı olabilecek yok mu acaba

kardeş bende or 700 v1var.Anakart uyarsa anlaşabiliriz

abi olur Allah cıkardı seni karsıma yaa 05308828908 numaralı hattan ulasın lütfen abi

sorun güncel üstadlarım... Herkese işlerinde kolaylıklar dilerim.

YARDIMCI OLABİLECEK YOK MU ACABA?:confused:

Hocam uzun süredir anakart arıyorsunuz sanırım. Çıkma yok, yenisi de çok pahalı ise sizdeki cihazın diğer parçalarını yedek parça niyetine satıp yeni bir cihaz bakın bence. Ama aceleniz yoksa bilmem. Ayrıca aradığınız anakart or 700 serisinin hepsinde aynı mı? DEğilse hangi seriyi arıyorsanız belirtin.daha çabuk bulunur bence. Kolay gelsin.

Sevgili kardeşim.Benim bir arkadaşım da aynı şekilde mağdur oldu.OR700 bozuldu,Sonuda bir A2000 almıştı.Gecenin bu saatinde arama şansım yok. Arkadaş Mersin' de oturuyor.O da trakyamüzik üyesi .Belki de ilanı görüp aramış olabilir.Adı Mehmet Ali.Eğer görüşmediyseniz işinize yarayabilir.Bana parça yaparız demişti.Eğer anakartı sağlamsa hayırlı olsun.
Arkadaşın numarası:05353058015