• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Org ile ilgilenen herkes baksın !

Can Başar

Administrator
Yönetici
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Wersi Galaxis
Elindekiyle yetinmesini bilen bir kişi eminim yalnız çalıştığı dönemlerde bile hiç set aramamıştır. :)
Rıza Silahlıpoda.

Cevap: Org ile ilgilenen herkes baksın !

Bu adam Türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi Müzisyenlerinden biridir.10 sene öncesine kadar sık görüşürdük ama 10 yıldır hiç haber alamadım.Kanlıca da yaşıyor ve Allah uzun ömür versin.Ondan öğreneceğimiz çok şey var.
Kendisi burnuyla org çalan adam diye manşetlere çıkmıştı.
Yanıma geldiği bir gün sormuştum bu iş gerçek mi diye ve kendisi şöyle izah etti.
Bir gün sahnedeydim ve acayip bir şekilde burnum kaşınıyor ve dayanamadım burnumun kaşıntısını gidermek için tuşlara sürttüm ve o an foto çekmişler.Daha sonra bu işi ister istemez şov'a dönüştürdüm ama başlangıç bir kaşıntıyla oldu,dedi.
(Bu bir sır ve benden duymadınız).

Moderatör tarafında düzenlendi:

başar abim o zamanlarda klavyeyi neden aşağı doğru çalınıyordu şimdı dikine çalıyoruz o zamanın çalışı dahamı iyidi yoksa evrimmi geçirdi

başar abim o zamanlarda klavyeyi neden aşağı doğru çalınıyordu şimdı dikine çalıyoruz o zamanın çalışı dahamı iyidi yoksa evrimmi geçirdi

Ayakta çaldığı için ve alet çok aşağıda.Bileğini bükmek zorunda kalır ve bu kan akışını sınırlar hızlı çalarken zorlanır.Bilek mümkün mertebe düz tutulmalıdır.Bir de karşıda oturanlar parmakları görebilsin diye.

Ayakta çaldığı için ve alet çok aşağıda.Bileğini bükmek zorunda kalır ve bu kan akışını sınırlar hızlı çalarken zorlanır.Bilek mümkün mertebe düz tutulmalıdır.Bir de karşıda oturanlar parmakları görebilsin diye.

Pes vallahi ! Dr. diye Salim' i görürdük. Tabiiki nispeten doktora diye. Can kardeşim sen hakiki doktor olarak tıbben işin ilmini çözmüşsün bile. Ağzım açık kalmakta, daha ne diyeyim.

Pes vallahi ! Dr. diye Salim' i görürdük. Tabiiki nispeten doktora diye. Can kardeşim sen hakiki doktor olarak tıbben işin ilmini çözmüşsün bile. Ağzım açık kalmakta, daha ne diyeyim.

abi benim dr.'luğum tamircilikten geliyo :) müzisyenlikten değil :D onu lakabı da burada taktılar zati :D

Bu gibi şeyleri eskiden önemsemezdim ama 20 yaşındayken carpal tunnel sendromu hastalığına yakalanınca (sağ el) mecburiyetten bu kurallara uymak zorunda kaldım.Bir ameliyat daha geçirmek istemiyorum.Çok berbat bir şey.Sabahları kalktığımda sağ elim açılmıyordu tamamen kilitli bir durumda kalıyordu.Sıcak suyu bileğime tuttuğumda bir süre sonra gevşiyordu ama geçici olarak.
Bilek düz durmalı ve her ne olursa olsun el soğukken hiç bir şekilde zorlanmamalı.(hızlı parçalardan uzak durun).Önce eller ısıtılacak ondan sonra.

Bu gibi şeyleri eskiden önemsemezdim ama 20 yaşındayken carpal tunnel sendromu hastalığına yakalanınca (sağ el) mecburiyetten bu kurallara uymak zorunda kaldım.Bir ameliyat daha geçirmek istemiyorum.Çok berbat bir şey.Sabahları kalktığımda sağ elim açılmıyordu tamamen kilitli bir durumda kalıyordu.Sıcak suyu bileğime tuttuğumda bir süre sonra gevşiyordu ama geçici olarak.
Bilek düz durmalı ve her ne olursa olsun el soğukken hiç bir şekilde zorlanmamalı.(hızlı parçalardan uzak durun).Önce eller ısıtılacak ondan sonra.
Bu Can kardeşim. Espri bile yapsak, adeta benim öz kardeşim gibi, her şeyi ciddiye alıp bir güzel hemde çok mükemmel ve ciddi olarak açıklama yapıyor, bravo. Ben bir bankanın genel müdürlüğünde çalışırken çok üst düzey bir müdürümüz vardı. Hiç bir esprilerimizle ilgilenmeyip tamamen doğal (yüz göz olmamak adına) geleneksel takılıp bizlere hiç bir taviz vermezdi. Sinir olurdum. Gençliğin vermiş olduğu bir heyecanla. Şimdi onu takdir ediyorum. Sadece gerçeklerin peşinde olup, ne anlatmak istediğini yıllar sonra anladım. İşler lak lak la değil, ciddiyetle çözüldüğünü. Bu adamı da artık bundan böyle görmeniz dileğimdir......

Bu adam Türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi Müzisyenlerinden biridir.10 sene öncesine kadar sık görüşürdük ama 10 yıldır hiç haber alamadım.Kanlıca da yaşıyor ve Allah uzun ömür versin.Ondan öğreneceğimiz çok şey var.
Kendisi burnuyla org çalan adam diye manşetlere çıkmıştı.
Yanıma geldiği bir gün sormuştum bu iş gerçek mi diye ve kendisi şöyle izah etti.
Bir gün sahnedeydim ve acayip bir şekilde burnum kaşınıyor ve dayanamadım burnumun kaşıntısını gidermek için tuşlara sürttüm ve o an foto çekmişler.Daha sonra bu işi ister istemez şov'a dönüştürdüm ama başlangıç bir kaşıntıyla oldu,dedi.
(Bu bir sır ve benden duymadınız).

Vehbi enişte zamanında çok bahsederdi kendisinden. Bir dönem menajerliğini yapmıştı Rıza bey'in. Zaten benimde orga merakım Vehbi eniştemin eve getirdiği cihazları göre göre başladı. Vehbi Karakoç, belki tanıyan vardır.

Şimdi ben imzamda görüldüğü üzere, amatörcede olsa, iyi kötü bir sürü cihaz kullandım. Dante'nin piyasaya oturmasını ve sonuçlarını beklerken, en son ix300 ve i30 aldım klavyesiz kalmamak için. İnanın ix300 le uzun zamandır almadığım kadar zevk aldım. Nedenmi; çünkü cihazın başı sonu belliydi. Topu topu 4 adet user ritim alıyordu. Kasa üzerindeki kontroller belliydi. Malzeme ortadaydı ve hepsi buydu. Pianolar, synthler ve mallet tarzı enstrüman sesleri çok tatlıydı. Geriye olaya konsantre olup müzik yapmak kalıyordu. Bir amatör olarak müzik adına öğrenmem gereken çok şey var ve bu cihazla bazı parçalarda eksik bastığım akorlarıda keşfettim. Çok iyi slov performanslar çıkardım ve uzun zamandır böyle zevk almamıştım.

Org konusunda ilgilenen herkes baksın demiştim demekki gerçek anlamda fazla kişi ilgilenmiyormuş.
:)

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri