• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Or700TR v1 Meselesi ve Yeni Çalışma !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emirercanayar

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
....
tartışma çıkıp, konu kilitlendi ve yine benim o konuda 17. mesajda yazdığım gerçekleşti:

buradan birşey çıkacağı yok eminim, biz yine kendi ritimimizi kendimiz yazacağız, başka çare yok

Can Başar da sağolsun konuyu uzaktan izlemiş, sonra kendisine bir atıfta bulunulunca mesaj bırakma zahmeti göstermiş, sağolsun, varolsun, teşekkürlerimi sunuyorum kendisine.

Ben, henüz çıkalı 2 yıl olmuş bir klavyenin desteğini kapatan tüm YAMAHA Türkiye ekibine (projecisi, dağıtımcısı... vs hepsine) buradan sitemimi yolluyorum ve onlardan şu an itibari ile ümidi kesiyorum ! Bir sonraki okul tatilimde, aletin başına geçip yeni birşeyler yapmaya çalışacağım, yanımdaki tecrübeli kişilerden de yardım alıp ufak tefek birşey hazırlayacağım. Sonra (eğer olursa) ile de bir araya gelip daha kaliteli şeyler yapmaya çalışacağız.

Allah utandırmasın, inşallah bu yaz Or700TR v1 kullanıcıları kısmen tatmin edebilecek birşeyler hazırlamış oluruz.

Herkese iyi çalışmalar.
Emir Ercan AYAR

Cevap: Or700TR v1 Meselesi ve Yeni Çalışma !

.
Sevgili Emir kardeşim.
Yamaha ekibine sitemini sebepleriyle belirtebilirsin ancak ümidi kesmek pek de hayıra alamet değildir. Bence Yamahanın daha elverişli daha tutulan bir klavye olmsı için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız. İnanki ritim yazma konusunda yeterli bilgiye sahip olsam hergün yeni bir ritim paylaşırım. Ancak biz klavye kullanıcılarının tatminsizliği hiç bir zaman da bitmez. Düğünlerde kaç tane 2/4 ritim kullanıyoruz ki 100 tane de olsa kullanacağımız 2 yada 3 tanedir. Klasik 2/4 - 4/4 - 9/8 - 7/8 - 5/8 gibi ritimlerden 4'er tane olsa yetiyor zaten. ben her zaman aynı şeyi söylüyorum. iyi bir klavye kullanıcısı için marka model çok da farketmiyor. tabi müzik birazda zevkimize hitap etmeli ama düğüne tyros3 le gidince düğün fiyatını 3 kat fazla vermiyorlar ki yamaha a1000tr ile de gitsen iş bitiyor.
sakın yanlış anlama seni eleştirmiyorum biraz da kendi duygularımı dile getiriyorum.
ALLAH kolaylıklar versin yeni çalışmalarınızda da ve bu konuda beni biliyorsun her zaman destekçinizimdir. Ortaya iyi bir çalışma çıkarıp bunu yamaha distribütörüne V1 versiyonu olarak sunsanız derim. Ve her kesimden böyle çalışmalar toplanıp daha sonra bunların arasından seçilerek ortaya güzel bir karma set paylaşımı olsa derim. Hatta bunun için gerekirse ücret bile ben şahsen veririm.
Emir kardeşim çalışmalarında başarılar.

Öncelikle yorumun için teşekkürler Muhammed abicim

Dediğim gibi, ilk adımları atmaya çalışacağız, sonrası gelirse gelir, gelmezse gelmez. Burada temel amacımız 2 yıldır, elindeki 3-4 tane ritimi birleştirip birşeyler oluşturup kullanmaya çalışan, ritim yazma konusunda bilgisi olmayan son kullanıcıların mağduriyetini engellemek ve bu yaza yeni ritim & setlerle girmesini sağlamak. Aslında böyle bir çalışmayı kendi çapımda yapacaktım ancak böyle olması daha iyi oldu, bari herkes faydalanır.

Bu arada yanlış anlaşılmasın, kesinlikle maddi bir talebimiz yok, ancak destek olmak isteyen arkadaşlarından da gönüllerinden kopanları geri çevirmeyiz.

Konuyu polemiksiz bir şekilde, yapıcı eleştirilerle devam ettirirsek de çok iyi olur, bu konuda da sana teşekkürlerimi sunuyorum Muhammed abicim, saygılarımla...

emir abi ritimden yana sıkınıtımız pek yokda ne bileyim seslerin neredeyse hiç canlılığı yok zaten sample olayıda olmayınca elimiz kolumuz bağlanıyor..Allah'ın izniyle iyi birşeyler bekliyoruz..

Bir çaresine bakacağız inşallah...

Yorumun için teşekkürler...

.
bendeki güzel olan seçme düğün sesleri var hemen paylaşayım.

Ekli dosyalar

• DUGUN.rar
    5.6 KB · Görülen: 248
Moderatör tarafında düzenlendi:

paylaşımın için teşekkürler kardeşim

Arkadaşlar yamaha cilar kizmasin ama ben or 700 almayi düşünen birisi olarak or700 v1 ve v2 fiyatlarinin ve piyasasinin durumuna çok şaşirdim nerdeyse a1000 tr fiyatina v1 satiyolar aletten bu yüzden soğudum diybilirim, fikirlerim yanliş anlaşilmasin anlyamadimmm ?

Sevgili arkadaşım korayyyyy
Yamaha OR700TR V1 veya V2 yi bizzat kendin test etme imkanı buldunmu?
Kendim kullandığım için değil buradaki birçok farklı marka ve serilerini kullanan arkadaşlarında fikri hep aynı. Pa800den sonra alınacak en güzel klavye. Fiyatına göre mükemmel klavye. O sebeple çelişkili fikirler çelişkili fiyatlar seni yanıltmasın bence kendin bizzat test et ondan sonra karar ver derim. profilinde pa55tr ve a300tr yazıyor bende a300tr kullandım ve pa55tr yi inceledim sonra a1000tr almaya karar vermiştim ama kısmet or700tr imiş. iyikide bunu almışım. hep söylüyorum fiyatını fazlasıyla hak eden bir klavye. bence al bir or700tr bak keyfine derim

betermen abi v2 yi baktım hatta twona nın v2 sine baktım org beyenmedim değil. sadece 2. el konusundaki spekilasyonlar beni düşündürdü hoşama gitmese v2 aramam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...