• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Org arıyorum

• Konbuyu başlatan mhmt06
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 14
  • Görülen : 4K
Enst.
elektro bağlama
Org arıyorum ve tavsiye istiyorum

Arkadaşlar, limitimi 1250 tl ye kadar çıkardım.

Org almamdaki amacımı tekrar söylemek gerekirse, aradığım sadece ritim. Saza eşlik için alıcam orgu. Evde kullanmak, gerektiğinde düğünde de ihtiyacımı karşılayabilecek bir org olmazı lazım.

En önemlisi Ritimde bol çarpmalı zilli 2/4 lük olması gerek, (ritim kendi oynatmalı misali. :)), tabi diğer ritimleri de güzel olmalı, 3/5 çiftetelli,halay, arap felan. Ve de sonradan beğendiğim ritimleri orga yükleyebilmeliyim. Pa800 deki gibi yardımcı padler de olsa fena olmaz. Orgdaki klavye seslerinin hiç önemi yok.

Bütçem Korg pa50, pa55, pa60 ve kısmen pa80e uyuyor. Bunlardan hangisini almalıyım? İlla korg olması da gerekmiyor. (eskişehir ve çevresi illerde orgunu satacak olan arkadaşlar irtibata geçebilir.)

Biraz başınızı ağrıtacağım ama kusura bakmayın. Bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar tavsiye ve önerilerini iletirse çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

ARKADAŞLAR PA 80 ALDIM, ilginiz ve alakanız için sonsuz teşekkür...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Org arıyorum

Bence eğer sadece sorunun ritim ise bunun için Korg Micro Aranger sana yeter hem sıfırı fazla pahalı da olmadığı gibi adından da anlaşılacağı üzere küçük ve hafiftir bence işini görür Bilgilerinize,

benim sana tavsiyem ketron xd9 8mb olanları var internette şuan 750tl civarında olan bile var temizliğine göre.fiyatına göre en güzeli odur sana göre

Bence eğer sadece sorunun ritim ise bunun için Korg Micro Aranger sana yeter hem sıfırı fazla pahalı da olmadığı gibi adından da anlaşılacağı üzere küçük ve hafiftir bence işini görür Bilgilerinize,

Bu micro arrangeri biraz araştırdım, aslında tam benlik, ritimlerini dinledim, orjinal 2/4 ve çiftetellisi bile güzel. Ama fiyatı 1700 civarı. Gerçi yeni bir alet ama 2. elinide pek piyasada bulamadım. Bilgin için teşekkürler....

niğde de kapalı kutu micro aranger var bi ara sormuştum 1000 tl ye olur demişti bi bak istersen sahibinden.com da ilan duruyor. i30 dan iyidir daha canlı ritimler ve disket derdi yok

kardeşim i30 var bende uygun fyata veririm sana bakımlarını felan yaptırırım gittigidiyrdan satış yapıyorum hem ürünü açıp deneme fırasatın olur 0535 071 65 38

niğde de kapalı kutu micro aranger var bi ara sormuştum 1000 tl ye olur demişti bi bak istersen sahibinden.com da ilan duruyor. i30 dan iyidir daha canlı ritimler ve disket derdi yok

Bi arkadaşımı göndereceğim orgun yanına. O da orgdan anlamaz ya.

Birde bu aletin orjinal ritimlerinde bizim türk ritimlerde var sanırım, vahte 3/5 çiftetelli gibi doğrumudur, ekranında gördüm. Birde bu alete diğer korg orglardaki ritimleri yükleyebiliyoz mu? Mesela benim orgcuda pa800 var, albayrak 2/4 var çok hoş, erhan çiftetelli ritmi var. Bunlara benzer ritimi yükleyebiliyor muyuz?

Bi arkadaşımı göndereceğim orgun yanına. O da orgdan anlamaz ya.

Birde bu aletin orjinal ritimlerinde bizim türk ritimlerde var sanırım, vahte 3/5 çiftetelli gibi doğrumudur, ekranında gördüm. Birde bu alete diğer korg orglardaki ritimleri yükleyebiliyoz mu? Mesela benim orgcuda pa800 var, albayrak 2/4 var çok hoş, erhan çiftetelli ritmi var. Bunlara benzer ritimi yükleyebiliyor muyuz?

kendi orjinal ritimleri var hocam ama öyle pa800 setinden direk ritim okumaz drum kiitleri farklıdır ama ister editlersin istersende pa80 in kartsız setleri var onları kullanırsın binlerce ritimin içinde senin seveceğin bir 2-4 bulunur elbet

kendi orjinal ritimleri var hocam ama öyle pa800 setinden direk ritim okumaz drum kiitleri farklıdır ama ister editlersin istersende pa80 in kartsız setleri var onları kullanırsın binlerce ritimin içinde senin seveceğin bir 2-4 bulunur elbet

Sadoo kardeş aradım adamı da, en son 1200 diyor, kapalı kutu sıfırmış, 3 tane getirtmiş 1 tane kalmış elinde. Bu aleti baya beğendim, i30 yerine bunu alabilirim. Hem biraz ufak sanırım, hafiftirde. Ama biraz araştırıcam fiyatını, beğenmeyen veya alışamayan belki denk gelir 900 civarı bulabilirim inş. Sağolasın bu arada.