• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Org seçimi için yardım (Bk-5 vs Pa500tr)

multraslan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland Bk-5 Or
2. el almak istiyordum ancak vazgeçtim. 1 hafta içerisinde almayı planlıyorum. İki orgun fiyatı da aynı: 2300 TL. Öncelikle ev kullanıcısı olacağımı ve tamamen hobi amaçlı kullanacağımı belirteyim. Bu iki org fazlaca kıyaslanmış forumlarda ancak kıyaslamalar daha profesyonelce kullanım amacıyla yapılmış. (Yani düğün çalmak, sound kalitesi, macun, ritm desteği v.b.). Ben bunlardan anlamam. Benim için önemli olan sağlamlık ve kullanım kolaylığı. Pa500 ün çok kalitesiz olduğundan bahsedildiğinden gözüm korktu. Hakikaten elimde mi kalır, o kadar mı kalitesiz onu merak ediyorum. Rolandın durumu nasıldır? Bilgi sahibi arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
Not: Marka fanatikliği yapılmadan cevaplanırsa sevinirim.Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
BK-5in geleceği açık, ve yükseklerde. PA500 ise çıkmadan ölü bir aletti. Sebebini daha önce belirttim farklı konularda.

Cevap: Org seçimi için yardım (Bk-5 vs Pa500tr)

Bende bu sorunun cevabını arıyorum .Profosyenel olar sahne için ikiside iyi aletler..

Cevap: Re: Org seçimi için yardım (Bk-5 vs Pa500tr)

BK-5in geleceği açık, ve yükseklerde. PA500 ise çıkmadan ölü bir aletti. Sebebini daha önce belirttim farklı konularda.

Yalnız yanlış hatırlamıyorsam Roland'ın ilk başlarda destek olduğu, daha sonraları desteğini çektiği yönünde eleştiriler vardı. Hoş ben ritm ile çalmaya ne zaman geçebilirim onu da bilmiyorum ama hayırlısı.

Roland her zaman iyi alet çıkarır kesinlikle korkma ama korg u bilemiyorum.Ev kullanıcıysanız (ben satıyorum diye demiyorum) GW-8 i size tavsiye ederim.

Re: Cevap: Re: Org seçimi için yardım (Bk-5 vs Pa500tr)

Yalnız yanlış hatırlamıyorsam Roland'ın ilk başlarda destek olduğu, daha sonraları desteğini çektiği yönünde eleştiriler vardı. Hoş ben ritm ile çalmaya ne zaman geçebilirim onu da bilmiyorum ama hayırlısı.

??

BK5 çıktığından beri 3 yıldır aralıksız ritim yazılıyor, hangi markanın bu şekilde bir desteği var?

Eleştiri yapanlar bedava ritime doymayan aç gözlü insanlar.

Kesinlikle Roland BK 5

Ağırlıklı olarak BK-5 öneriliyor galiba.

Volkan.B isimli bir üye var kardeşim.. kendisi ilk önce bk-5 kullanıyordu sonra pa500 aldı... sen bence ondan yardım şste formda ara bul... ben bk-5 kullanıyorum memnunumda.. ama o arkadaş ikisini kullandı en iyi cevabı ondan alırsın....

Youtube'dan dinleyeyim diyorum da bk-5 ile ilgili video 2 elin parmaklarını geçmediği gibi onlar da tanıtım videosu. Hiç şarkı çalıp yükleyen olmamış. Nedendir anlamadım. Pa 500 tr ile ilgili nispeten daha fazla fikir sahibi olabiliyorsunuz.